• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
     • I Komunia Święta

      "W moim sercu jest Bóg żywy,

      Przyszedł do mnie w białym chlebie,

      A ja Panu Jezusowi ,

      Pragnę oddać siebie”.

      W niedzielę 2 maja 2021 r. o godz.11.00 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Lisich Jamach. Sakrament przyjęło 16 uczniów naszej szkoły ( w tym 9 dziewczynek i 7 chłopców). Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 10.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci pierwszokomunijnych przez Księdza Proboszcza Jana Słotwińskiego i rodziców. Podczas Mszy Świętej dzieci niosły dary ołtarza: świecę, kwiaty, chleb, winogrona, dar rodziców, ampułki i Hostię. Wszystkie dzieci były ubrane w piękne stroje komunijne: dziewczynki w białe sukienki, a chłopcy w alby. W świątyni panował pełen wzruszenia i radości nastrój. Wszyscy uczestnicy mieli okazje wysłuchać przygotowanych pieśni, wierszy i podziękowań

     • 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Witaj, majowa jutrzenko,

      świeć naszej polskiej krainie,

      uczcimy ciebie piosenką,

      która w całej Polsce słynie.

      Ref: Witaj Maj, Trzeci Maj,

      dla Polaków błogi raj!

      W związku z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu ciekawych lekcjach dotyczących tej tematyki. Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona została na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne, jako rezultat porozumienia ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze.
      Podczas zajęć hybrydowych uczniowie z klasy III wzięli udział w krótkiej inscenizacji przedstawiającej najważniejszych twórców Ustawy Rządowej z 1791r. i moment odczytania konstytucji przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

     • „Kto Ty jesteś – Polak mały…”

      W dniach poprzedzających święta majowe uczniowie klasy I uczestniczyli w projekcie „Moja ojczyzna”. Podczas zajęć dzieci poznały legendarne początki państwa polskiego („Legenda o trzech braciach”), pochodzenie nazwy Gniezno oraz dlaczego orzeł został znakiem Polaków. Oglądając film IPN Kraków – „Polskie symbole narodowe” dowiedziały się co symbolizują czerwień i biel, jak wyglądało godło na przestrzeni wieków oraz dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.

     • 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

      Ustanowienie 2 maja dniem flagi państwowej ma swoje podłoże historyczne. Właśnie tego dnia żołnierze polscy z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, zdobywając miasto przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej. Data ta nawiązuje również do czasów PRL-u, w których władze komunistyczne wydały zakaz wywieszania flag państwowych dla upamiętnienia tego wydarzenia.

     • Światowy Dzień Książki w bibliotece szkolnej

      Kwiecień to miesiąc, w którym książka staje się szczególnym bohaterem naszej codzienności. W tym czasie dwukrotnie obchodzimy jej święto. 2 kwietna przypada Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki (dla wszystkich :))).

      W naszej bibliotece, mimo pandemii i zdalnej nauki, udało się przeprowadzić kilka działań, które miały zachęcić do czytania. Przede wszystkim uczniowie z klas I-III wraz z rodzicami wzięli udział w akcji czytelniczej pt. ,,Maraton czytania z baśniami Ch. H. Andersena”. Kolejny raz poznawali losy postaci stworzonych przez wielkiego baśniopisarza Andersena: Kaja i Gerdy, Brzydkiego Kaczątka, Calineczki, Słowika oraz Cesarza, który lubił się modnie ubierać. Następnie rozwiązywano testy przygotowane na platformie edukacyjnej testportal.pl, sprawdzające stopień wiedzy o baśniowym świecie. Trzeba stwierdzić, że wszyscy uczestnicy poradzili s

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych