• ROK HARCERSKI 2013/2014

• 25 września 2013 roku młodsi harcerze z 7 DH „Bohaterowie Sienkiewicza” oraz starsi harcerze z 15 DSH Czarne Stopy wzięli udział w akcji „Harcerski start 2013/2014”.Harcerski Start" rozpoczął się o godz. 16.00. Druh Mateusz Kaciuba przedstawił elementy związane z mundurem harcerskim a także zapoznał swoich młodszych kolegów z elementami musztry. Następnie przyszedł czas na tradycyjne harcerskie ognisko, rozpalone według harcerskiej obrzędowości jedną zapałką. Przy ognisku odbyły się wspólne śpiewy harcerskich pieśni oraz harcerskie "pląsy", a więc wspólne zabawy.

Zapraszamy do albumu fotograficznego!

19 października 2013r. (tj. sobota) harcerze z obu drużyn wzięli udział w Pieszym Rajdzie Szlakiem Brata Alberta na trasie Horyniec - Radruż. Po pokonaniu ścieżki przyrodniczej prowadzącej do Radruża harcerze zwiedzili cerkiew a następnie mieli okazję obejrzeć pas graniczny pod opieką funkcjonariusza Straży Granicznej. Ostatnim etapem rajdu było ognisko z kiełbaskami, gorąca herbata i śpiewy.

Zdjęcia w galerii

·

21 listopada 2013r. odbyły się harcerskie andrzejki. Harcerze z 7 Drużyny Harcerskiej otrzymali zaproszenie od zaprzyjaźnionej drużyny ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej. Wspólna zabawa przy muzyce połączona była z poznaniem obyczajów i tradycji andrzejkowych. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb.

W listopadzie harcerze młodsi i starsi wzięli udział w akcji - Światełko dla Łyczakowa-zbiórka zniczy na cmentarz Łyczakowskim.

3 stycznia na przejściu granicznym w Budomierzu odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju mieszkańcom Ukrainy. W uroczystościach uczestniczyły władze rządowe i samorządowe przygranicznych terenów obu krajów, kapłani katoliccy obrządków: łacińskiego i wschodniego oraz              prawosławni, a także młodzież i skauci z Nowego Jaworowa. Drużyny reprezentował dh. Mateusz Kaciuba.

XXII Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie", którego motto brzmiało „Kraj lat dziecinnych…” odbył się 28 lutego w Wielkich Oczach. Konkurs został zorganizowany przez tamtejszą 37 Wielopoziomową DH. Uczestnikami były zuchy, harcerze młodsi i starsi oraz wędrownicy z gromad i drużyn działających na terenie powiatu lubaczowskiego.Nasze drużyny reprezentował Karol Terech, który recytował „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” autorstwa Wisławy Szymborskiej oraz fragment „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego.

Zapraszamy do galerii

16 czerwca w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyło się podsumowanie roku harcerskiego 2013/2014. W spotkaniu wzięło udział 148 zuchów i harcerzy z Hufca ZHP w Lubaczowie. Nie zabrakło też reprezentacji z naszej szkoły. Drużyny reprezentowało 15 uczestników.Pierwszym punktem spotkania było przejście wraz z przewodnikiem ścieżką dydaktyczną. Następnie zwiedzanie mini zookuźni oraz  innych pomieszczeń znajdujących się w Kresowej Osadzie. Kolejną atrakcją było spotkanie ze strażakami z PPSP w Lubaczowie, którzy zapoznali harcerzy z  podstawami pierwszej pomocy, a także opowiedzieli o wyposażeniu wozu strażackiego. Chętni mogli ćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadań pracowników Straży Pożarnej o ich trudnej i odpowiedzialnej pracy. Ważnym elementem spotkania były ślubowania. Swoją pierwszą obietnicę złożyły zuchy, harcerze – przyrzeczenie harcerskie, a nowi drużynowi zobowiązanie instruktorskie. Spotkanie zakończyło się posiłkiem - pysznymi kiełbaskami z grilla.

Zdjęcia w albumie fotograficznym

Drużynowe: phm. Marta Polak i pwd. Beata Streit