Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach,woj.podkarpackie

Witamy na naszej stronie !!!

Egzamin gimnazjalny
16.04.2018

W dniach 18-20 kwietnia 2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny dla uczniów klasy III gimnazjum. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla klasy II gimnazjum. Uczniowie mają zapewnioną opiekę  w świetlicy szkolnej.

THE BIG CHALLENDE 2018
12.04.2018

W dniu 11.04.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie The Big Challenge 2018. Jest to internetowy konkurs języka angielskiego dla europejskich szkół, który promuje naukę języka angielskiego w formie ciekawe i przyjemnej zabawy. Konkurs jest wspaniałym narzędziem, które motywuje uczniów. Co roku przystępuje do niego ponad 630 000 uczniów z kilku krajów Europy. Koordynatorami konkursu były p. Aneta Tworko oraz p. Katarzyna Szutka. 26 uczniów miało do rozwiązania test składający się z 45 pytań w ciągu 45 minut. Wyniki poznamy 22.05.2018r.. Każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom oraz plakat Londynu lub Nowego Jorku. Czekają również dodatkowe nagrody. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych rezultatów końcowych.

Spotkanie z rodzicami

INFORMACJA  !!!

Informuje się, że w dniu 11 kwietnia 2018 r.

Zaklinacze Znaczeń na sesji Rady Gminy Lubaczów
30.03.2018

Działająca w Publicznym Gimnazjum im. prof. Franciszka Misztala w Lisich Jamach Grupa Artystyczno-Patriotyczna Zaklinacze Znaczeń została zaproszona na XLVII sesję Rady Gminy Lubaczów, podczas której zaprezentowała akademię ku czci Żołnierzy Wyklętych pt. „Żołnierzom Wyklętym - Nasza Pamięć”.

Przedstawienie według scenariusza i reżyserii opiekuna grupy Pana Konrada Morawskiego miało na celu przybliżyć postać Danuty Siedzikówny ps. Inka, która stanowi dziś jeden z symboli oporu Polaków wobec dyktatury Związku Radzieckiego w naszym kraju po II wojnie światowej. To przede wszystkim symbol dla nastolatków – Inka nie dożyła przecież swoich osiemnastych urodzin, a odznaczyła się przykładnym przywiązaniem do wartości niepodległościowych naszego kraju. Była patriotką niemalowaną, nie na zamówienie, szczerze wierzyła w ideę suwerennego kraju, za co została rozstrzelana przez peerelowskich oprawców. Jej słowa: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba” mogą dziś uchodzić za jeden z motywów wychowawczych dla dzieci i młodzieży.

Festiwal Piosenki Harcerskiej

Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej
27.03.2018

Dnia 22 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej Pt. „Nie boję się niczego … ta pieśń o harcerzu jest”. Nasza szkolna gromada „Wędrujące Liski” pod opieką p. Małgorzaty Burdy oraz p. Ewy Kowal zdobyła I miejsce w kategorii „Zuchy”. Gratulujemy.

A to były ,,Wielkie hece w bibliotece”

21 marca 11 uczniów z klasy IV wraz z p. wychowawczynią Martą Lis odwiedziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Czwartoklasiści wzięli udział w ciekawym wydarzeniu pod nazwą ,,Wielkie hece w Bibliotece”. Amatorska grupa teatralna z Krakowa przedstawiła atrakcyjny spektakl o problemach zagubionych bohaterów książek z biblioteki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w innowacyjnych zajęciach bibliotecznych zachęcających do systematycznego czytania. Ponadto Edyta Fedor uczennica, naszej szkoły z klasy VII, zdobyła tytuł Czytelnika roku 2017 i od p. Katarzyny Pelc – Antonik, Dyrektor MBP w Lubaczowie, otrzymała gratulacje, dyplom uznania i nagrodę. Młodsi koledzy Edyty owacyjnie przyjęli do wiadomości takie wyróżnienie. Wszyscy serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej wspaniałej przygody z książką.

Liga Gminna Piłki Siatkowej

23 marca w  hali sportowej naszej szkoły rozegrany został trzeci (ostatni) turniej piłki siatkowej w ramach VII edycji  Ligi Gminnej w kategorii Gimnazjów. Był to najdłużej trwający z dotychczas rozegranych turniejów, gdyż większość meczy rozstrzygała się w dodatkowych setach. Padły następujące rozstrzygnięcia:

III Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków
22.03.2018 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Gminnym Konkursie Recytatorskim Przedszkolaków pt. „Polska – moja Ojczyzna”.  W tym roku chcemy uczcić 100- letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a tym samym kształtować u dzieci postawę patriotyzmu i świadomości narodowej poprzez poezję.   Konkurs obędzie się  26.04.2018r. o godz. 9.30  w Publicznym Przedszkolu w Lisich Jamach.  Szczegóły konkursu dostępne są w Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy!!!

INFORMACJA !!!

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisich Jamach informuje o zapisach dzieci do Publicznego Przedszkola w Lisich Jamach na rok szkolny 2018/2019.

Do przedszkola przyjmowane będą: