• Konkurs plastyczno - ekologiczny "ZIEMIA - PLANETA MARZEŃ"
     • Konkurs plastyczno - ekologiczny "ZIEMIA - PLANETA MARZEŃ"

     • Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

      Co trzeba zrobić?

      Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

      Nagrody

      • W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
           * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
           * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
           * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

       W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
           * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
           * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
           * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

       

      Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

       

       

       

      Liczba zgłoszeń

      Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

      Termin

      Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

      Forma zgłoszeń

      Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie: https://maludas.pl/konkurs

      Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

      Komisja konkursowa

      Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

      Partnerzy konkursu:

      https://www.aviva.pl/

      https://terdeals.com/pl

     • I Komunia Święta

     • "W moim sercu jest Bóg żywy,

         Przyszedł do mnie w białym chlebie,

         A ja Panu Jezusowi ,

         Pragnę oddać siebie”.

       

      W niedzielę 2 maja 2021 r. o godz.11.00 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Lisich Jamach. Sakrament przyjęło 16 uczniów naszej szkoły ( w tym 9 dziewczynek i 7 chłopców). Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 10.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci pierwszokomunijnych przez Księdza Proboszcza Jana Słotwińskiego i rodziców. Podczas Mszy Świętej dzieci niosły dary ołtarza: świecę, kwiaty, chleb, winogrona, dar rodziców, ampułki i Hostię. Wszystkie dzieci były ubrane w piękne stroje komunijne: dziewczynki w białe sukienki, a chłopcy w alby. W świątyni panował pełen wzruszenia i radości nastrój. Wszyscy uczestnicy mieli okazje wysłuchać przygotowanych pieśni, wierszy i podziękowań w wykonaniu dzieci. Wśród zaproszonych  gości był obecny Pan Marek Szczybyło - wychowawca klasy. Przed nami Biały Tydzień, podczas którego dzieci będą codziennie uczestniczyć w Eucharystii i przyjmować Pana Jezusa do swoich czystych, dziecięcych serc.


        Katechetka- Grażyna Szczybyło

       

     • 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • Witaj, majowa jutrzenko,

      świeć naszej polskiej krainie,

      uczcimy ciebie piosenką,

      która w całej Polsce słynie.

       

      Ref: Witaj Maj, Trzeci Maj,

      dla Polaków błogi raj!

      W związku z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu ciekawych lekcjach dotyczących tej tematyki. Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona została na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne, jako rezultat porozumienia ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze. 
      Podczas zajęć hybrydowych uczniowie z klasy III wzięli udział w krótkiej inscenizacji przedstawiającej najważniejszych twórców Ustawy Rządowej z 1791r. i moment odczytania konstytucji przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

      W czasie lekcji historii, języka polskiego i plastyki uczniowie odbyli wirtualną podróż do Zamku Królewskiego w Warszawie, który w związku z 230 rocznicą przygotował cykl filmów dokumentalnych. Uczniowie obejrzeli m.in. film  pt. Konstytucja 3 maja – historia prosto z Zamku”, Spotkanie z mistrzem. Jan Matejko. Konstytucja 3 maja” itp.
      Uczniowie klas starszych obejrzeli wykład online z cyklu Labirynty sztuki. Dr Huberta Bilewicza udostępniony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Z wykładu dowiedzieli się  jak sztuka przeplata się z polityką oraz wielu ciekawych informacji o obrazie „Konstytucja 3 Maja” Jana Matejki. Na podsumowanie lekcji uczniowie wykonali zadania interaktywne na platformie Lerning Aps.

      Dodatkowo część uczniów wykonała plakaty dotyczące Konstytucji 3 Maja, flagi biało-czerwone oraz kotyliony.
      Zajęcia dotyczące Konstytucji 3 Maja zostały przeprowadzone przez p. M. Polak, p. M. Lis i p. A. Bielecką-Krasulak.
      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • „Kto Ty jesteś – Polak mały…”

     • W dniach poprzedzających święta majowe uczniowie klasy I uczestniczyli w projekcie „Moja ojczyzna”. Podczas zajęć dzieci poznały legendarne początki państwa polskiego („Legenda o trzech braciach”), pochodzenie nazwy Gniezno oraz dlaczego orzeł został znakiem Polaków. Oglądając film IPN Kraków – „Polskie symbole narodowe” dowiedziały się co symbolizują czerwień i biel, jak wyglądało godło na przestrzeni wieków oraz dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.
       

      Uczniowie odbyli wirtualną podróż do miasta w sercu Polski – Warszawy, poznali legendę „Wars i Sawa”, herb, zabytki stolicy oraz ciekawe miejsca współczesne. Nieodzownym elementem przygotowań do Dnia Flagi i rocznicy Konstytucji 3 Maja - było wykonanie flagi Polski oraz nauka i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Zbliżające się Święto Pracy  było również inspiracją do rozmów na temat znaczenia pracy ludzi wszystkich zawodów oraz sposobów wyrażania szacunku dla ich pracy.
      Na podsumowanie projektu dn. 5 maja 2021r. odbył się klasowy turniej wiedzy o ojczyźnie – Czy wy wiecie, bo ja wiem!  Uczniowie wykazali się dużą znajomością omawianych zagadnień i zasłużyli na miano małych patriotów.

      Zajęcia realizowała p. Elżbieta Kania-Sojka

     • 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

     • Ustanowienie 2 maja dniem flagi państwowej ma swoje podłoże historyczne. Właśnie tego dnia żołnierze polscy z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, zdobywając miasto przyczynili się do zakończenia działań wojennych w Europie w czasie II wojny światowej. Data ta nawiązuje również do czasów PRL-u, w których władze komunistyczne wydały zakaz wywieszania flag państwowych dla upamiętnienia tego wydarzenia.

      W naszej szkole w tygodniu poprzedzającym święta majowe odbywały się zajęcia hybrydowe dla klas I- III. Najmłodsi uczniowie podczas zajęć poświęconym symbolom narodowym  wykonali  biało-czerwone flagi. Dzięki ich pracy w szkole zagościły ukochane polskie barwy.

      Z okazji zbliżających się świąt majowych, tak ważnych dla każdego Polaka, zachęcamy do wywieszenia flagi przy swoich domach.

      Tekst: Marta Lis

     • Jan Paweł II – święty Patron naszej szkoły

     • Jan Paweł II - Patron naszej szkoły został ogłoszony błogosławionym przez papieża Benedykta XVI  1 maja 2011r. Trzy lata później, 27 kwietnia 2014 r., papież Franciszek kanonizował Jana Pawła II. Obie uroczystości odbyły się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża Polaka.

      Społeczność szkolna, mimo utrudnień związanych z pandemią, uczciła pamięć o Wielkim Polaku- Karolu Wojtyle. Na godzinach wychowawczych odbyły się dyskusj o uniwersalnych wartościach przekazywanych przez Papieża. Uczniowie obejrzeli filmy przedstawiające biografię Patrona. W ramach pracy biblioteki zostały przeprowadzone quizy online przypominające najważniejsze fakty z pontyfikatu Jana Pawła II.  Natomiast najmłodsi uczniowie, po powrocie do szkoły w systemie hybrydowym, podczas zajęć świetlicowych przygotowali wystawę poświęconą Patronowi Szkoły.

      Zapraszamy do albumu fotograficznego!

       Tekst: Marta Lis

     • V Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków „ Rodzina w poezji dziecięcej” w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lisich Jamach

     • 27 kwietnia 2021r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej V Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Rodzina w poezji dziecięcej”. Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Lubaczów.

      Cele konkursu:

      1. aktywizacja kuturalna środowisk dziecięcych ,  
      2. rozwijanie zdoności recytatorskich,  
      3. kształtowanie wrażiwości artystycznej i kulturalnej,
      4. popuaryzowanie wartości rodziny,
      5. rozwijanie zdoności do refleksji na temat rodziny oraz empatii do biskich,
      6. upowszechnianie wierszy i rymowanek da dzieci w języku angielskim.

      Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju, konkurs odbył się online w dwóch kategoriach: język polski oraz język angielski. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

      1. Maria Magoń - przewodnicząca
      2. Łucja Joniec
      3. Jolanta Patałuch
      4. Edyta Buczko.

      Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Spośród 21  nadesłanych nagrań komisja, zgodnie z przyjętym regulaminem, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

      W kategorii język polski:

      I miejsce - Mateusz Antoniszyn - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

      II miejsce - Wiktoria Kornaga - Niepubliczne Przedszkole „Kraina Malucha” w Dąbkowie

      III miejsce - Paulina Piotrowska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Baszni Dolnej

      I wyróżnienie - Natalia Furgała - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Młodowie

      II wyróżnienie - Milena Nowosiadły - Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Krowicy Samej

      W kategorii język angielski:

      I miejsce - Laura Kovarova - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej

      II miejsce - Amelia Baran - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach

      III miejsce - Jan Mazurkiewicz - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Młodowie

      I wyróżnienie - Jan Karol Konopka - Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Krowicy Samej

      II wyróżnienia - Wiktor Kowalski - Oddział Przedszkolny przy Społecznej Szkole Podstawowej w Załużu

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Organizatorzy konkursu: Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lisich Jamach mgr Jolanta Włoch, mgr Aneta Tworko, mgr Małgorzata Burda

     • 77 rocznica spalenia wsi Wólka Krowicka

     • 25 kwietnia 2021 roku delegacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, w składzie p. Dyrektor Jolanta Włoch, p. Grażyna Szczybyło oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego Maciej Zieliński i Oliwia Furgała, złożyła kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary mordu na mieszkańcach Wólki Krowickiej.

      Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 24 na 25 kwietnia 1944 r. wówczas oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii napadły na Wólkę Krowicką, mieszkańców wsi którzy zostali pilnować swojego dobytku zamordowano, a wieś spalono.

      Podczas niedzielnej uroczystości hołd ofiarom złożyli również delegacje: Potomków Rodzin Pomordowanych, Strzelców i Harcerzy, Sołectwa Wólka Krowicka, Samorządu Gminy Lubaczów oraz Jednostek Kultury GOK i GBP. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed pamiątkową tablicą znajdującą się w przedsionku kościoła pw. Matki Kościoła w Wólce Krowickiej oraz uczestniczyły we mszy świętej sprawowanej przez ks. Jana Słotwińskiego – Proboszcza parafii w Lisich Jamach.

      Tekst ZSP Lisie Jamy

     • Światowy Dzień Książki w bibliotece szkolnej

     •  

      Kwiecień to miesiąc, w którym książka staje się szczególnym bohaterem naszej codzienności. W tym czasie dwukrotnie obchodzimy jej święto. 2 kwietna przypada Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki (dla wszystkich :))).

      W naszej bibliotece, mimo pandemii i zdalnej nauki, udało się przeprowadzić kilka działań, które miały zachęcić do czytania. Przede wszystkim uczniowie z klas I-III wraz z rodzicami wzięli udział w akcji czytelniczej pt. ,,Maraton czytania z baśniami Ch. H. Andersena”. Kolejny raz poznawali losy postaci stworzonych przez wielkiego baśniopisarza Andersena: Kaja i Gerdy, Brzydkiego Kaczątka, Calineczki, Słowika oraz Cesarza, który lubił się modnie ubierać. Następnie rozwiązywano testy przygotowane na platformie edukacyjnej testportal.pl, sprawdzające stopień wiedzy o baśniowym świecie. Trzeba stwierdzić, że wszyscy uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Wśród nich najlepsi byli: Oliwia Antosz, Jakub Bundyra, Julia Bębnik, Amelia Misiak, Oskar Baran, Oliwier Turczanik, Oliwier Czarniecki, Wiktor Sęga. Gratulacje!!!

      Ponadto w kwietniu zastały zakupione nowe książki do biblioteki, dzięki pozytywnie zakończonej akcji sprzedaży palm wielkanocnych, która odbyła się w marcu.

      Moi drodzy biblioteka czeka na wszystkich czytelników już w poniedziałek od godz. 11.00, a do wypożyczenia będą nowości, które są zamieszczone na zdjęciach. Zapraszam do spotkania z kolejnymi przygodami wesołych skarpetek, poznania małej Basi z tysiącem pomysłów, także do czytania o losach małych bohaterów serii ,,Zaopiekuj się mną” i rozwikłania zagadek takich jak: Czy pewien dyrektor jest wampirem?, Kim jest szpieg, który lubił szkolne obiady i kogo zaatakowały tajemnicze kucharki?. Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w książkach. Do zobaczenia w bibliotece szkolnej !!!

      Tekst: Marta Lis

    • Szkolna akcja przyrodnicza "KWIATEK DLA ZIEMI"
     • Szkolna akcja przyrodnicza "KWIATEK DLA ZIEMI"

     • Drodzy Uczniowie! Dziś 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To bardzo ważne święto, którego celem jest przypomnienie nam jak powinniśmy traktować naszą  piękną planetę Ziemię. Wy - jako wzorowi przyrodnicy - nie możecie zapominać o właściwym segregowaniu śmieci, oszczędzaniu wody i energii elektrycznej. W związku ze Światowym Dniem Ziemi mam dla Was propozycję. 

      Weźcie udział w szkolnej akcji "KWIATEK DLA ZIEMI"! Jak to zrobić? Wystarczy zasadzić w przydomowym ogródku kwiatek, krzew lub drzewo. Poproście kogoś, żeby zrobił Wam zdjęcie podczas sadzenia i wyślijcie to zdjęcie na mail: tamaraglaz685@gmail.com
      Drzewa, krzewy i rośliny produkują tlen, dzięki któremu możemy żyć na naszej planecie. Pomóżmy Ziemi - posadźmy roślinkę. Z nadesłanych zdjęć zostanie stworzona galeria na stronie szkoły i szkolnym FACEBOOK.
      Organizator akcji - nauczyciel przyrody Tamara Głaz

     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2021

     • Cała społeczność naszej szkoły przystąpiła do Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2021.W ramach Akcji Żonkile 2021 w klasie pierwszej i drugiej odbyły się zajęcia według materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Muzeum Polin. Uczniowie rozmawiali o rodzinnych historiach, wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej „ Pamięć Drobinek”, poznając niezwykłą historię małych stworzonek – Drobinek, które chciały, aby ich dzieje były zapamiętane. Uczniowie wykonali pracę plastyczną, na której namalowali nowy dom dla Drobinek a dodatkowo w klasie drugiej wspólnie z rodzicami wykonali żonkile.
      Uczniowie kl. III podczas lekcji wysłuchali opowiadania Justyny Bednarek „Historia z pewnej ulicy”. Opowiadanie dotyczyło historii przyjaciół, mieszkających przy ulicy Magnolii, gdzie przeplatały się trudne losy Żydów i Polaków w okresie wojny. Sielankowe życie mieszkańców przerywa wejście wojsk niemieckich – rodzina żydowska zostaje zmuszona do przeniesienia się do getta. Na szczęście przyjaźń potrafi przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.
      Uczniowie kl. IV-VI obejrzeli  film pt. „Będę pisać”. Film opowiadał o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny. Historię pięknej przyjaźni  poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości, dzięki czemu dziewczyna przenosi się w czasie i poznaje losy dzieci żydowskich w czasie okupacji niemieckiej.
      Uczniowie kl. VII-VIII obejrzeli film "Muranów - Dzielnica Północna". Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców. Uczniowie klas starszych podczas filmu dowiedzieli się wielu ciekawych informacji zarówno o powstaniu w getcie warszawskim jaki i dzielnicy Muranów, na której przed wojną mieszkała społeczność żydowska. Film był wzbogacony unikalnymi zdjęciami, nagraniami z ówczesnej epoki i ciekawymi porównaniami statystycznymi.
      Na podsumowanie akcji uczniowie wykonali żonkile.
      Szkolni koordynatorzy akcji: p. Elżbieta Kania-Sojka, p. Małgorzata Folwarska p. Marek Szczybyło, p. Marta Polak i p. Agnieszka Bielecka-Krasulak
      Zapraszamy do galerii zdjęć

