• Gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega  pożarom” w Lisich Jamach
          • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Lisich Jamach

          • 25 marca 2022 roku w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega  pożarom”. W turnieju udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej,  Społecznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

            Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Huk,  Damian Furgała, Wiktor Sęga i Maksymilian Janczura. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą  pożarniczą a Nikola Huk okazała zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, tym samym będzie reprezentowała Gminę Lubaczów na etapie powiatowym.

            Gratulujemy!!!

        • W sali edukacyjnej Nadleśnictwa Lubaczów...
          • W sali edukacyjnej Nadleśnictwa Lubaczów...

          • 25 marca 2022 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej z ZSP w Lisich Jamach wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla nich przez pracownika Nadleśnictwa Lubaczów p. Małgorzatę Kolczak. Uczniowie naszej szkoły podziwiali ciekawe eksponaty zgromadzone w sali edukacyjnej Nadleśnictwa ale przede wszystkim: zapoznali się ze szczegółami pracy leśnika i leśniczego, dowiedzieli się na czym polega praca w lesie, co robi się w szkółce leśnej oraz jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuje się w lesie podczas roku kalendarzowego. Dodatkowo siódmo- i ósmoklasiści pooglądali film edukacyjny o pracy leśnika,  zapoznali się z gatunkami zwierząt występującymi na naszym terenie i nazwami rezerwatów położonymi na terenie Nadleśnictwa Lubaczów.

            Zajęcia zostały zorganizowane z okazji Światowego Dnia Lasu i w ramach kampanii społecznej Gminy Lubaczów "Wiosna...ach to TY!" przez nauczyciela przyrody p.Tamarę Głaz. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu do Lubaczowa sprawowali: p. Elżbieta Kaciuba i p. Waldemar Popek.

        • Wiosenne porządki w bibliotece szkolnej
          • Wiosenne porządki w bibliotece szkolnej

          • 24 marca dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Marty Lis i p. Katarzyny Szutki przesadzały kwiaty doniczkowe z biblioteki szkolnej. Wiosna to okres najintensywniejszego wzrostu roślin, które właśnie teraz mają największe potrzeby. Dzieci ze świetlicy szkolnej pod czujnym okiem Pań zadbały o to, aby kwiatom w bibliotece szkolnej niczego tej wiosny nie brakowało. Rośliny zostały przesadzone, zadbano o usunięcie zeschłych liści i pędów oraz podlane wodą z nawozem. Dodatkowo uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wysiać nasiona kwiatów rabatkowych. W specjalnie przygotowanych doniczkach mali przyrodnicy wysiali nasiona cynii i aksamitek.

            Biblioteczna akcja "Przesadzamy rośliny doniczkowe" przeprowadzona w ramach kampanii społecznej Gminy Lubaczów "Wiosna...ach to TY!" zakończyła się całkowitym sukcesem. Uczniowie przypomnieli sobie zasady przesadzania kwiatów oraz ich pielęgnacji i nauczyli się wysiewania nasion.

        • Spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Lubaczów
          • Spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Lubaczów

          • Z okazji Światowego Dnia Lasu oraz w ramach kampanii społecznej Gminy Lubaczów "Wiosna...ach to TY!" 24 marca w Publicznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lisich Jamach zorganizowano cykl spotkań z pracownikami Nadleśnictwa Lubaczów - p. Małgorzatą Kolczak i p. Katarzyną Marko.

            I Spotkanie - w pierwszym porannym spotkaniu (09:30 - 10:30) uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Panie z Nadleśnictwa Lubaczów przeprowadziły pogadankę na temat zwierząt i roślin leśnych. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania dotyczące życia i zwyczajów zwierząt zamieszkujących las. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały okazy przywiezione przez panie [np. wiewiórkę Basię] i układały mega puzzle ze zwierzątkami. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały wspaniałe pamiątki.

            II Spotkanie (10:50 - 11:35) było przeznaczone dla uczniów klas I-III. Dzieci wraz z wychowawcami wysłuchały ciekawej pogadanki na temat środowiska leśnego oraz fauny i flory leśnej. Uatrakcyjnieniem prelekcji był pokaz filmu edukacyjnego pt."Co to jest las?". Uczestnicy spotkania rozwiązywali zadania związane z rozpoznawaniem gatunków drzew leśnych i mieli okazję oglądać różne ciekawe eksponaty przywiezione z Nadleśnictwa Lubaczów. Wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali pamiątkowe medale "Przyjaciel Lasu".

            III Spotkanie w szkole podstawowej (11:50 - 12:35) było zorganizowane dla uczniów klas IV - VI i dotyczyło obchodów Światowego Dnia Lasu, ochrony lasów w Polsce, ochrony gatunkowej i funkcji lasów. Uczniowie mieli okazję pooglądać interesujący film edukacyjny pt."Co to jest las?", sprawdzić swoją wiedzę o lesie, jego budowie i  mieszkańcach. Uczestnicy rozwiązywali również zadania z zakresu znajomości gatunków drzew popularnych w Polsce oraz codziennego zastosowania drewna w różnych gałęziach przemysłu. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe widokówki.

            Szkolny koordynator działań ekologicznych składa serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Lubaczów, a w szczególności p. M. Kolczak i p. K. Marko za ciekawe prelekcje oraz podzielenie się z naszymi uczniami swoją szeroką wiedzą przyrodniczą.

        • Wiosenne konkursy plastyczno - przyrodnicze
          • Wiosenne konkursy plastyczno - przyrodnicze

          • W ramach kampanii społecznej Gminy Lubaczów "Wiosna... ach to TY!" w Publicznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lisich Jamach zorganizowano konkursy plastyczno - przyrodnicze, których celem było propagowanie prawidłowych postaw proekologicznych i Światowego Dnia Lasu.

            W przedszkolu zorganizowano dla dzieci ze wszystkich grup konkurs plastyczno - przyrodniczy "Wiosna w lesie". Zadaniem dzieci było przedstawienie środowiska leśnego (roślin i zwierząt) na wiosnę. W konkursie wzięło udział 16 dzieci. Autorzy rysunków wykazali się dużą wyobraźnią, kreatywnością i wiedzą o lesie. Jury, po długich i trudnych naradach wyłoniło laureatów spośród uczestników konkursu:

            I miejsce - Amelia Cygan [grupa Pszczółki]

            II miejsce - Wojciech Kubiszyn [grupa Sowy]

            III miejsce - Marcel Misztal [grupa Biedronki]

            WYRÓŻNIENIA: Laura Antoniszyn [grupa Pszczółki], Maria Tworko [grupa Sowy], Szymon Jakubiec [grupa Biedronki].

             W szkole podstawowej zorganizowano również konkurs plastyczno - przyrodniczy "Podglądamy przyrodę - zwierzęta i rośliny leśne" dla uczniów klas I-III. Prace konkursowe mogły być wykonane dowolną techniką, ale podczas tworzenia rysunków trzeba było wykazać się nie tylko talentem plastycznym ale przede wszystkim znajomością środowiska leśnego. Zadaniem uczniów było przedstawienie lasu w okresie wiosennym oraz żyjących w nim zwierząt [ssaki, ptaki, owady, płazy, gady] i występujących roślin [drzewa, krzewy, kwiaty i rośliny zielne]. Uwaga: każda roślina i każde zwierzę przedstawione przez ucznia powinny być podpisane!

            Jury wyłoniło nastepujących laureatów:

            I miejsce - Oliwier Czarniecki [klasa III]

            II miejsce - Oliwia Antosz [klasa II]

            III miejsce - Amelia Baran [klasa I]

            WYRÓŻNIENIA: Tymoteusz Pamuła [klasa III], Julia Bębnik [klasa II], Kamila Szołtysek [klasa III].

            Laureaci konkursu i uczniowie wyróżnieni w konkursie przedszkolnym i szkolnym otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów, które wręczyły p. Małgorzata Kolczak i p. Katarzyna Marko.  Dziękujemy Nadleśnictwu Lubaczów za piękne upominki dla dzieci! Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

            Szkolny koordynator działań ekologicznych i pomysłodawca konkursów p. T. Głaz składa serdeczne podziękowania nauczycielom z przedszkola i nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w organizacji konkursów i zmotywowanie uczniów do udziału w tym wiosennym przedsięwzięciu.

             

        • W poszukiwaniu wiosny...
          • W poszukiwaniu wiosny...

          • 21 marca - w pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy czwartej podczas zajęć rozwijających zainteresowania przyrodnicze posadzili przy szkole kolorowe bratki. Wiosenne kwiaty: bratki, krokusy, przebiśniegi są pierwszymi zwiastunami nadchodzącej wielkimi krokami WIOSNY. Dni są już coraz dłuższe i cieplejsze, zima odeszła na dobre. Mamy nadzieję, że te kolorowe bratki posadzone przez nas w ramach akcji społecznej Gminy Lubaczów "Wiosna... ach to TY!"na przyszkolnej rabacie przyspieszą nadejście cieplejszej pory.

            W poszukiwaniu oznak wiosny na spacer wybrali się również pierwszoklasiści z opekunami - p. M. szczybyło i p. W. Sopel. Uczniowie klasy pierwszej wypatrywali na niebie i ziemi oznak nadejścia wiosny. Oficjalnie zostały znalezione i dostrzeżone. A zatem -  WIOSNO - dobrze, że już jesteś...!

        • Pani WIOSNA w przedszkolu....
          • Pani WIOSNA w przedszkolu....

          • Do Przedszkola w Lisich Jamach 21 Marca zawitała Pani Wiosna. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały wierszyki i piosenki, a także inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Wiosenne porządki". Dzieci udały się także na spacer w okolicy przedszkola w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów Wiosny oraz wykonały piękną pracę plastyczną. W przedszkolu zapanowała wielka radość, że zima już za nami! Teraz wraz z wiosną bedziemy odkrywać radość życia, podglądać piękna przyrodę i cieszyć się z ciepłych promieni słońca. Witaj WIOSNO!!!

        • Obchodzimy Dzień Kolorowej Skrapetki...
          • Obchodzimy Dzień Kolorowej Skrapetki...

          • 21 Marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

            Z tej okazji nasze przedszkolaki założyły kolorowe skarpetki "nie do pary" jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem. Co roku staramy się wspierać dzieci i dorosłych, którzy urodzili się z Zespołem Downa.

            Cechy charakterystyczne dla osób z zespołem Downa to:

            • opóźnienie rozwoju,
            • zaburzenia mowy,
            • zaburzenia komunikacji,
            • wady w budowie ciała,
            • niepełnosprawność intelektualna,
            • zaburzenie rozwoju funkcji poznawczych.
        • XIII edycja profilaktycznego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka" za nami!
          • XIII edycja profilaktycznego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka" za nami!

          • Uczniowie klasy I wzięli udział w XIII edycji profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się jak być bezpiecznym w domu oraz jak dbać o bezpieczeństwo w szkole .Kubuś uczył bezpiecznych zachowań na drodze , przechodzenia przez jezdnię , poruszania się rowerem oraz przypominał o konieczności noszenia odblasków. Na zajęciach uczniowie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu a także zasad postępowania w relacjach z rówieśnikami

            Podsumowaniem realizacji programu było uczestnictwo w „Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa”, który składał się z 12 pytań i nie sprawił uczniom trudności. Pierwszoklasiści po rozwiązaniu testu zdobyli Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka a szkoła uzyskała Certyfikat potwierdzający udział w XIII edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

          • BohaterON – włącz historię!

          • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej  akcji „BohaterON – włącz historię!”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nasi uczniowie kl. IV-VIII podczas lekcji historii, j. polskiego i plastyki wzięli udział w zajęciach dotyczącej tej tematyki.

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ''KARTKA WALENTYNKOWA”

          •  

            Konkurs Plastyczny ''Kartka Walentynkowa'' odbył się 10 lutego 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie w formie on-line. Celem konkursu jest popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do pięknego wyrażania przyjaźni i sympatii w języku polskim z okazji Dnia Św. Walentego. Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w tym konkursie, wykonali przepiękne pocztówki. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy zajęli następujące miejsca:

            Klasy I - IV
            I miejsce - Amelia Schab, Wiktor Sęga
            II miejsce -  Michał Kurasiński,
            Wyróżnienia:  Fabian Antosz, Kacper Głuch.

            Klasy V - VIII
            II miejsce - Oskar Martyniak
            Wyróżnienia: Maja Ilnicka, Wiktoria Chlastawa, Kornelia Nicpoń

        • Przed wyborem szkoły średniej
          • Przed wyborem szkoły średniej

          • 10 marca uczniowie klasy VIII wzięli udział w spotkaniu z nauczycielkami Zespołu Szkół im. J. Kustronia w Lubaczowie p. Bogusław Szczybyło oraz p. Danutą  Krawiec. Ósmoklasiści zostali zapoznani z najnowszą ofertą edukacyjną szkoły oraz z zasadami rekrutacji do liceum, technikum i szkoły branżowej. Dzięki spotkaniu przyszli absolwenci naszej szkołyzdali sobie sprawę, że wkrótce będą musieli podjąć jedną z ważniejszych decyzji  w swoim życiu.

            Tekst: ZSP Lisie Jamy

        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z powodu trwających wtedy ferii nasze przedsięwzięcia miały charakter zdalny i konkursowy. W tym czasie najmłodsi uczniowie wzięli udział w wesołej lekcji z zabawami i grami słownymi. Uczniowie z klasy IV i V uczestniczyli w spotkaniu on-line poświęconemu poezji Marii Konopnickiej i zmagali się podczas konkursu biograficznego autorki ,,Janka Wędrowniczka”. Natomiast najstarsi tworzyli chmury mądrych i trudnych słów ojczystych.

            Zwycięzcami w konkursie ,,Życie i twórczość Marii Konopnickiej” zostali:
            I miejsce - Oskar Martyniak 
            II miejsce - Kornelia Nicpoń
            III miejsce – Maja Ilnicka

            Wyróżnienia w konkursie ,,Madre słówka, trudne słówka” otrzymali: Lena Truchan, Maja Sopel, Paweł Sęga, Patryk Kulczycki.

            Gratulujemy!!!!Nauczyciele j. polskiego - Marta Polak i Marta Lis.

        • Dzień kobiet w przedszkolu
          • Dzień kobiet w przedszkolu

          • Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kobiet. Z tej okazji dzieci przygotowały wierszyki i piosenki z życzeniami dla wszystkich Pań a także kolorowe laurki oraz kwiatki z papieru dla swoich mam i babć.

            Wszystkim Paniom składamy serdeczne życzenia w dniu ich święta!