Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach,woj.podkarpackie

 

Nawigacja

 • Egzamin gimnazjalny
  16.04.2018

  W dniach 18-20 kwietnia 2018r. odbędzie się egzamin gimnazjalny dla uczniów klasy III gimnazjum. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla klasy II gimnazjum. Uczniowie mają zapewnioną opiekę  w świetlicy szkolnej.

  Harmonogram egzaminów:

  18.04.2018r. – środa

  część humanistyczna

  - godz. 900 – historia i wiedza o społeczeństwie

   - godz. 1100 – język polski

  19.04.2018r. – czwartek

  część matematyczno-przyrodnicza

  - godz. 900 – przedmioty przyrodnicze

   - godz. 1100 – matematyka

  20.04.2018r. – piątek

  język obcy nowożytny

  - godz. 900 – poziom podstawowy

   - godz. 1100 – poziom rozszerzony

  POWODZENIA!

 • THE BIG CHALLENDE 2018
  12.04.2018

  W dniu 11.04.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie The Big Challenge 2018. Jest to internetowy konkurs języka angielskiego dla europejskich szkół, który promuje naukę języka angielskiego w formie ciekawe i przyjemnej zabawy. Konkurs jest wspaniałym narzędziem, które motywuje uczniów. Co roku przystępuje do niego ponad 630 000 uczniów z kilku krajów Europy. Koordynatorami konkursu były p. Aneta Tworko oraz p. Katarzyna Szutka. 26 uczniów miało do rozwiązania test składający się z 45 pytań w ciągu 45 minut. Wyniki poznamy 22.05.2018r.. Każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom oraz plakat Londynu lub Nowego Jorku. Czekają również dodatkowe nagrody. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych rezultatów końcowych. 

   

  Koordynatorzy konkursu

 • Spotkanie z rodzicami

  INFORMACJA  !!!

   

  Informuje się, że w dniu 11 kwietnia 2018 r.

  /tj. środa/ o godz. 1700

  odbędzie się  spotkanie z rodzicami uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

  w Lisich Jamach.

   

 • Zaklinacze Znaczeń na sesji Rady Gminy Lubaczów
  30.03.2018

  Działająca w Publicznym Gimnazjum im. prof. Franciszka Misztala w Lisich Jamach Grupa Artystyczno-Patriotyczna Zaklinacze Znaczeń została zaproszona na XLVII sesję Rady Gminy Lubaczów, podczas której zaprezentowała akademię ku czci Żołnierzy Wyklętych pt. „Żołnierzom Wyklętym - Nasza Pamięć”.

  Przedstawienie według scenariusza i reżyserii opiekuna grupy Pana Konrada Morawskiego miało na celu przybliżyć postać Danuty Siedzikówny ps. Inka, która stanowi dziś jeden z symboli oporu Polaków wobec dyktatury Związku Radzieckiego w naszym kraju po II wojnie światowej. To przede wszystkim symbol dla nastolatków – Inka nie dożyła przecież swoich osiemnastych urodzin, a odznaczyła się przykładnym przywiązaniem do wartości niepodległościowych naszego kraju. Była patriotką niemalowaną, nie na zamówienie, szczerze wierzyła w ideę suwerennego kraju, za co została rozstrzelana przez peerelowskich oprawców. Jej słowa: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba” mogą dziś uchodzić za jeden z motywów wychowawczych dla dzieci i młodzieży.

  Akademia była więc hołdem dla Inki, ale też i dla wszystkich Żołnierzy Wyklętych, którym dopiero kilka lat temu przywrócono należną pamięć w masowej świadomości Polaków. Warto dodać, że w otoczeniu poezji niepodległościowej, krwistych dialogów i biało-czerwonych wzruszeń, znalazło się także miejsce na wiersz pt. „Ważna Rzecz”, którego autorem jest Ryszard Jabłoński, aktor mający swe korzenie na terenie Powiatu Lubaczowskiego.

  Grupę młodych aktorów, Zaklinaczy Znaczeń, tworzyli tego dnia: K. Kapel (Inka), K. Konopka (Spikerka Radia Wolna Europa), P. Misztal (Echo 1), M. Skibicki (Echo 2), A. Sopel (Łupaszka), K. Trojnar (Ogień), B. Frant (Witold), P. Kopciuch (Hania), K. Furgała (Marysia), J. Juchno (Marta), M. Sarlej (Krysia), W. Smoliniec (Wanda), S. Furgała (Żelazny), K. Kopciuch (Anioł 1), W. Czucha (Anioł 2) i W. Malinowski (Porucznik ZSRR). Zdjęcia przedstawienia wykonał znany lubaczowski fotograf Marcin Materniak.