       

       

       

    • Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka"
     • Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka"

     • Uczniowie kl. I naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA. Pod kierunkiem p. Elżbiety Kani-Sojki dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w czterech sferach: w szkole, w domu, na drodze oraz w Internecie. Dzieci uczyły się jak bezpiecznie zachowywać się w szkole,  poruszać się po drodze, jak zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poruszane były też zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia prowadzone były w oparciu o przesłane materiały edukacyjne - karty pracy, filmy.

      Po zakończeniu zajęć dn.18.03.2021r. uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę wypełniając online Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszyscy uzyskali imponujące wyniki i udowodnili, że potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo w nowych sytuacjach. Szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy!!!

      Logo pochodzi ze strony akademiapuchatka.pl

    • Konkurs z języka angielskiego „Sytuacje-reakcje”,
     • Konkurs z języka angielskiego „Sytuacje-reakcje”,

     • We wtorek, 23 marca 2021 r. w naszej szkole przeprowadzony został konkursu z języka angielskiego „Sytuacje-reakcje”, który dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności reagowania w języku angielskim w typowych sytuacjach życia codziennego. Przygotowania do konkursu były także okazją do gruntownego powtórzenia struktur gramatyczno-leksykalnych przed egzaminem ósmoklasisty.

                  Łącznie do konkursu przystąpiło 16 uczniów: 6 z klasy VII i 10 z klasy VIII. Najwyższe wyniki osiągnęli:

      Nazwisko i imię ucznia

      Klasa

      Liczba uzyskanych punktów

      Kubiszyn Paweł VIII 55

      Sopel Martyna VIII 55

      Huk Nikola VII 50

      Misztal Julia VIII 50

      Zieliński Maciej VIII 49

       

      Ci uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo OXFORD.

      Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.

                  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! - organizatorzy konkursu: p. Katarzyna Szutka i p. Aneta Tworko.

       

      Tekst: Katarzyna Szutka

       

    • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"
     • Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka wielkanocna"

     • Dnia 24 marca 2021r. odbyło się podsumowanie  konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka wielkanocna” adresowanego do dzieci klas I-III i ich rodzin. Celem konkursu było krzewienie tradycji związanych z Świętami Wielkanocnymi oraz rodzinne spędzenie wolnego czasu. Spośród 25 prac komisja, zgodnie z przyjętym regulaminem, przyznała  następujące nagrody i wyróżnienia:

      I miejsce – Julia Tworko
      II miejsce – Martyna Szczybyło
      III miejsce – Jakub Kornaga i Fabian Antosz
      Wyróżnienia:
      Tymoteusz Pamuła
      Kornelia Głuch
      Karol Kornaga
      Kinga Kapel
      Oskar Bomba
      Amelia Schab
      Wiktor Sęga
      Oliwia Antosz
      Oliwier Czarniecki
      Julia Bębnik
      Emilia Misztal

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pięknych kartek.
        

      W związku z pandemią i nauczaniem zdalnym o sposobie wręczenia nagród i dyplomów poinformujemy w terminie późniejszym.

