• Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka"
          • Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka"

          • Uczniowie kl. I naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Pod kierunkiem p. Elżbiety Kani-Sojki dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w czterech sferach: w szkole, w domu, na drodze oraz w Internecie. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie zachowywać się w szkole,  poruszać się po drodze, jak zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poruszane były też zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia prowadzone były w oparciu o przesłane materiały edukacyjne - karty pracy, filmy.

            Po zakończeniu zajęć dn.18.03.2021r. uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę wypełniając online Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy uzyskali imponujące wyniki i udowodnili, że potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo w nowych sytuacjach. Szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy!!!

            Logo pochodzi ze strony akademiapuchatka.pl

        • Konkurs z języka angielskiego „Sytuacje-reakcje”,
          • Konkurs z języka angielskiego „Sytuacje-reakcje”,

          • We wtorek, 23 marca 2021 r. w naszej szkole przeprowadzony został konkursu z języka angielskiego „Sytuacje-reakcje”, który dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności reagowania w języku angielskim w typowych sytuacjach życia codziennego. Przygotowania do konkursu były także okazją do gruntownego powtórzenia struktur gramatyczno-leksykalnych przed egzaminem ósmoklasisty.

                        Łącznie do konkursu przystąpiło 16 uczniów: 6 z klasy VII i 10 z klasy VIII. Najwyższe wyniki osiągnęli:

            Nazwisko i imię ucznia

            Klasa

            Liczba uzyskanych punktów

            Kubiszyn Paweł VIII 55

            Sopel Martyna VIII 55

            Huk Nikola VII 50

            Misztal Julia VIII 50

            Zieliński Maciej VIII 49

             

            Ci uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo OXFORD.

            Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.

                        Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! - organizatorzy konkursu: p. Katarzyna Szutka i p. Aneta Tworko.

             

            Tekst: Katarzyna Szutka

             

        • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"
          • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"

          • Dnia 24 marca 2021r. odbyło się podsumowanie  konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka wielkanocna” adresowanego do dzieci klas I-III i ich rodzin. Celem konkursu było krzewienie tradycji związanych z Świętami Wielkanocnymi oraz rodzinne spędzenie wolnego czasu. Spośród 25 prac komisja, zgodnie z przyjętym regulaminem, przyznała  następujące nagrody i wyróżnienia:

            I miejsce – Julia Tworko
            II miejsce – Martyna Szczybyło
            III miejsce – Jakub Kornaga i Fabian Antosz
            Wyróżnienia:
            Tymoteusz Pamuła
            Kornelia Głuch
            Karol Kornaga
            Kinga Kapel
            Oskar Bomba
            Amelia Schab
            Wiktor Sęga
            Oliwia Antosz
            Oliwier Czarniecki
            Julia Bębnik
            Emilia Misztal

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pięknych kartek.
              

            W związku z pandemią i nauczaniem zdalnym o sposobie wręczenia nagród i dyplomów poinformujemy w terminie późniejszym.

            Organizatorzy – Małgorzata Folwarska, Elżbieta Kania-Sojka, Marek Szczybyło

             

        • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
          • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

          •  

            24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Datę 24 marca wybrano dla uczczenia zamordowanych tego dnia przez Niemców Wiktorii i Józefa Ulmów i ich sześciorga dzieci, oraz ukrywanych przez nich Żydów. Do zbrodni doszło w 1944 roku w Markowej niedaleko Łańcuta. Wiktoria i Józef Ulmowie przez dwa lata ukrywali dwie żydowskie rodziny. Zostali zadenuncjowani przez granatowego policjanta. Wraz z nimi zginęło ośmioro ukrywanych Żydów.

            Nasi uczniowie podczas lekcji historii obejrzeli wystawę przygotowaną przez IPN pt. „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej”. Dodatkowo wysłuchali historii o rodzinie Antoników z Lisich Jam, która w czasie II wojny światowej w swoim gospodarstwie ukrywała czteroosobową rodzinę Żydowską. Za te poświęcenie zostali odznaczeni Medalem i Dyplomem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

            Agnieszka Bielecka-Krasulak

        • Konkurs plastyczny pt. „Świąteczną Kartka Wielkanocna”.
          • Konkurs plastyczny pt. „Świąteczną Kartka Wielkanocna”.

          • Uczennica kl. VI Paulina Tasior została wyróżniona w konkursie powiatowym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie pt. Świąteczna Kartka Wielkanocna”. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych pocztówek, które zostały zgłoszone do konkursu. 

            Wszystkim Uczniom którzy brali udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Koordynator szkolny A. Bielecka-Krasulak

        • Kiermasz palm wielkanocnych
          • Kiermasz palm wielkanocnych

          •  


            W ostatnich dniach podczas zajęć na świetlicy szkolnej uczniowie z klas I-III pracowali nad tworzeniem palm wielkanocnych. Udało się wykonać 14 palm, które są zrobione z bukszpanu oraz bibułkowych kwiatków. Celem naszej pracy było nie tylko przypomnienie o ważnym zwyczaju związanym ze  świętowaniem Wielkanocy, ale także zebranie pieniędzy na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej, przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Wśród wszystkich uczniów biorących udział w akcji w prace szczególnie zaangażowali się i na pochwałę zasługują: Julia Mozol, Natalia Kubiszyn, Jakub Bundyra, Hubert Kwaśniak, Kamila Szołtysek, Dominika Misztal, Izabela Jabłońska oraz  Oliwia Antosz, która poświęciła swój czas także w domu i wraz z babcią Zuzanną Antosz, wykonały piękne kwiaty z bibułki.

