Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach,woj.podkarpackie

Witamy na naszej stronie !!!

Konkurs na logo zespołu-regulamin

Uwaga Konkurs!!!

Drodzy uczniowie!

Piłka ręczna dziewcząt– powiat 2018r
08.01.2018

W sobotę 13 stycznia w Oleszycach rozgrywane były Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewczyn, które zakończyły się wielkim sukcesem naszych dziewczyn – zostały mistrzyniami powiatu! Zanim jednak do tego doszło musiały wygrać swoja grupę oraz spotkanie finałowe. W grupie pokonały kolejno: Gimnazjum Lubaczów Nr 2 w stosunku 4 : 0, następnie Gimnazjum Cieszanów 2 : 1 oraz Gimnazjum Wielkie Oczy 7 : 2. W finale spotkały się ze zwycięzcą grupy I, mistrzyniami z ubiegłego roku – Gimnazjum z Rudy Różanieckiej. Faworytki, za jakie uchodziły dziewczyny z Rudy Różanieckiej w pewnym momencie prowadziły już 2 : 5, jednak bardzo dzielnie walczące dziewczyny naszego Gimnazjum doprowadziły do remisu 6 : 6. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka 2 x 2 min, w której sytuacja się odwróciła na korzyść naszych dziewczyn po rzuceniu rywalkom 2 bramek. To One teraz musiały szybko odrabiać straty, by doprowadzić do serii rzutów karnych. Ku naszemu niezadowoleniu udało Im się to na 20 sekund przed końcem, jednak jeszcze jeden zryw dziewczyn i rzut na 4 sekundy przed zakończeniem dogrywki przyniósł mistrzostwo naszym dziewczynom! Gratulujemy!

Z wizytą u strażaków
12.01.2018

W dniu 12.01. bieżącego roku uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawców wybrali się z wizytą  do miejscowej jednostki OSP w Lisich Jamach. Celem spotkania było zapoznanie z pracą strażaka, wyposażeniem wozu strażackiego oraz przeprowadzenie zajęć    z zakresu pierwszej pomocy.

Betlejemskie Światełko Pokoju przekazane na Ukrainę
05.01.2018

Betlejemskie Światełko Pokoju zostało przekazane  na Ukrainę . Dzisiaj,  czyli  (04.01.2018r.) w uroczystości uczestniczyli harcerze i harcerki z 7 Drużyny Harcerskiej „ Bohaterowie Sienkiewicza”. Betlejemskie Światełko Pokoju powędrowało na ręce skautów ukraińskich. W spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli  władz samorządowych przygranicznych rejonów Polski i Ukrainy, duchownych obydwu obrządków, służb mundurowych oraz wielu licznych gości. Harcerze z naszej szkoły przygotowali krótki program artystyczny pod kierunkiem druhny Marty Polak,  na który składały się kolędy, piosenki harcerskie oraz wiersze. Spotkanie odbyło się w przyjacielskiej i świątecznej atmosferze.

Spotkanie opłatkowe seniorów
08.01.2018

6 stycznia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lisich Jamach wystąpili przed Seniorami z okazji Gminnego Spotkania Opłatkowego Seniorów w Gminie Lubaczów. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach. Program słowno-muzyczny pod tytułem:” Tradycje Bożego Narodzenia” zawierał poezję bożonarodzeniową, kolędy, pastorałki, utwory muzyczne, życzenia noworoczne. Uczniowie wystąpili radośnie, z prawdziwym zaangażowaniem. Kolędy grane na saksofonie przez ucznia gimnazjum Sebastiana Furgałę wniosły wspomnienie narodzin Jezusa. Autorem zaprezentowanej  części artystycznej była Pani Katechetka Grażyna Szczybyło.

I turniej Ligi Gminnej w kat. Gimnazjów
02.01.2018

Na początku grudnia wystartowała Liga Gminna w kategorii Gimnazjów, zawody odbyły się w hali sportowej naszej szkoły. W pierwszym turnieju padły następujące rozstrzygnięcia:

Betlejemskie Światło Pokoju
20.12.2017

W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki zostali  strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. W niedzielne popołudnie  - 18 grudnia 2017r. w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej harcerze z 7 DH „ Bohaterowie Sienkiewicza” uczestniczyli w uroczystym przekazaniu  światełka. Dzięki zaangażowaniu harcerzy, Betlejemskie Światło Pokoju trafi do mieszkańców Lisich Jam, Wólki Krowickiej oraz Dąbrowy w przeddzień Wigilii. Opiekę nad  uczniami sprawowała druhna Marta Polak. Z harcerskim pozdrowieniem- czuwaj!.

Konkurs recytatorski „Looking for talents”
18.12.2017

“Poezja jest poszukiwaniem blasku” – pod tym hasłem odbył się tegoroczny konkurs recytatorski “Looking for talents” , zorganizowany przez Zespół Szkół w Oleszycach, dn. 07.12.2017r.

Już po raz ósmy uczestnicy konkursu rywalizowali o miano najlepszego recytatora wierszy Adama Zagajewskiego – poety, prozaika, oraz laureata wielu nagród literackich. Każdy uczeń miał do zaprezentowania dwa utwory poety, jeden w języku polskim, a drugi w wybranym języku obcym. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy II gimnazjum, Kinga Kopciuch, której komisja konkursowa przyznała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej-tenis stołowy
18.12.2017

15 grudnia w Dubiecku rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu rejonu w drużynowym tenisie stołowym dziewczyn. Szkołę naszą po wywalczeniu awansu na zawodach powiatowych w Wielkich Oczach reprezentowały uczennice klasy II Karolina Bojarska oraz Karolina Furgała pod opieką p. Ireneusza Kowaliszyna W zawodach wystartowało 10 drużyn, po dwie z każdego powiatu: przemyskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, jarosławskiego oraz miejskiego przemyskiego. Obok naszej drużyny powiat lubaczowski reprezentowany był także przez drużynę ZSP z Młodowa. Zawody rozgrywano wdłg. drabinki, w której najwyżej rozstawione zostały zespoły przemyskie ze względu na zawodniczki z licencjami klubowymi, pozostałe zespoły zostały dolosowane. Niestety nasze dziewczyny przegrały swój pierwszy mecz z Chotyńcem i trafiły na zespół z Młodowa, który również przegrał swój pierwszy mecz z Jarosławiem. Po bardzo wyrównanym meczu, dziewczyny ponownie musiały uznać wyższość rywalek z Młodowa, zajmując tym samym IX miejsce. Dziewczyny z Młodowa kolejny mecz, ponownie z Jarosławiem - przegrały, ale następny o V miejsce z Birczą – wygrały. Gratulujemy obydwu zespołom!