  ZSP Lisie Jamy

   

 • Festiwal Piosenki Harcerskiej

   

  22 marca 2018 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach odbył się  Hufcowy Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej pt.  Spotkanie z Druhną Nutką.

  W związku z obchodami w br. 100 rocznicy powstania ZHP i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości festiwalowi przeświecało hasło: Nie boję się niczego…Ta pieśń o harcerzu jest.

   

    Organizatorami konkursu była Komenda Hufca ZHP w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Współorganizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury  w Lubaczowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach. Z ramienia szkoły koordynatorkami przygotowań do festiwalu były druhny: Marta Polak i Beata Streit.

  Celem festiwalu była m.in. prezentacja piosenek o harcerzach, służbie Ojczyźnie, harcerskich ideałach, promocja dorobku kulturalnego gromad zuchowych i drużyn harcerskich, twórcze uaktywnianie dzieci  i młodzieży, integracja środowisk harcerskich, a tym samym wzmocnienie wspólnoty hufca.

  W konkursie wzięło udział 18 zespołów z drużyn działających w szkołach na terenie powiatu lubaczowskiego.
             Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia.

         W kategorii Zuchy najlepiej zaprezentowała się  1 Gromada Zuchowa z Lisich Jam, która zdobyła I miejsce, II miejsce przypadło  15 GZ  Płonące Iskierki z Krowicy Samej, III miejsce wyśpiewała 3 GZ Słoneczniki z Młodowa oraz 2 GZ Przyjazne Ogniki z Horyńca Zdroju.

         W kategorii Harcerze jury I miejsce przyznało 1 DH im. W. Witosa z Baszni Dolnej,  II miejsce zdobyła 3 DH z Rudy Różanieckiej, a III miejsce zajęły exeqo  9 DH z Krowicy Samej i 7 DH z Lisich Jam.

         W kategorii Harcerze starsi I miejsce zdobyła exqo 10 DSH Wilki z Publicznego Gimnazjum Nr 1  w Lubaczowie oraz Drużyna Starszoharcerska z Cewkowa. 
            W kategorii Drużyny wielopoziomowe najlepsza okazała się 5 DHW im. Janka Bytnara z Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie, II miejscem nagrodzono 2 DHW z Horyńca Zdroju , a III miejsce zajęła 37 DHW z Wielkich Oczu.

   

  Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Hufiec Lubaczów oraz Powiat Lubaczowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju, w Mielcu.

  W konkursie wzięło udział 234 uczestników. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Lubaczowie, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia ufundowane przez Komendę Hufca ZHP w Lubaczowie. Dyplomy dla uczestników festiwalu oraz podziękowania dla instruktorów wykonało Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

   

  Tekst: Beata Streit

 • Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej
  27.03.2018

  Dnia 22 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej Pt. „Nie boję się niczego … ta pieśń o harcerzu jest”. Nasza szkolna gromada „Wędrujące Liski” pod opieką p. Małgorzaty Burdy oraz p. Ewy Kowal zdobyła I miejsce w kategorii „Zuchy”. Gratulujemy.

 • A to były ,,Wielkie hece w bibliotece”

  21 marca 11 uczniów z klasy IV wraz z p. wychowawczynią Martą Lis odwiedziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Czwartoklasiści wzięli udział w ciekawym wydarzeniu pod nazwą ,,Wielkie hece w Bibliotece”. Amatorska grupa teatralna z Krakowa przedstawiła atrakcyjny spektakl o problemach zagubionych bohaterów książek z biblioteki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w innowacyjnych zajęciach bibliotecznych zachęcających do systematycznego czytania. Ponadto Edyta Fedor uczennica, naszej szkoły z klasy VII, zdobyła tytuł Czytelnika roku 2017 i od p. Katarzyny Pelc – Antonik, Dyrektor MBP w Lubaczowie, otrzymała gratulacje, dyplom uznania i nagrodę. Młodsi koledzy Edyty owacyjnie przyjęli do wiadomości takie wyróżnienie. Wszyscy serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej wspaniałej przygody z książką.

  Tekst: Marta Lis

 • Liga Gminna Piłki Siatkowej

   

  23 marca w  hali sportowej naszej szkoły rozegrany został trzeci (ostatni) turniej piłki siatkowej w ramach VII edycji  Ligi Gminnej w kategorii Gimnazjów. Był to najdłużej trwający z dotychczas rozegranych turniejów, gdyż większość meczy rozstrzygała się w dodatkowych setach. Padły następujące rozstrzygnięcia:

  Dziewczyny:

  Młodów – Basznia   0 : 2  (20-25)(9-25)

  Młodów – Lisie Jamy   2 : 1  (25-20)(16-25)(17-15)

  Basznia – Lisie Jamy  2 : 0  (25-17)(25-18)

  Chłopcy:

  Młodów – Basznia   2 : 1  (28-26)(23-25)(15-8)

  Młodów – Lisie Jamy   2 : 1  (25-19)(19-25)(15-10)

  Basznia – Lisie Jamy  2 : 1  (18-25)(27-25)(15-11)

  Tabele po III turnieju

  Dziewczyny

  Lp.

  Szkoła

  Mecze

  Punkty

  Z

  P

  Sety

  1.

  Basznia Dolna

  6

  18

  6

  -

  12 - 0

  2.

  Młodów

  6

  6

  2

  4

  6 - 8

  3.

  Lisie Jamy

  6

  3

  1

  5

  3 - 11

              Chłopcy

  Lp.

  Szkoła

  Mecze

  Punkty

  Z

  P

  Sety

  1.

  Basznia Dolna

  6

  12

  4

  2

  10 - 6

  2.

  Lisie Jamy

  6

  11

  3

  3

  9 - 7

  3.

  Młodów

  6

  4

  2

  4

  4 - 10

   

  Zawody wspólnie prowadzili opiekunowie zespołów: p. H. Wojtuch, p. A. Szczybyło,
  p. T. Rozwód oraz p. I. Kowaliszyn. Wszyscy uczestnicy skorzystali z poczęstunku zapewnionego przez Gminę.

  Tekst: Ireneusz Kowaliszyn

 • III Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków
  22.03.2018
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Gminnym Konkursie Recytatorskim Przedszkolaków pt. „Polska – moja Ojczyzna”.  W tym roku chcemy uczcić 100- letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a tym samym kształtować u dzieci postawę patriotyzmu i świadomości narodowej poprzez poezję.   Konkurs obędzie się  26.04.2018r. o godz. 9.30  w Publicznym Przedszkolu w Lisich Jamach.  Szczegóły konkursu dostępne są w Regulaminie.

  Serdecznie zapraszamy!!!

  Regulamin : Konkurs_Recytatorski_Przedszkolakow_Polska_moja_Ojczyzna.doc

 • INFORMACJA !!!

   

  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisich Jamach informuje o zapisach dzieci do Publicznego Przedszkola w Lisich Jamach na rok szkolny 2018/2019.

  Do przedszkola przyjmowane będą:

  - dzieci 6 letnie ( rocznik 2012)

  • dzieci 5 letnie ( rocznik 2013)
  • dzieci 4 letnie ( rocznik 2014)
  • dzieci 3 letnie (rocznik 2015)

  „Karty zgłoszenia dziecka” są do odebrania w sekretariacie lub do pobrania ze strony internetowej szkoły, linki do druków poniżej:

  -deklaracja_rodzicow_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.doc

  -regulamin_rekrutacji.doc

  -wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.doc

   Termin składania kart od 1 do  30 marca 2018 r.

 • Liga Gminna Piłki Siatkowej
  20.03.2018

   

  17 marca w  hali sportowej ZSP w Młodowie rozegrany został drugi turniej piłki siatkowej w ramach VII edycji  Ligi Gminnej w kategorii Gimnazjów. Tym razem padły następujące rozstrzygnięcia:

  Dziewczyny:

  Młodów – Basznia   0 : 2  (8-25)(18-25)

  Młodów – Lisie Jamy   2 : 0  (25-10)(25-17)

  Basznia – Lisie Jamy  2 : 0  (25-11)(25-13)

  Chłopcy:

  Młodów – Basznia   0 : 2  (19-25)(15-25)

  Młodów – Lisie Jamy   0 : 2  (25-27)(12-25)

  Basznia – Lisie Jamy  2 : 1  (22-25)(25-20)(16-14)

   

  Tabele po II turnieju

  Dziewczyny

  Lp.

  Szkoła

  Mecze

  Punkty

  Z

  P

  Sety

  1.

  Basznia Dolna

  4

  12

  4

  -

  8 - 0

  2.

  Młodów

  4

  4

  1

  3

  4 - 5

  3.

  Lisie Jamy

  4

  2

  1

  3

  2 - 7

              Chłopcy

  Lp.

  Szkoła

  Mecze

  Punkty

  Z

  P

  Sety

  1.

  Lisie Jamy

  4

  9

  3

  1

  7 - 3

  2.

  Basznia Dolna

  4

  9

  3

  1

  7 - 3

  3.

  Młodów

  4

  0

  -

  4

  0 - 8

   

  Zawody wspólnie prowadzili opiekunowie zespołów: p. H. Wojtuch, p. A. Szczybyło oraz
   p. I. Kowaliszyn. Wszyscy uczestnicy skorzystali z poczęstunku zapewnionego przez Gminę.

 • Góra Grosza - podsumowanie
  19.03.2018

   

  Samorząd Uczniowski zakończył  już prace nad zliczaniem monet uzbieranych przez uczniów w ramach akcji „Góra Grosza” .

  Organizatorem akcji  jest Towarzystwo Nasz Dom. Przekazane grosze to realna  pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Towarzystwo Nasz Dom pomaga dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które taką rozłąką są zagrożone. Celem Góry Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  W wyniku zbiórki, poszczególne klasy uzbierały następujące kwoty:

  Publiczne Przedszkole

  Grupa 3-4-latków, 5-latków, 6-latków – 477,11  - najwyższy wynik w szkole!!!!

  Szkoła Podstawowa

  Kl. I – 54zł 79 gr

  Kl. II – 16 zł 47 gr

  Kl. III – 65 zł 50 gr

  Kl. IV – 38 zł 19 gr

  Kl. V – 22 zł 32 gr

  Kl. VI – 128 zł 79 gr

  Kl. VII – 5zł 81 gr

  Publiczne Gimnazjum

  Kl. II – 0zł

  Kl. III – 27zł 53zł.

  Ogólna kwota zebrana w Zespole Szkolno – Przedszkolnym to 836,51.

  Wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania monet serdecznie dziękujemy.

   

  Samorząd Uczniowski

 • Liga Gminna Piłki Siatkowej
  12.03.2018

  10 marca w hali sportowej ZSP w Baszni Dolnej rozegrany został pierwszy turniej piłki siatkowej w ramach VII edycji  Ligi Gminnej w kategorii Gimnazjów. Po rozlosowaniu kolejności gier przystąpiono do rywalizacji, w efekcie której uzyskano następujące rozstrzygnięcia:

  Dziewczyny:

  Młodów – Basznia   0 : 2

  Młodów – Lisie Jamy   1 : 2

  Basznia – Lisie Jamy  2 : 0

  Chłopcy:

  Młodów – Basznia   0 : 2

  Młodów – Lisie Jamy   0 : 2

  Basznia – Lisie Jamy  1 : 2

   

  Tabele po I turnieju

  Dziewczyny

  Lp.

  Szkoła

  Mecze

  Punkty

  Z

  P

  Sety

  1.

  Basznia Dolna

  2

  6

  2

  -

  4 - 0

  2.

  Lisie Jamy

  2

  2

  1

  1

  2 - 3

  3.

  Młodów

  2

  1

  -

  1

  1 - 4

              Chłopcy

  Lp.

  Szkoła

  Mecze

  Punkty

  Z

  P

  Sety

  1.

  Lisie Jamy

  2

  5

  2

  -

  4 - 1

  2.

  Basznia Dolna

  2

  4

  1

  1

  3 - 2

  3.

  Młodów

  2

  0

  -

  2

  0 - 4

   

  Zawody wspólnie prowadzili opiekunowie zespołów, wszyscy uczestnicy skorzystali
  z poczęstunku zapewnionego przez Gminę.

 • Lisie Jamy ku pamięci Żołnierzy Wyklętych
  10.03.2018

  Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. prof. Franciszka Misztala w Lisich Jamach, zrzeszeni w Grupie Artystyczno-Patriotycznej Zaklinacze Znaczeń pod kierunkiem Pana Konrada Morawskiego, dowodzą, że pamięć historyczna nie jest tylko sloganem. Napełnieni patriotyczną świadomością uczniowie wczesno-marcowym przedpołudniem wystawili akademię, której przyświecało hasło: „Żołnierzom Wyklętym – Nasza Pamięć”, a jej głównym przesłaniem było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym na bazie odniesienia do życiorysu Danuty Siedzikówny (ps. Inka).