            Tekst: Marta Lis

        • Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Bełżcu. Zarys historii – lekcja muzealna na platformie ZOOM
          • Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Bełżcu. Zarys historii – lekcja muzealna na platformie ZOOM

          •  

             

             

            Uczniowie kl. VIII wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Pracownik  Muzeum w Bełżcu zaprezentował na platformie ZOOM lekcje muzealną pt. Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Bełżcu. Zarys historii. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonował obóz zagłady w Bełżcu, przypomnieli sobie informacje o konferencji w Wannse podczas której podjęto decyzję o ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej, poszerzyli wiedzę na temat Akcji Reinhard, poznali przyczyny lokalizacji obozu zagłady w miejscowości Bełżec, wysłuchali relacji świadków którzy przeżyli tamte wstrząsające wydarzenia. Lekcja muzealna wzbogacona była prezentacją multimedialną i krótkimi filmikami.

            Agnieszka Bielecka-Krasulak

        • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020
          • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020


          • Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w wielu różnych konkursach plastycznych, podczas których mają okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne. Jeden z takich konkursów dotyczył tematyki  historyczno-marynistycznej ARMADA 2020.

            Celem konkursu było propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasza szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów którzy wykonali kapitalne prace związane z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

        • Rusza szkolny konkurs fotograficzny "Tropiciele WIOSNY"
          • Rusza szkolny konkurs fotograficzny "Tropiciele WIOSNY"

          • Drodzy uczniowie! Wiosna już tuż, tuż... Mimo, że zima jeszcze nie odpuściła już można zauważyć pierwsze oznaki wiosny - wiosenne kwiatki, pierwsze pączki/listki na drzewach,  bazie, zwierzęta, które powoli budzą się do życia po zimowej hibernacji...

            Uwaga uczniowie klas IV - VIII mam dla was propozycję nie do odrzucenia - chwyćcie telefon i zacznijcie szukać oznak wiosny podczas spacerów czy zabaw na podwórku.. Tropcie panią Wiosnę i uwieczniajcie na zdjęciach jej obecność.

            REGULAMIN KONKURSU:

            1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV - VIII.

            2. Zdjęcia muszą być wykonane samodzielnie.

            3. Nie wolno zrywać fotografowanych roślin i robić krzywdy fotografowanym zwierzętom.

            4. Na konkurs można wysłać tylko trzy najlepsze zdjęcia spośród zrobionych.

            5. Najlepsze zdjęcia przesyłajcie na adres mailowy: tamaraglaz685@gmail.com.

            6. Konkurs trwa do końca kwietnia 2021 roku.

            Organizator konkursu - nauczyciel przyrody Tamara Głaz

          • Miłośnicy roślin w akcji...

          • Dzisiaj na zajęciach świetlicowych zbliżyliśmy się o kilka kroków do WIOSNY. Miłośniczki roślin doniczkowych [Dominika Misztal, Oliwia Antosz i Emilia Kopciuch] pod czujnym okiem nauczyciela przyrody przesadzały kwiaty z biblioteki szkolnej i pracowni przyrodniczej. Wśród przesadzanych roślin znalazły się m.in.: zielistka, sansewieria i trzykrotka.

            Na wiosnę rośliny doniczkowe potrzebują odmiany i bodźca do odpowiedniego rozwoju i wzrostu w postaci nowej, większej doniczki i świeżej ziemi z minerałami. Nie zapominajmy o odpowiednim nawożeniu posadzonych roślin! Dziewczynki stworzyły piękne kompozycje w kolorowych wiosennych doniczkach.

            Dziękujemy pięknie pani Marcie Lis za udostępnienie worka ziemi i szczepek roślinek:)

            Tekst: Tamara Głaz

        • Święto Kobiet i Dziewczynek
          • Święto Kobiet i Dziewczynek

          • Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
            Taki dzień raz się w roku zdarza,
            gdy 8 Marca z gwarem wiosny
            wytryśnie z kartek kalendarza.
            Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
            więc śpieszą chłopcy i panowie,
            z bukietem życzeń w barwach kwiatów —
            uśmiechnąć się
            do Wszystkich Kobiet.

            Również w naszej szkole chłopcy z najmłodszych klas pamiętali o swoich koleżankach i złożyli im najserdeczniejsze życzenia. Postarali się, aby dziewczynki miały wiele powodów do uśmiechów i radości przez cały dzień 8 marca. Podczas zajęć świetlicowych przy specjalnie przygotowanej  dekoracji, z kwiatami w dłoni, zachowując zasady savoir-vivru wręczali koleżankom kwiaty, składali życzenia i recytowali wiersze. Spotkanie zakończyło się recytacją wesołych wierszy o dziewczynach  i dziewczynkach.

            Zapraszamy do albumu fotograficznego!

            Tekst: Marta Lis