• Uwaga! WAŻNA INFORMACJA!
          • Uwaga! WAŻNA INFORMACJA!

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Zmieniamy witrynę internetową naszej szkoły! Działająca od kilkunastu lat strona przekazywała na bieżąco wszelkie aktualności o życiu szkoły, sukcesach naszych wychowanków, akcjach, konkursach i ważnych dla lokalnego środowiska wydarzeniach. Ponieważ staramy się iść z duchem czasu i stawiamy na nowe technologie ZMIENIAMY NASZĄ WITRYNĘ INTERNETOWĄ! Zapraszamy!

            Oto nasza nowa strona:https://zsplisiejamy.gminalubaczow.pl

        • Ogólnopolska akcja "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA"
          • Ogólnopolska akcja "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA"

          • Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i przedszkolaki do udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji "Przytul się do drzewa". Akcja trwa od 1 czerwca 2023 roku  do 20 września 2023 roku. Wystarczy PRZYTULIĆ SIĘ DO DRZEWA przekazując mu swoją miłość i zrobić zdjęcie - indywidualnie lub w grupie.  Ogólnopolska kampania PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach.  Uczula przede wszytkim na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

            Czy wiecie, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? Najgorsze, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Włączmy się w kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

            Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

            Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji i czekamy na wasze zdjęcia! Przesyłajcie je na adres: tamaraglaz685@gmail.com

            B. Kacprzak i T. Głaz

            Obraz w nagłówku pochodzi ze strony: https://straznicylasow.pl/przutul-sie-do-drzewa-2023/

        • Rajd rowerowy do Czerwonej Figury i Dębów Sobieskiego
          • Rajd rowerowy do Czerwonej Figury i Dębów Sobieskiego

          • Uczniowie z klasy piątej w słoneczny poniedziałkowy dzień wybrali się na rajd rowerowy na trasie Lisie Jamy - Wólka Krowicka - Brozie - Borowa Góra - Czerwona Figura - Dęby Sobieskiego - Cerkwisko w dawnej wsi Sieniawka - świetlica w Borowej Górze - Lisie Jamy. Pokonując ponad 30 km trasy, piątoklasiści podziwiali piękno rodzimej przyrody oraz poznawali historię swojej małej ojczyzny. Na zakończenie rajdu na placu przy świetlicy w Borowej Górze rozpalono ognisko, by upiec kiełbaski i odpocząć w cieniu pięknych sosen. Na wyprawę rowerową z uczniami wybrały się panie: Katarzyna Szutka i Marta Lis oraz dwoje rodziców: pani Dorota Jabłońska i pan Dawid Mozol. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi bezpiecznie wrócili do domu.

            Tekst: M. Lis

        • Narodowe Czytanie
          • Narodowe Czytanie

          • 7 września 2023 roku uczniowie klasy siódmej i piątej przystąpili do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej 12.odsłony była powieść Elizy Orzeszkowej pt. Nad Niemnem. Spotkanie rozpoczęła p.dyrektor Jolanta Włoch odczytaniem opisu dworu Korczyńskich, natomiast uczniowie przeczytali legendę o Janie i Cecylii. Nad całością spotkania, które odbyło się w Centrum Edukacji Ekologicznej, czuwały nauczycielki języka polskiego p. Marta Lis i p. Marta Polak. Oprawa techniczna p. Elżbieta Kaciuba, p.Beata Kacprzak, oprawa muzyczna p.Marek Kindrat.

            Tekst: M. Polak

        • Pierwszy dzwonek na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
          • Pierwszy dzwonek na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • W poniedziałek 4 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.  Najpierw społeczność naszej szkoły wzięła udział we mszy św. w kościele parafialnym w Lisich Jamach. Następnie uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią p. Martą Lis przedstawili część artystyczną, która nawiązywała do 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ponadto recytatorzy wspominali piękne wakacyjne przygody, ciesząc się z powrotu do szkoły. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do pierwszoklasistów. Po występie klasy piątej Pani dyrektor Jolanta Włoch przekazała wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom najlepsze życzenia z okazji nowego roku szkolnego.

            Tekst: M. Lis

            Zdjęcia: T. Głaz

        • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024
          • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

          • Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! 4 września 2023 roku (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z poniższym harmonogramem: godz. 7.50 zbiórka na placu szkolnym, godz. 8.00 Msza Święta w kościele parafialnym, około godz. 9.00 część artystyczna w hali sportowej. Następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami. Zapraszamy na inaugurację nowego roku szkolnego Rodziców, wszystkich sympatyków i przyjaciół naszej szkoły, a przede wszystkim uczniów.

            Obraz pochodzi ze strony:https://pixabay.com/pl/photos/szko%C5%82a-powr%C3%B3t-do-szko%C5%82y-t%C5%82o-359668

        • Co słychać w naszym Centrum Edukacji Ekologicznej?
          • Co słychać w naszym Centrum Edukacji Ekologicznej?

          • Lato już w pełni. To szczególna pora roku, na którą wszyscy czekamy: robi się ciepło, dni są coraz dłuższe. Jednocześnie świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca. To najcieplejszy okres w roku. Dni są długie, często upalne, a noce ciepłe. Jest to więc czas najbardziej sprzyjający rozwojowi roślin. Wiele z nich wówczas kwitnie, inne zaczynają już owocować.

            Bujny rozwój roślinności sprzyja zwierzętom roślinożernym, w tym owadom. Ptaki, które przyleciały wiosną, mają teraz najlepsze warunki do wychowania potomstwa. Również wiele innych zwierząt korzysta z bogactwa pożywienia i odpowiedniej pogody. Najadają się na zapas – w ich organizmach zaczyna się odkładać tłuszcz na zimę. U ssaków młode szybko rosną i uczą się od rodziców sztuki przetrwania.

            A w Centrum Edukacji Ekologicznej wszystko kwitnie, rośnie, pachnie i zachwyca kolorami. A do tego, śpiewają ptaki i rechoczą żaby! Czuć już wakacyjny klimat! Zapraszamy do pooglądania filmiku :)

            Tekst: T. Głaz

            Animacja: M. Polak

            Informacje w tekście pochodzą ze strony: https://zpe.gov.pl/a/jak-przyroda-zmienia-sie-wiosna-i-latem/DZfxZANiIhttps://zpe.gov.pl/a/jak-przyroda-zmienia-sie-wiosna-i-latem/DZfxZANiI

            Obraz w nagłówku  pochodzi ze strony: https://www.swiatobrazu.pl/fotografie/galeria/zdjecie/uzytkownika/cdhk2su9j58u9xzs62xnz9ddnx2t0tx3v2dolyoxtnfs84a4yxhmxkq76jrv2cpohttps://www.swiatobrazu.pl/fotografie/galeria/zdjecie/uzytkownika/cdhk2su9j58u9xzs62xnz9ddnx2t0tx3v2dolyoxtnfs84a4yxhmxkq76jrv2cpo

        • "Płonie ognisko i szumią knieje...
          • "Płonie ognisko i szumią knieje...

          • Dzisiejszego dnia nasza drużyna zakończyła rok harcerski. Podsumowaliśmy naszą służbę, powspominaliśmy, a nawet wyznaczyliśmy pierwsze plany na przyszły rok. Zbiórka odbyła się w Centrum Edukacji Ekologicznej, które działa przy naszej szkole. Wszystkim życzymy spokojnych i udanych wakacji, pełnych przygód.

            phm. Kinga Ważny

        • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Piątek 23 czerwca 2023 roku był ostatnim dniem w roku szkolnym. Ósmoklasiści po raz ostatni usłyszeli szkolny dzwonek, który przez kilka lat wzywał ich na zajęcia edukacyjne i często ratował z opresji. Zakończenie roku szkolnego dla nauczycieli to czas podsumowań, planów i refleksji, natomiast dla uczniów to nadzieja na dobre oceny i nagrody, a także na wspaniały wakacyjny wypoczynek.

