• Rok harcerski 2002/2003

• W kolejnym roku harcerskim 2002/2003 w poszczególnych  zastępach pracowali następujący harcerze:

Zastęp I

P.Masio

A.Szczybyło

K.Ozga

Praca drużyny opierała się głównie o ramowy plan pracy hufca oraz plan pracy drużyny  wypracowany  przez Radę Drużyny i poszczególne zastępy. Koncentrowała się wokół wybranej specjalności czyli turystyki i krajoznawstwa.Swoją działalność rozpoczęła od  wspólnego ogniska, któro miało miejsce w pobliskim lesie.

W związku z obchodami Dnia Papieskiego harcerze zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla gimnazjalistów. Pieniądze w kwocie 106 zł  przekazano za pośrednictwem Hufca Lubaczów  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zgodnie z planem pracy - 27 XI 2003r. drużyna zorganizowała harcerskie andrzejki połączone z poczęstunkiem. Poszczególne zastępy przygotowały  regionalne wróżby i zabawy.

Dzielenie się światłem pokoju z innymi to kolejne zadanie, z którego wywiązali się harcerze. Zgodnie z harcerską tradycja uczestniczyli oni w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, któro miło miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej  w Lubaczowie.

Pod patronatem harcerzy zorganizowano dyskotekę,  z której fundusze w kwocie 135zł przekazano na „Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”.

Drużyna wzięła udział w konkursie ekologicznym „Sprzątanie świata” organizowanym przez fruit*tellę.

Z okazji uczczenia 90 rocznicy powstania ZHP harcerze wzięli udział w biegu patrolowym „Na tropie”. Bieg obejmował 8 punktów patrolowych:Komenda Rejonowa Policji, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Pogotowie, Straż Miejska.

Z okazji walentynek  drużyna zorganizowała  „Harcerską pocztę  walentynkową”, która zakończyła się dyskoteką  dla uczniów całej szkoły. Podczas całego roku harcerskiego drużyna pogłębiła wiadomości z metodyki harcerskiej.