      Organizatorzy – Małgorzata Folwarska, Elżbieta Kania-Sojka, Marek Szczybyło

       

    • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
     • Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

     •  

      24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Datę 24 marca wybrano dla uczczenia zamordowanych tego dnia przez Niemców Wiktorii i Józefa Ulmów i ich sześciorga dzieci, oraz ukrywanych przez nich Żydów. Do zbrodni doszło w 1944 roku w Markowej niedaleko Łańcuta. Wiktoria i Józef Ulmowie przez dwa lata ukrywali dwie żydowskie rodziny. Zostali zadenuncjowani przez granatowego policjanta. Wraz z nimi zginęło ośmioro ukrywanych Żydów.

      Nasi uczniowie podczas lekcji historii obejrzeli wystawę przygotowaną przez IPN pt. „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej”. Dodatkowo wysłuchali historii o rodzinie Antoników z Lisich Jam, która w czasie II wojny światowej w swoim gospodarstwie ukrywała czteroosobową rodzinę Żydowską. Za te poświęcenie zostali odznaczeni Medalem i Dyplomem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

      Agnieszka Bielecka-Krasulak

    • Konkurs plastyczny pt. „Świąteczną Kartka Wielkanocna”.
     • Konkurs plastyczny pt. „Świąteczną Kartka Wielkanocna”.

     • Uczennica kl. VI Paulina Tasior została wyróżniona w konkursie powiatowym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie pt. Świąteczna Kartka Wielkanocna”. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych pocztówek, które zostały zgłoszone do konkursu. 

      Wszystkim Uczniom którzy brali udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Koordynator szkolny A. Bielecka-Krasulak

    • Kiermasz palm wielkanocnych
     • Kiermasz palm wielkanocnych

     •  


      W ostatnich dniach podczas zajęć na świetlicy szkolnej uczniowie z klas I-III pracowali nad tworzeniem palm wielkanocnych. Udało się wykonać 14 palm, które są zrobione z bukszpanu oraz bibułkowych kwiatków. Celem naszej pracy było nie tylko przypomnienie o ważnym zwyczaju związanym ze  świętowaniem Wielkanocy, ale także zebranie pieniędzy na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej, przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Wśród wszystkich uczniów biorących udział w akcji w prace szczególnie zaangażowali się i na pochwałę zasługują: Julia Mozol, Natalia Kubiszyn, Jakub Bundyra, Hubert Kwaśniak, Kamila Szołtysek, Dominika Misztal, Izabela Jabłońska oraz  Oliwia Antosz, która poświęciła swój czas także w domu i wraz z babcią Zuzanną Antosz, wykonały piękne kwiaty z bibułki.

      Tekst: Marta Lis

    • Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Bełżcu. Zarys historii – lekcja muzealna na platformie ZOOM
     • Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Bełżcu. Zarys historii – lekcja muzealna na platformie ZOOM

     •  

       

       

      Uczniowie kl. VIII wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Pracownik  Muzeum w Bełżcu zaprezentował na platformie ZOOM lekcje muzealną pt. Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Bełżcu. Zarys historii. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonował obóz zagłady w Bełżcu, przypomnieli sobie informacje o konferencji w Wannse podczas której podjęto decyzję o ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej, poszerzyli wiedzę na temat Akcji Reinhard, poznali przyczyny lokalizacji obozu zagłady w miejscowości Bełżec, wysłuchali relacji świadków którzy przeżyli tamte wstrząsające wydarzenia. Lekcja muzealna wzbogacona była prezentacją multimedialną i krótkimi filmikami.

      Agnieszka Bielecka-Krasulak

    • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020
     • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020


     • Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w wielu różnych konkursach plastycznych, podczas których mają okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne. Jeden z takich konkursów dotyczył tematyki  historyczno-marynistycznej ARMADA 2020.

      Celem konkursu było propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasza szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów którzy wykonali kapitalne prace związane z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica. Zapraszamy do galerii zdjęć.