• Rok harcerski 2011/2012

• Rada Drużyny:

Drużynowa : phm. Marta Polak

Przyboczny: Tobiasz Sęga

Zastępowi: Wioletta Janczura, Mateusz Kaciuba,  Jakub Czura,  Patrycja Sęga, Anna Zajaczkowska

Skarbnik: Justyna Ilnicka

Kronikarze: Patrycja Antochów,Klaudia Krygowska, Klaudia Misztal, Justyna Ilnicka

Zastępy:

Zastęp I "Staś i Nel"

1. Zastępowa - Patrycja Sęga

2. Edyta Roman

3. Renata Furgała

4. Klaudia Krygowska

5. Patrycja Antochów

6. Eliza Kołodziej

7. Izabela Flis

8. Natalia Skibicka

9. Patrycja Słotwińska

Zastęp II "Sahara"

1. Zastępowa - Wioletta Janczura

2. Justyna Ilnicka

3. Karolina Smoliniec

4. Kamila Zajączkowska

5. Klaudia Misztal

Zastęp III "Harcerze Sienkiewicza"

1. Zastępowy - Jakub Czura

2. Tobiasz Sęga

3. Marcin Furgała

4. Paweł Szczybyło

5. Łukasz Mazgaj

6. Wojciech Antonik

7. Michał Szularz

Zastęp IV "Lwy"

1. Zastępowy - Mateusz Kaciuba

2. Bartosz Kornaga

3. Damian Mosiężny

4. Patryk Pukas

5. Sebastian Sęga

Zastęp V "Łowcy tajemnic"

1. Zastępowa - Anna Zajączkowska

2. Beata Furgała

3. Karolina Krywcun

4. Sylwia Litwin

5. Justyna Smoliniec

W dniu 27.09.2011 roku miał miejsce harcerski start, pdczas którego zostali wprowadzeni nowi harcerze w szeregi drużyny. Dnia 25 września 2011r. patrol wziął udział w wystawie z okazji 100-lecia ZHP na terenie ziemi lubaczowskiej pt.” Płonie ognisko i szumią knieje”. Wystawa odbyła się w Muzeum Kresów w Lubaczowie. Z okazji Święta Zmarłych została zorganizowana zbiórka zniczy. Zastępowy Mateusz Kaciuba uczestniczył w wycieczce do Lwowa, podczas której zapalił znicze na cmentarzu Orląt Lwowskich.

W dniach 19-20 listopada 2011r. w Dachnowie odbył się biwaku szkoleniowy „Młodej Kadry”, którego celem było zdobycie patentu zastępowego. Zajęcia programowe przyniosły wiele nowych wiadomości z zakresu musztry, ceremoniału harcerskiego, nauki pląsów i piosenek harcerskich. W drugim dniu biwaku dużą atrakcją okazał się bieg patrolowy.

Dnia 13 grudnia 2011r. drużyna harcerska zorganizowała świeczkowisko poświęcone przyszłemu patronowi Hufca Lubaczów ks. Wiktorowii Has – Paneckiemu.Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły i zaprzyjaźniona drużyna harcerska z Krowicy Samej. W dniu 15 grudnia 2011r. harcerze z 7 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w konkatedrze w Lubaczowie. Po mszy świętej miało miejsce spotkanie opłatkowe.

W konkursie na ozdobę bożonarodzeniową wzięły udział Patrycja Antochów, Klaudia Krygowska i Renata Furgała.Uczennice Patrycja Antochów i Klaudia Krygowska wzięły udział w konkursie na plakat promujący Hufiec Lubaczów.

W dniach od 31 stycznia do 1 lutego 2012 roku w Wielkich Oczach odbył się biwak harcerski.Zajęcia programowe odbywały się w zintegrownych grupach. Harcerze nauczyli się wielu zabaw, pląsów i piosenek harcerskich. Zdobyli nowe wiadomości z zakresu musztry, ceremoniału harcerskiego.W drugim dniu biwaku dużą atrakcją okazał się bieg patrolowy po Wielkich Oczach, dzięki którmu harcerze poznali najważniejsze zabytki tej miejscowości. Najciekawszym elementem podsumowującym rok harcerski okazał się bieg patrolowy pod hasłem: „W poszukiwaniu liska”. Poszczególne patrole miały za zadanie odnalezienie właściwej drogi prowadzącej do ukrytego liska. Pytania,na które odpowiadali przy punktach kontrolnych dotyczyły Lisich Jam, metodyki harcerskiej oraz przyrodoznawstwa. Bieg zakończył się wspólnymi pląsami i zabawami harcerskimi.

Zadania drużyny opierały się przede wszystkim o ramowy plan pracy hufca oraz plan pracy drużyny.