• Rok harcerski 2010/2011

Opiekunem 7 Drużyny Harcerskiej „Bohaterowie Sienkiewicza” jest druhna podharcmistrz Marta Polak. W skład drużyny wchodzi 25 harcerzy, zgrupowanych w 4 zastępach.

W skład Rady Drużyny weszli:

Anna Furgała – przyboczna,

Karolina Smoliniec – zastępowa,

Wioletta Janczura – zastępowa,

Paweł Sczybyło – zastępowy

Jakub Hanus – zastępowy

Anna Zajączkowska – kronikarz

Klaudia Misztal – kronikarz

Justyna Smoliniec – skarbnik

Praca drużyny opierała się głównie o ramowy plan pracy hufca oraz plan pracy drużyny wypracowany przez Radę Drużyny i poszczególne zastępy.Drużyna pogłębiła wiadomości z metodyki harcerskiej, zdobywała sprawności.

Dzięki funduszom otrzymanym z Urzędu Gminy w Lubaczowie z Programu Integracji Społecznej harcerze podczas wakacji realizowali program edukacyjny pod hasłem: „Niech żyją wakacje”.W dniach 26-28.08.2010 roku uczestniczyli w dwudniowym biwaku wędrownym, którego trasa przebiegała przez Gminę Lubaczów i wiodła z Krowicy Samej, przez Wólkę Krowicką, Lisie Jamy, Misztale do Dąbrowy.Uczestnicy biwaku przeszli krótkie szkolenie z pionierki obozowej oraz samarytanki, zapoznali się z obrzędowością oraz metodyką harcerską, zwłaszcza technikami obozowymi i zdobnictwem. Wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Straży Granicznej, podczas którego mieli okazkję poznać nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje SG oraz poznać specyfikę pracy w terenie.Kolejnym punktem projektu była jednodniowa wycieczka po Roztoczu Wschodnim. Harcerze odwiedzili Zamość, Narol, Pizuny i Rebizanty.

W dniu 18 września 2010 roku odbył się Zlot Hufca Lubaczów, który zainaugurował obchody stulecia Harcerstwa. Patrol 7DH wziął udział w nabożeństwie,Głównym punktem zlotu był bieg patrolowy Miejscami Pamięci Narodowej. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę fotograficzną, związaną z działalnością drużyn, prezentacje programowe gromad zuchowych i drużyn harcerskich oraz miasteczko obozowe. Drużyna zaprezentowała kronikę oraz przygotowała wystwę fotograficzną.

Harcerskie andrzejki to kolejne przedsięwzięcie drużyny. Na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej harcerze wzięli udział w spotkaniu andrzejkowym. W programie spotkania przedstawiono tradycje i zwyczaje związane z tym magicznym dniem.. Największą popularnością cieszyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Uczennice klasy piątej, uczęszczające na koło taneczne, zaprezentowały taniec współczesny, który został przyjęty ogromnymi brawami.

W dniach 19-20 listopada 2010 roku harcerze uczestniczyli w biwaku szkoleniowym „Młodej Kadry”, którego celem było zdobycie patentu zastępowego. Zajęcia programowe przyniosły wiele nowych wiadomości z zakresu musztry, ceremoniału harcerskiego, nauki pląsów i piosenek harcerskich. W drugim dniu biwaku dużą atrakcją okazał się bieg patrolowy. Nie zabrakło elementów historii – spotkanie z Sybirakami zostanie na długo w pamięci uczestników biwaku. Spacer po Dachnowie pozwolił bliżej poznać miejscowość.

W dniu 17 grudnia 2011 roku harcerze z 7 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w konkatedrze w Lubaczowie.Po mszy świętej miało miejsce spotkanie opłatkowe.

W dniu 04 stycznia 2011r. drużyna harcerska zorganizowała dyskotekę dla uczniów klas III – VI, podczas której zbierane były fundusze na XIX Finał WOŚP. W tym roku celem była pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Zebrano kwotę 200 zł.

Dnia 11 lutego 2011r. druhna Justyna Ilnicka z klasy IV wzięła udział w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt.” Strofy o Ojczyźnie”.

Dnia 24 lutego 2011r. drużyna harcerska zorganizowała spotkanie walentynkowe. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły i zaprzyjaźniona drużyna harcerska z Krowicy Samej. Walentynkom towarzyszyły różne zabawy i wróżby związane z tym świętem. Koło taneczne działające w naszej szkole zaprezentowało tańce dyskotekowe.

Rok harcerski upłynął pod kątem przygotowań drużyny do nadania imienia Hufcowi Lubaczów.Harcerze zdobywali informacje dotyczące bohatera hufca ks. Wiktora Hassa  Paneckiego. Drużynowa Marta Polak zaangażowała się w prace Sztabu Kampanii Bohater Hufca. Uczestniczyła w konferencji historycznej, która miała miejsce w UM Lubaczów.