Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach,woj.podkarpackie

Witamy na naszej stronie !!!

Życzenia

Z okazji  zbliżających się Świąt

pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu,

radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Sukcesy sportowe uczniów!

22.09.2018r. w Lubaczowie uczeń klasy VI Karol Misztal został Mistrzem Powiatu w rzucie piłką palantową,

Odczyt Mateusza Kornagi w Warszawie

W dniach od 2 do 8 grudnia 2018 roku uczeń naszej szkoły Mateusz Kornaga przebywał na Wielodyscyplinarnych Warsztatach Naukowych w Warszawie w ramach Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Mateusz Kornaga w etapie wojewódzkim konkursu „Losy Żołnierza”

W dniu 13 grudnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu odbył się etap rejonowy ogólnopolskiego konkursu historycznego im. mjra Marka Gajewskiego pn. „Losy Żołnierza”. Uczeń naszej szkoły Mateusz Kornaga uzyskał kwalifikację do etapu wojewódzkiego konkursu.

Nietypowa lekcja historii – debata o Polakach i Ukraińcach

W dniu 17 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie, którzy wzięli udział w debacie polsko-ukraińskiej odnoszącej się do powstań kozackich w XVII wieku. Debatę zorganizował nauczyciel historii Pan Konrad Morawski.

Relacja z wręczenia paczki

Drodzy Darczyńcy,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-2035-589178), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Wizyta kl. 4  w Muzeum Kresów w Lubaczowie

4 grudnia 2018r. czwartoklasiści z naszej szkoły  wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kresów w Lubaczowie. Podczas  wizyty uczniowie  uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Średniowieczny zamek”, obejrzeli prezentację multimedialną o średniowiecznych zamkach oraz mieli możliwość wykonać swój własny projekt zamku z kolorowych wycinanek. Ponadto uczniowie  zapoznali się z zabytkami znajdującymi się w muzeum.  Po zakończonych zajęciach uczniowie  zabrali ze sobą kolorowe prace, co było sympatycznym podsumowaniem ciekawej lekcji historii.

Szlachetna Paczka

Bieg Pamięci Obrońców Lubaczowa

W dniu 6 grudnia 2018 roku odbyła się pierwsza edycja patriotyczno-edukacyjnego Biegu Pamięci Obrońców Lubaczowa, którego organizatorami były Miasto Lubaczów i Gmina Lubaczów, zaś pomysłodawcami i koordynatorami nauczyciele naszej szkoły Pani Beata Streit i Pan Konrad Morawski. Celem biegu było uczczenie stulecia odzyskania przez Lubaczów wolności, którą bohaterscy synowie tej ziemi, Obrońcy Lubaczowa, wywalczyli 6 grudnia 1918 roku odpierając ukraińskie natarcie. Zaplanowana trasa biegu, łącząca Pomnik Niepodległości w Lubaczowie i Park Niepodległości w Karolówce, stanowiła formę symbolicznego związku różnych pokoleń mieszkańców – tych walczących o wolność Lubaczowa, tych utrwalających pamięć o tej wolności i tych pragnących tą wolność pielęgnować.

Charytatywna Kawiarenka

Dziękujemy !

W dniach 09.11.2018r. i 27.11.2018r.  w naszej szkole odbyła się szkolna akcja charytatywna „Kawiarenka”. Na szkolnym korytarzu pachniały ciasta, babeczki, hot – dogi, które można było kupić podczas akcji. Cały dochód z kawiarenki (1420 zł) przeznaczony zostanie na zakup opału i innych potrzebnych rzeczy dla pani Bogumiły w ramach akcji Szlachetna Paczka.