• Rok harcerski 2004/2005

Misztal Kamil

Szczybyło Mateusz

Smoliniec Paweł

7 Drużyna Harcerska  „Bohaterowie Sienkiewicza”  realizowała  zadania wynikające z planu pracy drużyny, uczestniczyła w wielu uroczystościach  i imprezach organizowanych przez hufiec.

Harcerski start rozpoczęła od zorganizowania dyskoteki dla wszystkich uczniów szkoły. Podczas zbiórek harcerze doskonalili metodykę harcerską. Zdobywali stopnie i sprawności harcerskie.

Zaangażowali się w  zbiórkę pieniędzy na cele WOŚP. W tym celu dnia 5 stycznia 2005 roku zorganizowali dla społeczności szkolnej dyskotekę, podczas której  zebrali kwotę 60 zł. Tym samym po raz kolejny udowodnili, że potrafią zrozumieć potrzeby innych ludzi i potrafią nieść swoją pomoc.

W  okresie przedświątecznym roznosili Betlejemskie Światło Pokoju wśród  mieszkańców swojej miejscowości. Spotkali się przy tym z dużą wdzięcznością i życzliwością. Pełnili wartę przy Bożym Grobie.

Podczas ferii zimowych harcerze uczestniczyli w 3-dniowym biwaku w Baszni Dolnej pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Wzięli udział w balu przebierańców, konkursie plastycznym i festiwalu piosenki biwakowej. Rywalizowali podczas halowych rozgrywek sportowych. Brali udział w spotkaniu z przedstawicielem Straży Granicznej Józefem Strojnym oraz przedstawicielką Komendy Policji Anną Sopel.

Drużyna zwiedziła także miejscowość, poznała jej historię oraz zabytki. Uczniowie realizujący projekt „Szlakiem architektury drewnianej powiatu lubaczowskiego”  zapoznali się z cerkwiskiem w Baszni Dolnej, posłuchali opowieści o zniszczonej w czasie wojny  cerkwi. Poznali historię starego cmentarza greckokatolickiego.

Dnia 8 lutego 2005r. drużyna zorganizowała „Harcerskie ostatki”. Zaproszono uczniów klas od IV do VI. Przygotowano „Randkę w ciemno” oraz inne zabawy ruchowe.

Anna Misztal i Justyna Szczybyło wzięły udział w konkursie na wielkanocny stroik i pisankę.

Podsumowaniem całorocznej pracy harcerskiej  było zorganizowanie w szkole dwudniowego biwaku integrującego harcerzy z Lisich Jam, Baszni Dolnej

i Lubaczowa. Najciekawszym elementem okazał się bieg patrolowy pod hasłem:

„ W poszukiwaniu lisa”. Poszczególne patrole miały za zadanie odnalezienie właściwej drogi prowadzącej do ukrytego liska. Przed wyjściem na trasę biegu poszczególne patrole zapoznały się z historią  i legendą  Lisich Jam, poznały najważniejsze zabytki tej miejscowości i ludzi z nią związanych. Pytania, na które odpowiadali przy punktach kontrolnych dotyczyły Lisich Jam, metodyki harcerskiej oraz przyrodoznawstwa. Bieg zakończył się wspólnym ogniskiem połączonym z pląsami i zabawami harcerskimi. Miłym momentem dla niektórych członków drużyny było złożenie przyrzeczenia harcerskiego. Złożyli je:  Dominika Kapel, Teresa Litwin, Dominik Mindziak, Mateusz Szczybyło, Justyna Szczybyło. Podczas biwaku zrealizowano zaplanowane cele.