  Dlaczego Zaklinacze Znaczeń czcząc pamięć o Żołnierzach Wyklętych wybrali akurat Inkę jako symbol pamięć o ich bohaterstwie?

  Ona, jak wielu polskich żołnierzy, sanitariuszy i cywilów w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu, była gotowa oddać życie za niepodległą Polskę. Wyraźnie przeciwstawiała się okupacji, którą naszej ojczyźnie narzucił Związek Radziecki. Wywodząc się z domu napełnionego przykładnym przywiązaniem do patriotyzmu – ojciec służył w armii generała Władysława Andersa, zaś matka należała do siatki Armii Krajowej – Danuta Siedzikówna oddała swoje życie na ołtarzu Polski, wynosząc jej niepodległościowe idee na firmamenty międzypokoleniowych znaczeń. Jej heroizm należy równocześnie utożsamiać z nastoletnim wiekiem, co dla współczesnego pokolenia uczniów powinno stanowić inspirację na bazie kształtowania patriotycznych postaw. Każdy z nas może być Inką, każdy z nas może być Żołnierzem Wyklętym, poprzez pielęgnowanie pamięci o Polakach, którzy nie zrezygnowali z wolności nawet za cenę własnego życia.

  Kolejne akty akademii napisanej i wyreżyserowanej przez Pana Konrada Morawskiego pieśnią, słowem i czynem obrazowały owe dążenia do wolności leżące u podstaw działalności Żołnierzy Wyklętych. Oprócz Inki (w tej roli Karolina Kapel) na scenie zaprezentowali się także Zygmunt Szendzielarz ps. Łupaszka (Antoni Sopel), Józef Kuraś ps. Ogień (Konrad Trojnar), Witold Pilecki (Bartosz Frant), August Emil Fieldorf ps. Nil (Sebastian Furgała), symboliczne wcielenia kobiet Żołnierzy Wyklętych Krysia i Wanda (Magdalena Sarlej i Wiktoria Smoliniec), echa Żołnierzy Wyklętych (Michał Skibicki i Przemysław Misztal), anioły symbolizujące nierozerwalne połączenie religii z ideami wyznawanymi przez Żołnierzy Wyklętych (Wiktoria Czucha i Kinga Kopciuch), a także porucznik Związku Radzieckiego (Wiktor Malinowski). Całość relacjonowała spikerka z Radia Wolna Europa (Kornelia Konopka), która w finale akademii we wzruszający sposób zaśpiewała pieśń pt. „Ślady wilczych kłów” według muzyki Marcina Siwca.

  Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach Jolanta Włoch, która cytując jednego z ojców odrodzenia polskiej niepodległości w 1918 roku Romana Dmowskiego, a także Żołnierza Wyklętego Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora, podkreśliła wagę pamięci o heroizmie Żołnierzy Wyklętych. Pani Dyrektor zauważyła, iż: „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest sprawą kolejnych młodych pokoleń Polaków”, co doskonale wpisuje się w filozofię twórczości prezentowanej w ramach Grupy Artystyczno-Patriotycznej Zaklinacze Znaczeń.

  Pamiętamy. Oddajemy hołd. Nadajemy historii patriotycznych znaczeń.

  Tekst: ZSP Lisie Jamy

 • Konkurs „Wolna i Niepodległa- 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”
  08.03.2018

  Dnia 6 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Oleszycach im. Jana Pawła II odbył  się etap powiatowy III edycji konkursu  historyczno-przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna- przeszłość i teraźniejszość”. Wolna i Niepodległa- 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach Mateusz Kornaga zajął I miejsce. Etap wojewódzki odbędzie się 26 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu.

  Cel konkursu to upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Polski. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Naszą szkołę dumnie reprezentował również uczeń klasy VI Mateusz Janczura. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Bielecka-Krasulak.

