• Konkurs plastyczny
          • Konkurs plastyczny

          • 29.10.2019r. nasi uczniowie: Maja Ilnicka z klasy III orazFabian Antosz z klasy II wzięli udział w I Powiatowym konkursie plastycznym„ Na tropie jesieni” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, Nadleśnictwo Oleszyce oraz Nadleśnictwo Lubaczów.
            Celem konkursu było ukazanie zmian zachodzących w przyrodzie w okresie jesieni
            poprzez malarstwo, rysunek  oraz plastelinę. Wszystkie prace można
            obejrzeć w galerii. Zapraszamy.
            --
            Elżbieta Kaciuba

        • Ogólnopolska akcja
          • Ogólnopolska akcja

          •  

            W piątek 25.10.2019r. klasa VIII wraz z wychowawcą wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Szkoła pamięta”.Akcja organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  miała na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności .Uczniowie odwiedzili miejsce, które nosi nazwę „Krzyż na mogile”. Jest to pozostałość po zbiorowej mogile mieszkańców Lisich Jam, zamordowanych w XVII w. podczas najazdów tatarskich na ziemie lubaczowskie. Po zapoznaniu się z historią tego miejsca, uczniowie zapalili symboliczne znicze oddając hołd pomordowanym.

            Tekst: Aneta Tworko

        • Światełko Pamięci dla Łyczakowa
          • Światełko Pamięci dla Łyczakowa

          • W ubiegłym tygodniu, uczniowie naszej szkoły i przedszkola włączyli się w kolejną edycję akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” jako wyraz pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej, a także rodzaj wsparcia dla mieszkających tam Polaków.

            Przedsięwzięcie to zostało zainspirowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Lwów przy współpracy Polskiego Konsulatu we Lwowie. Akcja jest  wsparciem dla mieszkających tam Polaków, a także wyrazem pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej. Koordynatorem tego projektu jest rzeszowski oddział Telewizji Polskiej, który przy współpracy środowisk patriotycznych i kresowych zawiezie zebrane znicze do Lwowa.

            Zebrane białe i czerwone znicze 1 listopada rozświetlać będą polskie nekropolie we Lwowie (Cmentarz Orląt Polskich, Łyczakowski, Janowski) a także polskie groby m.in. w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie, Niżankowicach i innych miejscowościach.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy tak chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. 

        • Udział przedszkolaków w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”
          • Udział przedszkolaków w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”

          • 24 października 2019 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Lisich Jamach przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji MEN pn. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

            Grupa 6-latków oraz 4,5-latków wraz z opiekunami p. B. Powroźnik, p. M. Burda, p. E. Czerkowską i p. T. Głaz wzięły udział w spotkaniu z Komendantką Hufca p. Danutą Kacprzak, która opowiedziała dzieciom o tragicznej historii mieszkańców wsi Dąbrowa w czasie II wojny światowej. Spotkanie zorganizowano w kościele parafialnym pw. Św. Brata Alberta. Podczas w/w spotkania przedszkolaki zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary mordu dokonanego przez OUN-UPA w nocy z dnia 14 na 15 sierpnia 1944 roku na mieszkańcach w/w miejscowości.

            Dzieci wraz ze swoimi opiekunami odwiedziły również cmentarz parafialny w Dąbrowie, na którym oddały hołd pamięci i zapaliły znicze na grobach ofiar ukraińskich nacjonalistów z 1944 roku oraz na grobach osób zasłużonych dla lokalnej społeczności: żołnierza poległego w obronie Ojczyzny podczas I wojny światowej oraz zasłużonego dla parafii w Dąbrowie księdza, który zginął śmiercią tragiczną.

            Tekst: Tamara Głaz

        • Święto Patrona Szkoły.
          • Święto Patrona Szkoły.

          • „My, Jana Pawła uczniowie
            słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać
            pomagać ludziom i wciąż pamiętać…”

             Od chwili nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II kontynuowana jest pamięć o NASZYM PATRONIE. Do rytuału szkoły należą uroczyste akademie, będące hołdem dla sławnego Polaka, papieża św. Jana Pawła II.     16 października 2019 roku zgromadziliśmy się na uroczystej akademii, aby oddać wdzięczność za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci oraz wzorem do naśladowania.Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Lubaczów  - p. Wiesław Kapel, radni – p. Zofia Huk, p. Andrzej Mindziak, p. Wiesław Smoliniec,  sołtysi -  p. Maria Sopel, p. Wojciech Szczybyło, p. Józef Strojny, p. Czesław Ziomek, ks. Jan Słotwiński, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - p. Jolanta Włoch i p. Jan Kudyba, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Agnieszka Furgała, społeczność szkolna i przedszkolna, rodzice.
            Tegorocznym uroczystościom przyświecało hasło: „Jesteście tyle warci, ile warte jest wasze serce… ”. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, którego przesłaniem było przypomnienie nauczania Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jakimi należy się kierować w codziennym życiu.  Wzruszające  recytacje najmłodszych uczniów przeplatane były śpiewem piosenek. W repertuarze pojawiły się utwory – „Święty uśmiechnięty”, „Jak w uczniowskim zeszycie”, „Uśmiech”, „Nasza najpiękniejsza”.   Po prezentacjach odśpiewano Hymn Szkół im. Jana Pawła II, następnie przedstawiciele samorządowców, rodziców i społeczności szkolnej złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Jana Pawła II Tradycyjnie podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie, następnie  Dyrektor Szkoły – pani Jolanta Włoch dokonała pasowania na ucznia. Po tej ceremonii pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami i dyplomami od Rady Rodziców oraz słodkimi niespodziankami od radnych i sołtysów.  Do pierwszoklasistów i wszystkich zebranych zwrócił się  Wójt Gminy Lubaczów pan Wiesław Kapel. W wystąpieniu nawiązał do  nauk jakie głosił Jan Paweł II oraz miejsc upamiętniających patrona szkoły w naszej miejscowości. Życzył pierwszoklasistom radości i sukcesów w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności oraz wręczył upominki. Głos zabrała również Dyrektor Szkoły pani Jolanta Włoch, która złożyła życzenia  najmłodszym uczniom oraz podziękowała młodym artystom, uczestnikom i organizatorom uroczystości.

            TO WIELKI ZASZCZYT- który zobowiązuje, a zarazem pomaga w każdych łatwych i trudnych momentach - BYCIE UCZNIEM WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II! 

            Uroczystość przygotowały p. E. Kania-Sojka i p. M. Folwarska przy współpracy z p.
            E. Kaciubą, , p. G. Szczybylo, p. W. Popkiem p. M. Szczybyło.

            Tekst: E. Kania-Sojka

        • Zdrowo Rosnę
          • Zdrowo Rosnę

          • 15.10.2019 roku uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami brali udział w plenerowej imprezie pt. „Zdrowo Rosnę” w Baszni Dolnej. Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lisich Jamach wraz z ok.600 innymi uczestnikami z powiatu lubaczowskiego oraz jarosławskiego brali aktywny udział w grach, zabawach i zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez organizatorów: Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie wraz z Jarosławskim Stowarzyszeniem Oświaty i Promocji Zdrowia, Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Jarosławiu oraz Wójtem Gminy Lubaczów p. Wiesławem Kaplem. Wśród licznych atrakcji dla dzieci przygotowano m.in.: przeciąganie liny, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, malowanie na folii na trawie, zajęcia edukacyjne związane z gospodarką leśną, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy oraz zabawy z bańkami mydlanymi.  Po zakończonych zabawach wszystkich zaproszono na zdrowy poczęstunek przygotowany przez Restaurację Klasyczną w Jarosławiu. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za wspaniałą zabawę i aktywnie spędzony czas.



                                                                                                                          Tekst przygotowała: Elżbieta Kaciuba

        • Mali badacze odkrywają tajemnice papug
          • Mali badacze odkrywają tajemnice papug

          • W dniach 24-27 września 2019 roku w grupie " Zajączków" realizowano zajęcia edukacyjne metodą projektu pt. "Mali badacze odkrywają tajemnice papug". Podczas zajęć wykorzystano różne metody nauczania: burzę mózgów, siatkę tematyczną, prezentację multimedialną oraz animacje z elementami dźwiękowymi. Dzieci mogły również "na żywo" podziwiać papużki faliste w wolierach. Podczas realizowania projektu, który obejmował zajęcia tematyczne i praktyczne wykorzystano elementy integracji sensorycznej. Dzieci mogły posłużyć się swoimi zmysłami - dotknąć,usłyszeć i zobaczyć. Pomysłodawcami i realizotarkami projektu były: p. E Czerkowska,p. M Burda oraz p. T Głaz.

            Beata Streit

        • Magiczna moc bajek-projekt czytelniczy
          • Magiczna moc bajek-projekt czytelniczy

          • Grupa "Zajączki" przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna moc bajek". Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie,zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2019r._ maj 2020r.

            Projekt rozpoczęliśmy od zaproszenia Pani Dyrektor, która przeczytała dzieciom bajkę o Kopciuszku. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki. Następnie odbyła się rozmowa na temat postępowania bohaterów bajki. Dziękujemy za wspaniały czytelniczy seans.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia, z serc naszych płynie dzisiaj pieśń…”

            11 października 2019r., słowa tej piosenki stały się hasłem przewodnim obchodzonego w naszej szkole Dnia Edukacji Narodowej.

            W uroczystym apelu z udziałem Pocztu Sztandarowego, dyrekcji szkoły p. Jolanty Włoch oraz p. Jana Kudyby,  Rady Pedagogicznej, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszki  Furgała i p. Anny Kubiszyn, rodziców, pracowników szkoły i całej społeczności uczniowskiej świętowaliśmy przypadający na  14 października  Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela i  podkreślający wiodącą rolę nauczycieli w jakości edukacji.

            W przygotowanym przez uczniów koncercie, można było usłyszeć słowa uznania i podzięki za pracę, poświęcenie, serce i miłość, jakie nauczyciele na co dzień wkładają  w nauczanie młodzieży.

            Z życzeniami wystąpili również przedstawiciele Rady Rodziców składając na ręce dyrekcji kwiaty.

            Następnie uczniowie również podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając im kwiaty.

            Uroczyste świętowanie zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor Jolanty Włoch.

             

            „Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu.”

            Olga Tokarczuk

             

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

        • Młodzi głosują
          • Młodzi głosują

          • 10.10.2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  odbyły się wybory parlamentarne w ramach ogólnopolskiej akcji  „Młodzi Głosują 2019” . Uczniowie klas VI-VIII za okazaniem dowodu tożsamości  mogli zagłosować na jedną z pięciu komitetów wyborczych, stawiając znak X w wyznaczonym do tego miejscu.

            Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

            • umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
            • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
            • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

            Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza w składzie : Klaudia Burda, Kacper Ilnicki oraz Jagoda Mindziak sporządziła protokół. Wyniki szkolnych wyborów „Młodzi Glosują 2019” przestawiają się następująco:

            Liczba osób uprawnionych do głosowania: 42

            Liczba oddanych głosów: 26 (wszystkie głosy ważne).

            Lp.

            Nazwa komitetu wyborczego

            Liczba oddanych głosów

            1.

            KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

            3

            2.

            KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

            12

            3.

            KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

            0

            4.

            KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

            6

            5.

            KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N I PL ZIELONI

            5

             

            Dziękujemy wszystkim za udział w wyborach.

            Koordynatorzy szkolnych wyborów – Młodzi Głosują 2019:                                                         Aneta Tworko, Agnieszka Bielecka - Krasulak

             

        • Konkurs "Segregujesz, dobrze postępujesz" rozstrzygnięty!
          • Konkurs "Segregujesz, dobrze postępujesz" rozstrzygnięty!

          • We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie ekologiczno - plastycznym pn. „Segregujesz, dobrze postępujesz”. Celem konkursu było kształcenie wśród dzieci postaw proekologicznych, wzmocnienie zaangażowania młodego pokolenia w ochronę środowiska poprzez ukierunkowanie na segregację odpadów i dbanie o czystość powietrza. Organizatorem konkursu, który był współfinansowany przez WFOiGW w Rzeszowie była Gmina Lubaczów.

            W konkursie wzięły udział wszystkie gminne szkoły. Do 20 września do organizatorów wpłynęło 214 prac z terenu Gminy Lubaczów. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej tematyki segregacji odpadów, recyklingu i ochrony środowiska (technika dowolna, format min. A3).

            16 października w Urzędzie Gminy Lubaczów odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie w/w konkursu, któremu przewodniczył Wójt Gminy Lubaczów p. Wiesław Kapel. Prace dwudziestu dwóch osób (16 wyróżnień i 6 nagród głównych) zostały wyróżnione przez artystyczne jury w składzie: p. Stanisław Sobczyk i p. Renata Polczak.

            Gala konkursowa rozpoczęła się od przemówienia p. Wiesława Kapla na temat segregacji śmieci i recyklingu. Jako druga głos zabrała przedstawicielka Nadleśnictwa Lubaczów p. Małgorzata Kolczak, która poruszyła temat ochrony przyrody, fauny i flory leśnej oraz szkodliwego wpływu śmieci i odpadów na ekosystem leśny. Kolejnym etapem gali były filmy edukacyjne dla dzieci dotyczące efektu cieplarnianego i jego niekorzystnego wpływu na klimat Ziemi.

            Ostatnim punktem gali było oczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Autorzy wyróżnionych prac, w każdej z dwóch kategorii wiekowych, otrzymali – I miejsce DRON, II miejsce OKULARY VR, III miejsce SMARTWATCH.

            Laureaci konkursu w kategorii klas I-III:

            I miejsce – Tymoteusz Pamuła (ZSP Lisie Jamy)

            II miejsce – Patrycja Janczura (ZSP Młodów)

            III miejsce – Hanna Buczko (ZSP Lisie Jamy)

            Wyróżnienia: Kornelia Nicpoń i Julia Tworko

             

            Laureaci konkursu w kategorii klas IV-VI:

            I miejsce Wiktor Szołtysek (ZSP Lisie Jamy)

            II miejsce – Amelia Antonik (ZSP Basznia Dolna)

            3 miejsce – Norbert Ludwik (ZSP Basznia Dolna)

            Opiekunami uczniów z ZSP w Lisich Jamach, którzy wzięli udział w konkursie byli: p. Małgorzata Folwarska, p. Elżbieta Kania-Sojka, p. Marek Szczybyło, p. Agnieszka Bielecka-Krasulak i p. Tamara Głaz. Szkolnym koordynatorem projektu był nauczyciel przyrody p. Tamara Głaz.

            Gratulujemy zwycięzcom!

            Tekst: Tamara Głaz

            Zapraszamy do galerii zdjęć!