            Uroczyste świętowanie końca roku społeczność uczniowska w Lisich Jamach rozpoczęła od mszy świętej w kościele parafialnym. Drugim i chyba najbardziej wyczekiwanym punktem programu był uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowany przez uczniów klasy ósmej pod opieką wychowawczyni -  p. Katarzyny Szutki, którego oprawę muzyczną zapewnił p. Marek Kindrat. Zanim wybrzmiały słowa podziękowań, przeprosin, życzeń i dźwięki piosenek nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom klasy siódmej i szóstej. W dalszej części uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły – p. Jolanta Włoch, która gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji. Podziękowała również  nauczycielom za sumienną i ciężką pracę oraz rodzicom za wspieranie placówki i miłą współpracę.

            Ostatnim punktem uroczystości było rozdanie dyplomów i nagród książkowych za wysokie wyniki w nauce (5,0 i wyżej) oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Lubaczów p. Wiesława Kapla w sześciu kategoriach:

            NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY - Aleksandra Pamuła (klasa VIII)

            NAJLEPSZY LINGWISTA - Jakub Baran (klasa VIII)

            NAJLEPSZY HUMANISTA - Luiza Myszkowski (klasa VIII)

            NAJLEPSZY UMYSŁ ŚCISŁY Szymon Krygowski (klasa VIII)

            NAJLEPSZY PRZYRODNIK - Oskar Martyniak (klasa VI)

            NAJLEPSZY SPORTOWIEC - Patrycja Maszlanka (klasa VIII)

            Podczas uroczystości nie zapomniano także o rodzicach najwybitniejszych uczniów, którym wręczono listy gratulacyjne podsumowujące całokształt osiągnięć szkolnych i pozaszkolnych.

            Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych bezpiecznych wakacji.

            Tekst: T. Głaz

        • Gala Talentów 2023
          • Gala Talentów 2023

          • Dzisiejszego dnia (22 czerwca 2023r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyła się uroczysta Gala Talentów. To jedna z ważniejszych uroczystości w naszej szkole - podsumowanie całorocznej pracy oraz wyrażenie uznania dla pracowitości, ambicji i talentów uczniów. W tym roku uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i nagrodami za udział w konkursach wiedzy, zawodach sportowych oraz aktywność społeczną w formie wolontariatu. Nagrody i dyplomy wręczała uczniom p. Jolanta Włoch - dyrektor ZSP w Lisich Jamach w towarzystwie wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

            Klasowy Konkurs Czytelniczy "Dzienniczek przeczytanej książki"  - klasa I:

            I miejsce - Maria Tworko

            II miejsce [ex aequo] - Zuzanna Czerkowska i Aleksandra Kolano

            III miejsce - Wojciech Kubiszyn

            Klasowy Konkurs Czytelniczy "Dzienniczek przeczytanych książek" - klasa II:

            I miejsce - Wiktoria Kopciuch

            II miejsce - Eryk Misztal

            III miejsce - Jakub Kostrzycki

            Konkurs "Potyczki Matematyczne Trzecioklasistów" - klasa III:

            I miejsce - Oliwia Antosz

            II miejsce - Dawid Misztal

            III miejsce - Karol Kopański

            Klasowy Konkurs Czytelniczy "Czytam i rozumiem" - klasa III:

            Amelia Misiak i Oliwia Antosz (dyplomy i nagrody za systematyczne czytanie książek)

            VI Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników":

            - dyplomy i nagrody dla aktywnych czytelników z klas I-III, IV-VI i VII-VIII

            Najlepsi w szkole czytelnicy z klas I-III:

            1. Maria Tworko

            2. Amelia Baran

            3. Eryk Misztal

            Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego "The Big Challenge":

            - 27 dyplomów dla uczniów z klas IV-VIII

            1. Blanka Misztal [klasa IV] 286 pkt./350

            2. Nikola Kornaga [klasa VI] 273 pkt./350

            3. Jakub Baran [klasa VIII] 261 pkt./350

            Dyplomy i medale za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły w gminnych, powiatowych i wojewódzkich zawodach:

            - uczniowie i uczennice uzdolnieni sportowo z klas I-VIII

            Aktywność społeczna w Szkolnym Klubie Wolontariusza:

            - 66 uczniów z klas I-VIII

            Karty Rowerowe:

            - uczniowie i uczennice z klasy IV.

            Galę Talentów poprowadzili uczniowie klasy czwartej - Julia Tworko i Jakub Bundyra. Uroczystość uświetniły występy zespołu wokalnego pod kierownictwem p. Marka Kindrata,  w skład którego wchodzą uczniowie i uczennice z klasy czwartej i szóstej. Nad organizacją i przebiegiem całej uroczystości czuwała p. Marta Lis. Oprawę muzyczną  zapewnił p. Marek Kindrat.

            Był to dzień pełen wrażeń i radosnej atmosfery. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, rodzicom i nauczycielom!

            Tekst: T. Głaz

        • Pożegnanie z Grosikiem
          • Pożegnanie z Grosikiem

          • Dzisiejsze zajęcia na których kontynuowaliśmy podróż po planecie Parasol rozpoczęliśmy od zaśpiewania tytułowej piosenki projektu.  Naszym zadaniem było wzbogacenie wiedzy z zakresu racjonalnego wydawania pieniędzy podczas wakacji oraz poznanie potocznych określeń dotyczących pieniędzy. Na wstępie zajęć uczniowie wymienili poglądy na temat sposobów bezpiecznego przechowywania pieniędzy w czasie wakacyjnych wyjazdów. Następnie dzieci zostały zapoznane z opowiadaniami i wypowiadały się na temat różnic między nimi oceniając jednocześnie postępowanie bohaterek.

            W trakcie rozmowy uczniowie zwrócili uwagę na problem nierozważnych zakupów, zaciągania pożyczek bez pokrycia oraz niebezpieczeństwa wpadania w długi. Rozwiązując ćwiczenia w Dzienniku Podróży wspólnie wyjaśnialiśmy powiedzenia związane z pieniędzmi. W trakcie zabawy ruchowej uczniowie bawili się w „zakupy” doskonaląc umiejętność wyboru rzeczy potrzebnych na wyjazd oraz liczenia pieniędzy. Podsumowując zajęcia dzieci rysowały, czego nauczyły się dzisiejszego dnia. Na zakończenie zajęć przykleiły do Parasola bezpieczeństwa naklejkę z hasłem „Bezpiecznie spędzamy wakacje” oraz zostawiły Grosikowy ślad.

            Grosik wraz z uczniami klasy II życzy wszystkim wspaniałych i udanych wakacji oraz zwiedzenia wielu ciekawych planet. Do zobaczenia po wakacjach!

            Tekst: M. Szczybyło

        • Wernisaż wystawy ,,POMYSŁ ŻYCIA. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska- dzieło Polaka”
          • Wernisaż wystawy ,,POMYSŁ ŻYCIA. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska- dzieło Polaka”

          • 15 czerwca w Baszni Dolnej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Stefanowi Mierzwie. Podczas spotkania  uczniowie z klasy VIII wysłuchali wystąpień wnuka, p. S. Reynoldsa, który wraz a z żoną Pamelą przybył do Baszni Dolnej i opowiedział o wspomnieniach związanych z dziadkiem, założycielem Fundacji Kościuszkowskiej.  O ważnych celach wystawy powiedział także p. W. Kapel, Wójt Gminy Lubaczów.  Przypomnienie sylwetki Stefana Mierzwy było bardzo pouczające dla młodych ludzi, gdyż dowiedzieli się o dokonaniach tego wybitnego Polaka, który swoją pracą i sposobem działania pomagał innym. Charakter Stefana Mierzwy, jego odwaga, wiedza i umiejętność łączenia ludzi, doprowadziły do powstania znanej w USA oraz na całym świecie organizacji, która służy Polakom od prawie 100 lat.

            Tekst: M. Lis

        • Udział w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”
          • Udział w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”

          • Nasza szkoła wzięła udział w najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności - w miłej atmosferze, bez przymusu. uczniów na jej przebieg. Możemy podzielić się radosną informacją, że czytelnictwo w naszej szkole rozwija się. Między innymi dzięki nowym książkom zakupionym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uśmiechnięte twarze uczniów z książkami są tego najlepszym dowodem 😊)

            Tekst: M. Lis

        • Wizyta w stolicy Podkarpacia
          • Wizyta w stolicy Podkarpacia


          • Dnia 13 czerwca 2023r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do stolicy PodkarpaciaRzeszowa. Po krótkim spacerze po Rynku Starego Miasta oraz wspólnym zdjęciu przy zabytkowej studni, naszedł czas na wizytę w Teatrze Maska. Młodzi widzowie przenieśli się w tajemniczy świat natury oglądając spektakl „Księga dżungli”. Barwna opowieść o Mowglim i jego absolutnie wyjątkowej Rodzinie z dżungli przedstawiona została na scenie z wykorzystaniem niesamowitych kostiumów zwierząt, masek, lalek oraz niezwykłej muzyki. Była to niezapomniana lekcja, pełna emocji i wzruszeń, która uczy szacunku i zrozumienia dla każdego człowieka.
            Następnie odbyło się spotkanie z aktorką, która zapoznała dzieci z różnymi rodzajami masek i zasadami gry aktorskiej. Podczas przymierzania masek było wiele śmiechu i radości, a niektórzy odkryli nawet przed sobą artystyczny talent. Po przerwie na obiad nadszedł czas na multisensoryczną wędrówkę Rzeszowskimi Piwnicami. Uczniowie utworzyli drużynę, rozwiązywali zadania, zbierali dukaty i stali się „aktywnymi” bohaterami snutej opowieści. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne stanowiska multimedialne i interaktywne m.in. misa z tajemniczą wodą, "zwiedzanie" domu średniowiecznego kupca, przymierzanie strojów u krawca, stanowisko uruchamiania silnika odrzutowego oraz możliwość wejścia na prawdziwy "żużlowy motor". Ostatnią atrakcją, a zarazem niespodzianką było małe „co nieco” w McDonalds. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń, a pamiątki i zdjęcia zapewne długo jeszcze będą przywoływać wspomnienia z tego wyjazdu….

            Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele p. Elżbieta Kania-Sojka, p. Małgorzata Folwarska, p. Wiesława Sopel, p. Marek Szczybyło oraz panie: Joanna Buczko i Anna Kubiszyn-Kornaga.

            Tekst: E. Kania-Sojka

             

        • Roztoczańskie wojaże
          • Roztoczańskie wojaże

          • 13 czerwca 2023 roku chętni uczniowie z klasy ósmej, siódmej oraz czwartej wraz z wychowawcami p. K. Szutką i p. T. Głaz uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej po Roztoczu. Głównym celem wycieczki był Zamość - jeden z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych południowo-wschodniej Polski. Podczas spaceru po mieście uczniowie mieli okazję zobaczyć Rynek Wielki z kamienicami i ratuszem, katedrę, część fortyfikacji, trasę podziemną Bastionu VII, punkt widokowy oraz wysłuchać interesujących historii i opowieści przewodnika.

            Druga część wycieczki miała charakter objazdowy po Roztoczu Środkowym, w obrębie którego są zlokalizowane przepiękne atrakcje turystyczne. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Szczebrzerzyn, w którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem chrząszcza z wiersza J. Brzechwy, Zwierzyniec oraz Krasnobród. Ostatnim punktem wycieczki był postój w Ranczo Madejówka w okolicach Krasnobrodu, gdzie na uczniów czekały smaczne przekąski, napoje oraz atrakcyjne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

            Pomysłodawcą i kierownikiem wycieczki była p. Katarzyna Szutka - wychowawca klasy VIII.

            Tekst: T. Głaz

        • Projekt edukacyjny w klasie II "Od grosika do złotówki"
          • Projekt edukacyjny w klasie II "Od grosika do złotówki"

          • Rozpoczął się szósty miesiąc naszej podróży z Grosikiem. W ciągu tego miesiąca odwiedzimy planetę Parasol i zaplanujemy bezpieczne wakacje. Pobyt na nowej planecie tradycyjnie rozpoczęliśmy od zaśpiewania naszej piosenki i ustalenia celu podróży. Uczniowie wysłuchali listu od Grosika i wypowiadali się na temat zawartych w nim treści. Pracując metodą „burza mózgów” wymieniali miejsca, gdzie chcieliby spędzać wakacje. Po podziale na grupy dzieci w jej ramach opracowały bezpieczeństwa, który następnie umieszczały pod ochronnym parasolem.

            Po prezentacji haseł dzieci stwierdziły, że zawsze trzeba być uważnym, bez względu na miejsce w którym spędza się wakacje. Następnie uczniowie wypowiadali się na temat sposobów przechowywania pieniędzy podczas wyjazdów wakacyjnych. Po omówieniu pojęć: gotówka, depozyt, karta płatnicza, bankomat byli już pewni jak bezpiecznie przechowywać pieniądze. Na zakończenie zajęć uczniowie podsumowali zdobytą wiedzę rozwiązując samodzielnie zadania matematyczne w Dzienniku Podróży. Natomiast w domu uczniowie porozmawiają z rodzicami o bezpieczeństwie w czasie wakacji i bezpiecznym przechowywaniu pieniędzy.

            Tekst: M. Szczybyło

        • Mistrzynie Powiatu
          • Mistrzynie Powiatu

          • 10 czerwca 2023 roku na Orliku w Lubaczowie odbyły się zawody piłki nożnej dla dziewcząt z klas IV-VI szkół podstawowych z naszego powiatu. W turnieju wzięło udział pięć szkół: ZSP Lisie Jamy, SP Nr 1 Lubaczów, SP Krowica Sama, SP Łukawiec i SP Oleszyce. Zespoły grały systemem "każdy z każdym". Nasze uczennice w składzie: Emilia Fedor, Jagoda Tasior, Maja Ilnicka, Hanna Buczko, Anna Szołtysek, Klaudia Hanus, Maja Furgała, Kinga Kapel, Julia Majdan i Emilia Misztal wygrały zawody i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu!!!

            Oto wyniki naszej drużyny:

            ZSP Lisie Jamy - SP Krowica Sama 0:0

            ZSP Lisie Jamy - SP Nr 1 Lubaczów 4:0

            ZSP Lisie Jamy - SP Łukawiec 0:1

            ZSP Lisie Jamy - SP Oleszyce 2:0

            Serdeczne gratulacje!!!

        • Ogólnopolska akcja "Przytul się do drzewa"
          • Ogólnopolska akcja "Przytul się do drzewa"

          • Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i przedszkolaki do udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji "Przytul się do drzewa". Akcja trwa od 1 czerwca 2023 roku  do 20 września 2023 roku. Wystarczy PRZYTULIĆ SIĘ DO DRZEWA przekazując mu swoją miłość i zrobić zdjęcie - indywidualnie lub w grupie.  Ogólnopolska kampania PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach.  Uczula przede wszytkim na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

            Czy wiecie, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? Najgorsze, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Włączmy się w kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

            Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

            Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji i czekamy na wasze zdjęcia! Przesyłajcie je na adres: tamaraglaz685@gmail.com

            B. Kacprzak i T. Głaz

            Obraz i informacje o akcji pochodzą ze strony: https://straznicylasow.pl/przutul-sie-do-drzewa-2023/https://straznicylasow.pl/przutul-sie-do-drzewa-2023/

        • Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lisich Jamach
          • Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lisich Jamach

          • Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisich Jamach, uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Jackiem Łapińskim. Autor książki „Z uśmiechem Ci do twarzy” zachęcał zgromadzonych do rozwijania kompetencji czytelniczych. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Uczniowie obiecali, że częściej będą korzystać z zasobów biblioteki szkolnej i gminnej. Organizatorem spotkania z ramienia biblioteki była p. Maria Smoliniec. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Marta Polak, p. Elżbieta Kaciuba i p. Stanisław Szczybyło.

            Tekst: M. Polak