  Tekst Agnieszka Bielecka-Krasulak

 • Piłka ręczna - etap rejonowy w Jarosławiu
  05.03.2018

        2 marca drużyna piłkarek ręcznych naszego Gimnazjum brała udział w rywalizacji na etapie rejonowym w MOSiR w Jarosławiu. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn z poszczególnych powiatów tj. przemyskiego, przemyskiego grodzkiego, przeworskiego, jarosławskiego oraz lubaczowskiego. Oprócz naszego Gimnazjum wystąpiły drużyny z Jarosławia, Medyki, Gniewczyny oraz Przemyśla. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” a ich wyniki tak się ułożyły, że nasze dziewczyny ostatnim meczem z drużyną z Przemyśla mogły wywalczyć awans na półfinały wojewódzkie. Niestety pod koniec brakło już sił i nie sprostały rówieśniczkom z grodu misia zajmując ostatecznie III miejsce. Do dalszych gier awansowały drużyny Jarosławia oraz Przemyśla. Mimo pewnego niedosytu dziewczyny udowodniły sobie i nie tylko, że i ze zdecydowanymi faworytkami można zagrać jak równy z równym. Gratulujemy!

  tekst: Ireneusz Kowaliszyn

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej-piłka siatkowa
  05.03.2018

         W mroźną sobotę 3 marca drużyna chłopców naszego Gimnazjum uczestniczyła w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów z terenu powiatu lubaczowskiego. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, nasi gimnazjaliści trafili do grupy z Lubaczowem Nr 1, Łukawcem oraz gospodarzem turnieju Starym Dzikowem.
         W II grupie rywalizowały ze sobą Gimnazja z Lubaczowa Nr 2, Horyńca Zdroju, Baszni Dolnej oraz Oleszyc. „Naszą” grupę wygrali gospodarze, natomiast II zespół Horyńca i to te drużyny zagrały w finale. Drużyna naszego Gimnazjum zajęła w grupie 2 miejsce i zagrała o III miejsce w turnieju z gimnazjalistami z Lubaczowa Nr 2. Po wyrównanym pojedynku lepsi na przewagi w obydwu setach okazali się rówieśnicy z Lubaczowa i to Oni zajęli III miejsce. Mistrzem powiatu po jeszcze bardziej wyrównanym pojedynku zostali gimnazjaliści ze Starego Dzikowa.

  Tekst; Ireneusz Kowaliszyn

 • Profilaktyka szkolna
  23.02.2018

  W dniach 21-23 lutego nasza szkoła gościła trenera, panią Aleksandrę Bek - Emisariusza Bezpiecznego Internetu, która przeprowadziła warsztaty na temat kształtowania właściwych zachowań w Sieci dla uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Szkolenia odbywały się w ramach projektu  „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”.

  Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z Sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

  Uczniowie klasy VI pracowali podczas warsztatu na temat: Internet: jak bezpiecznie uczyć się, rozmawiać i bawić w „światowej Sieci”?, uczniowie klas VII i II gim uczestniczyli w warsztatach na temat: Komunikacja zapośredniczona w Internecie – szansa, czy podstawa cyberprzemocy?, nauczyciele: Moi uczniowie bezpieczni w Sieci. Rodzice uczniów, 22 lutego, uczestniczyli w spotkaniu z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu na temat Moje dziecko a internet – jak sensownie działać wychowawczo?

  Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Bek za bardzo wartościowe zajęcia w ramach projektu "Cybernauci”.

  Beata Streit – szkolny koordynator projektu

   

 • Zimowe sukcesy z mini gier sportowych chłopców klas IV-VI z ZSP Lisie Jamy
  21.02.2018

   

   

   

           Uczniowie naszej szkoły w składzie: Kacper Słotwiński, Piotr Bębnik, Mateusz Dorota, Kamil Dziki, Kacper Ilnicki, Karol Janczura, Mateusz Janczura, Dawid Paryniak, Kamil Hanus, Kamil Misztal, Maciej Zieliński, Bartosz Antoniów, podczas Mistrzostw Powiatu w mini piłce ręcznej w dniu 16.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Oleszycach zdobyli tytuł I Vice Mistrza Powiatu Lubaczowskiego. W turnieju wzięło udział 12 drużyn reprezentujących szkoły z Powiatu Lubaczowskiego.

  13.01.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie uczniowie zdobyli tytuł Mistrza Powiatu w mini koszykówce, wygrywając w bardzo emocjonującym finale ze Szkołą Podstawową Horyniec w dogrywce 1 punktem. 

  Tekst: Andrzej Mindziak

 • Cybernauci - zaproszenie
  19.02.2018

  Zaproszenie

              Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisich Jamach zaprasza rodziców uczniów klas IV-VII na spotkanie z panią Aleksandrą Bek – koordynatorem projektu Cybernauci, które odbędzie się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lisich Jamach w dniu 22.02.2018r. (tj. czwartek) o godz. 16 00.     

                    Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z Sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Tematyka spotkania związana będzie  z budowaniem wizerunku w Sieci, bezpiecznym tworzeniem w Sieci i  prawami autorskimi.

strona: