• Podziękowanie z okazji zakończenia roku szkolnego

• Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim Uczniom życzę słonecznych, zdrowych i bezpiecznych wakacji, pełnych fantastycznych przeżyć i pozytywnych wrażeń. Życzę szczęśliwego powrotu do tętniącej życiem szkoły za dwa miesiące, do nauki i pracy w tradycyjnych warunkach - miejmy nadzieję.

Dla niektórych z Was kończy się pewien etap w życiu. Niech ten kolejny, który rozpoczniecie po wakacjach służy rozwojowi Waszej wiedzy i pozwoli osiągnąć zamierzone cele.

Słowa podziękowania i serdeczne życzenia kieruję do Rady Rodziców, która zawsze wspiera nasze działania i służy pomocą oraz wszystkich pracowników szkoły.

Szczególne wyrazy uznania kieruję do Rodziców naszych Uczniów, od których czas nauki w trybie zdalnym w ciągu ostatnich miesięcy wymagał bardzo dużo poświęcenia i cierpliwości.

Szanowni Rodzice, za towarzyszenie Dzieciom w nauce zdalnej, za wytrwałość w godzeniu obowiązków zawodowych i domowych z koniecznością dopilnowania odrobienia lekcji przez swoje pociechy składam Państwu w imieniu własnym oraz całego Grona Pedagogicznego ogromne podziękowania.

Jolanta Włoch

• Organizacja uroczystego zakończenia zajęć w  roku szkolnym 2019/2020
          • Organizacja uroczystego zakończenia zajęć w roku szkolnym 2019/2020

Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/2020 rozpocznie się dziękczynną mszą św., która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Lisich Jamach  25 czerwca (czwartek) o godz. 16.00 w intencji całej społeczności szkolnej, uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników zespołu. Natomiast w piątek 26 czerwca nastąpi rozdanie nagród, świadectw, dyplomów, medali, podziękowań i listów gratulacyjnych. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w tym roku uroczystość nie może się odbyć z udziałem wszystkich uczniów jednocześnie. Jednakże chcielibyśmy zachować choćby namiastkę normalności   i wręczyć nagrody oraz świadectwa w atmosferze wdzięczności za pracowite miesiące tradycyjnego nauczania oraz trudne tygodnie zmagania się z nową sytuacją podczas zdalnej nauki. Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas, które odbędą się w następującej kolejności:

Klasa I - godz.8.00

Klasa II – godz. 8.30

Klasa III – godz. 9.00

Klasa IV- godz. 9.30

Klasa V – godz. 10.00

Klasa VI – godz. 10.30

Klasa VII – godz. 11.00

Klasa VIII – godz. 11.30

Jednocześnie wszystkich prosimy o zachowania zgodne z reżimem sanitarnym (odstępy 1,5 metra i więcej, maseczki, dezynfekcja rąk).

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

• Lekcje z Temidą

•  23 czerwca uczniowie z klas VI, VII i VIII wzięli udział w programie edukacyjnym   pt. ,,Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć prowadzonych w programie Microsoft Teams Pani Katarzyna Grajcar (absolwentka prawa, radca prawny) przekazała uczniom odpowiedzi na takie pytania jak: Jak szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa? Czym jest stalking? Jak reagować na prześladowanie w szkole? Gdzie szukać przepisów prawa? Co zrobić, gdy kupiona rzecz w Internecie jednak się nam nie podoba? Zajęcia prowadzone zdalnie były bardzo interesujące i zajmowały uwagę uczniów,  którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, rozwiązywali quiz, uzupełniali ćwiczenia  i brali udział w dyskusji. Dzięki programowi wśród uczniów został umocniony szacunek do prawa oraz promowana była postawa pro obywatelska.

Tekst: Szkolny koordynator programu Marta Lis

• Zwycięzcy szkolnej akcji "Podglądamy przyrodę"

• Szkolna akcja fotograficzna pn. "Podglądamy przyrodę" zakończona! Mamy zwycięzców! To właśnie oni chwycili za aparat fotograficzny i stali się Przyrodnikami przez duże P. Wytężyli swoje zmysły i obudzili w sobie poszukiwaczy-tropicieli zjawisk przyrodniczych.

A oto laureaci akcji:

I miejsce - Maja Ilnicka [klasa III]

II miejsce - Mateusz Solilak [klasa IV]

III miejsce - Nikola Huk [klasa VI]

WYRÓŻNIENIA: Kacper Sęga [klasa I] i Patryk Kulczycki [klasa III]

Organizator akcji p. Tamara Głaz - nauczyciel przyrody dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji. Rozdanie dyplomów i nagród nastąpi 26 czerwca 2020 roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

• Wielka Liga Czytelników

•  „Czytanie książek jest najpiękniejszą zabawą, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Uczennice klasy III mistrzyniami powiatu w Wielkiej Lidze Czytelników 2020r.

28 maja 2020r. odbył się  finał powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Do drużynowej rywalizacji zgłosili się uczniowie z pięciu szkół z powiatu lubaczowskiego wśród nich była również nasz szkoła, którą reprezentowały uczennice klasy III: Kornelia Nicpoń, Karolina Turczanik oraz Maja Ilnicka. Uczniowie w kategorii klas 1-4 rozwiązywali test sprawdzający znajomość książki Dominika Wieczorkiewicza pt. Hulajnogą przez Smoczą wyspę. W tym roku konkurs odbył się on-line, dlatego uczestnicy mieli utrudnione zadanie. Reprezentantki naszej szkoły świetnie poradziły sobie z pytaniami konkursowymi, które rozwiązywano w ściśle określonym czasie. Podczas przygotowań do rywalizacji ogromnym wsparciem dla zawodniczek byli rodzice, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i owocną współpracę. Zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu!!! Brawo dziewczyny!!!

Tekst: Szkolny koordynator konkursu Marta Lis