• Dzień bez przemocy
          • Dzień bez przemocy

          • W ramach kampanii pn. "19 dni przeciwko przemocy" obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bez Przemocy. Wiodącym kolorem dnia był pomarańczowy, a symbolem pomarańczowa wstążka. W trakcie zajęć przedszkolnych wysłuchaliśmy bajki pt. "Burza w słoiku", a także poznaliśmy sposoby radzenia sobie ze złością, jak również oddaliśmy się relaksowi przy klimatycznej muzyce. Ważnym efektem zajęć było stworzenie prac, będących wyrazem sprzeciwu wobec przemocy. Ze względu na epidemię koronawirusa starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach w formie zdalnej. Dziękuję wszystkim za przesłanie zdjęć, które można obejrzeć w albumie na stronie internetowej szkoły.

             

            Tekst: Beata Kacprzak

        • Spotkanie z aktorami Teatru Maska w Rzeszowie
          • Spotkanie z aktorami Teatru Maska w Rzeszowie

          • Na lekcjach języka polskiego uczniowie starszych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w projekcie aktorów Teatru Maska prezentowanym w ramach konkursu im. Jana Dormana. 13 listopada został udostępniony link do streamingu spektaklu pt. „Nina i Paul”, który został przyjęty z zainteresowaniem. Uczniowie zwrócili uwagę na zastosowane środki wyrazu. Ograniczona scenografia, monochromatyczna przestrzeń sceniczna i mała ilość bohaterów jeszcze bardziej działała na ich wyobraźnię. Podjęty w spektaklu temat miłości i przyjaźni spowodował  żywszy odbiór spektaklu.  

            Warsztaty teatralne przeprowadzone z  p. Anną Złomańczuk i p. Kamilem Dobrowolskim również okazały się trafionym pomysłem. Rozmowa na temat obejrzanego spektaklu czy pytania dotyczące pracy aktora były dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Forma przeprowadzonego projektu była jak najbardziej trafiona. Czekamy na kolejne propozycje. Organizacją zdalnego spotkania z aktorami zajęły się polonistki- p. Marta Lis i p. Marta Polak.

        • Szkolna akcja "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom"
          • Szkolna akcja "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom"

          • Uczniowie naszej szkoły (przedszkolaki, klasy I-III i IV-VIII) wzięli udział w szkolnej akcji "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom", której organizatorem jest nauczyciel przyrody p. Tamara Głaz.

            Co roku w październiku, który jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt nasi wychowankowie wyróżniają się ogromnym sercem i empatią w stosunku do zwierząt pokrzywdzonych przez los. Udało nam się zebrać dużą ilość karmy mokrej i suchej dla psów oraz kotów. W darach od uczniów nie zabrakło też wygodnych legowisk dla Bezdomniaczków. Dodatkowo uzbieraliśmy pokaźną kwotę 436 złotych, która zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznej karmy dla chorych zwierząt i najpotrzebniejsze zabiegi weterynaryjne [często ratujące życie zwierząt].

            W tym roku postanowiliśmy wesprzeć lokalną inicjatywę pomocy bezdomnym zwierzętom i  przekazaliśmy zebraną karmę i środki pieniężne dla Stowarzyszenia "Lubaczowskie Serce dla Zwierząt". Mamy nadzieję, że choć trochę mogliśmy poprawić ciężki los chorych, bezdomnych i opuszczonych zwierząt.

            Organizator akcji dziękuje serdecznie Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: sympatycznym Przedszkolaczkom i uczniom klas I-VIII.  Kochani - jesteście WIELCY!

            Tekst: Tamara Głaz

             

        • Szlachetna Paczka
          • Szlachetna Paczka

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            Akcja Szlachetna Paczka jest od wielu lat tradycją w naszej szkole. Nie chciałybyśmy, aby okres epidemii przerwał ten łańcuch dobroci, dlatego przy wejściu do szkoły ustawimy pudła na żywność trwałą (ryż, kasza, makaron, konserwy rybne i mięsne, olej, mąka, cukier, dżem, herbata, kawa) oraz środki chemiczne (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło, pasta do zębów). Każdy kto chciałby dołączyć do Szlachetnej Paczki ma taką możliwość poprzez zaangażowanie się w zbiórkę ww. produktów. Akcja potrwa do 11.12.

             

            Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

        • Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju…
          • Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju…

          • W roku szkolnym 2020/2021, ze względu na wprowadzenie nowych przepisów dotyczących funkcjonowania szkół w okresie walki z wirusem COVID-19, zmianie uległy warunki, w jakich został przeprowadzony konkurs związany z życiem profesora Franciszka Misztala.

            I etap konkursu odbywał się w szkołach, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka, Szkoła Podstawowa im. poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej,

            Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu,  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wielkich Oczach oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisich Jamach.

             

            Zestawy konkursowe do II etapu zostały przekazane do szkół za pośrednictwem poczty elektronicznej.   Uczniowie, w swoich pracach, zastanawiali się, m.in. Dlaczego prof. Franciszek Misztal może być autorytetem dla współczesnego młodego pokolenia? Które konstrukcje prof. Franciszka Misztala najbardziej przyczyniły się do rozwoju lotnictwa w Polsce? itp.

            Wszyscy  uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i wykazali się dużą wiedzą wykraczającą poza podstawowe informacje dotyczące konkursu.
            Organizatorzy konkursu są pełni podziwu dla uczniów z powiatu lubaczowskiego, biorących udział w obecnej edycji konkursu.
            1 miejsce   Michał Bosak
            2. miejsce Jakub Fedyk
            3. miejsce Maciej Hypiak

             

            Wyróżnienia: Nikola Huk, Maciej Zientara, Oktawia Serafin, Marcelina Czebanyk,

            Wiktoria Szpindor, Maciej Zieliński, Kornelia Bojarska i Miłosz Nowosiadło.

             

             

            Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za tegoroczną edycję konkursu i zapraszają do kolejnej w przyszłym roku.

            Organizatorzy

            Agnieszka Bielecka-Krasulak

            Aneta Tworko

            Marta Lis

             

        • Szkoła do hymnu
          • Szkoła do hymnu

          • Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.

             

            We wspólnym śpiewaniu hymnu uczestniczyli także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Cały dzień miał charakter uroczysty. Podczas zdalnych lekcji kształtowano postawy patriotyczne, rozmawiano o symbolach narodowych , o losach Polski i jej drodze ku niepodległości. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter. Uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn przede wszystkim w sposób wirtualny, łącząc się ze sobą za pomocą aplikacji Microsoft Teams.

             

            Dziękujemy wszystkim za udział w akcji , wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” i włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.