• Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe
          • Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe

          • 28 kwietnia 2022 roku w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”. Gminę Lubaczów w kategorii klas V-VIII reprezentowała uczennica naszej szkoły Nikola Huk, która w swojej kategorii zwyciężyła zarówno w części pisemnej jak i ustnej. W związku z tym reprezentować będzie powiat lubaczowski w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 20 maja w Trzcianie. Nikoli Huk gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

        • Święto Książki w naszej szkole
          • Święto Książki w naszej szkole

          • 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone książkom. Uczniowie klasy I  dowiedzieli się jak powstaje książka, bawili się także w układanie trudnych wyrazów  z rozsypanych sylab. Ponadto wykonywali ilustracje do książki. Słuchali wesołych piosenek propagujących czytanie. Natomiast uczniowie z klasy III zajmowali się podczas zajęć bibliotecznych baśnią H. CH. Andersena pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu” . Radości nie było końca, gdy każdy mógł doświadczyć siedzenia na poduszce, pod którą było ziarnko grochu, ale nikt nie zasłużył na miano ,,Prawdziwej Księżniczki” :)) Poza tym trzecioklasiści pracowali nad tematyką baśni, rozwiązując krzyżówki, łamigłówki oraz wymyślając nietypowe imiona dla bohaterów baśni. Świętowanie zakończyło się wypożyczeniem wielu książek ze szkolnej biblioteki. Zajęcia z dziećmi przeprowadziła p. Marta Lis.

        • Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" w naszej szkole
          • Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" w naszej szkole

          • Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na rok szkolny 2021/22 została przygotowana specjalnie z myślą o wsparciu dzieci i młodzieży w budowaniu kompetencji i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Stąd hasło kampanii – „Nie czas na nudę!” – która ma wspierać młode pokolenie w ponownym odnajdywaniu się w realnym świecie i w powrocie do równowagi.

            Cele główne kampanii to:

            - budowanie umiejętności i rozwijania kompetencji radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują ryzyko pojawienia się zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych np. sięgania po alkohol, dopalacze, papierosy.

            - wyzwalanie pozytywnych emocji, czyli niwelowanie szkód psychicznych związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią.

            - nabywanie umiejętności zagospodarowania wolnego czasu, promocja aktywnego trybu życia.

            - ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych (agresywnych i autodestrukcyjnych) będących wynikiem izolacji społecznej (rówieśniczej).

            - wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych oraz edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.

            Cele dodatkowe kampanii to: 

            Integracja zespołów klasowych.

            Poznawanie swoich uczniów przez nauczycieli.

            Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych.

            Kształtowanie zdrowych nawyków życiowych.

            Beata Kacprzak

        • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ - konkursy dla uczniów
          • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ - konkursy dla uczniów

          • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Zachowaj Trzeźwy Umysł. W ramach tej kampanii przygotowane zostały aż trzy konkursy profilaktyczno-edukacyjne:
            - dwa indywidualne:

            1. Nie czas na nudę! – konkurs plastyczno-literacki - termin przysyłania prac: 30.06.2022
            2. Zagraj w skoczka – konkurs logiczny

            - zespołowy – Nie czas na nudę – konkurs filmowy - termin przysyłania prac: 30.11.2022
             

            1. Nie czas na nudę! – konkurs plastyczno-literacki (indywidualny)

              Zadanie konkursowe:
              Wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej sposób na pokonanie/poradzenie sobie z nudą lub pomysł na spędzanie czasu bez nudy, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie.

              Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp.

              Praca literacka nadesłana na konkurs może liczyć najwyżej 3 (trzy) strony A4 znormalizowanego druku (5400 znaków). Praca może zostać napisana za pomocą programu komputerowego lub odręcznie. Praca napisana odręcznie musi być czytelna. Praca napisana nieczytelnie będzie odrzucana.

              Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:
              a) format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy plastycznej nie może być mniejszy niż A5 (148 mm x 210 mm) i większy niż A0 (841 mm x 1189 mm),
              b) w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekraczać 100 cm,
              c) substancje lub materiały użyte do wykonania pracy konkursowej (kredki, farby, plastelina, krepa, drewno, artykuły spożywcze) powinny być suche i trwale przymocowane do powierzchni pracy,
              d) prace literackie mogą liczyć do 5400 znaków.


               
            2. Zagraj w skoczka – konkurs logiczny (indywidualny)

              Zadanie konkursowe:
              Zadaniem uczestnika konkursu „Zagraj w skoczka” jest odgadnięcie ukrytego w diagramie hasła – cytatu oraz autora. Uczestnik konkursu, aby odkryć ukryte hasło porusza się po diagramie ruchem konika szachowego „skoczka” (L) w dowolną stronę zaczynając od pola umieszczonego pośrodku. Dla ułatwienia w diagramie zaznaczona została pierwsza litera z hasła oraz podpowiedź pierwszego ruchu skoczka - ulotka konkursowa „Nie czas na nudę!"


               
            3. Nie czas na nudę – konkurs filmowy (zespołowy)

              Zadanie konkursowe:
              Zadaniem uczestników konkursu filmowego „Nie czas na nudę” jest nagranie krótkiego (maksymalnie 3 minutowego) filmu pod hasłem „Nie czas na nudę”. Od autorów filmu zależy w jaki sposób przedstawią tematykę filmu. Film ma stać się inspiracją dla rówieśników do spędzania czasu w sposób atrakcyjny i konstruktywny, bez czasu i miejsca na nudę.

              Praca konkursowa może zostać wykonana przez zespół składający się minimum z 3 osób.

              Nagrodami głównymi w konkursie plastyczno-literackim będzie wysokiej klasy sprzęt audio, zestawy muzyczne, zestawy sportowe.
              W konkursie „Zagraj w skoczka” zostanie przyznanych 5 równorzędnych nagród, a będą nimi zestawy Lego – Harry Potter, Szachy Czarodziejów w Hogwarcie.
              Nagrodami głównymi w konkursie filmowym będą zestawy gier planszowych dla placówki, którą reprezentuje zwycięska grupa.


            * Wersje papierowe ulotek konkursowych zawierających krzyżówkę dostępne u pedagoga szkolnego.

            Beata Kacprzak

        • Dni Otwarte w szkołach ponadpodstawowych dla ósmoklasistów
          • Dni Otwarte w szkołach ponadpodstawowych dla ósmoklasistów

          • Uczniowie klasy ósmej stoją przed bardzo ważnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. W dniu 22 kwietnia wzięli udział w Dniach Otwartych w Zespole Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego Oleszycach, a we wtorek 26 kwietnia uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół im. J. Kustronia w Lubaczowie. W tym czasie młodzież klas ósmych zapoznawała się z ofertą kształcenia na rok szkolny 2022/2023.

            Szkoły średnie zaprezentowały ciekawe programy artystyczne, ukazując uczniom zalety wyboru szkoły maturalnej i kształcącej w zawodzie, jednocześnie przedstawiając ofertę kształcenia oraz bazę dydaktyczną szkoły. Nasi uczniowie brali udział w licznych konkursach i quizach, niektórzy otrzymali nagrody. Zadowoleni wracali do swojej szkoły. Opiekę nad uczniami pełniła p. Marta Lis, wychowawca klasy VIII.

        • EKOprelekcja na Dzień Ziemi
          • EKOprelekcja na Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia dla najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lisich Jamach [oddział "0", klasy I - IV] została zorganizowana prelekcja o tematyce ekologicznej. Organizatorem spotkania z okazji Dnia Ziemi była F.H.U.P. Master Stanisław Cygan z Krowicy Samej. Podczas spotkania, które prowadziły p. S. Ilnicka, p. B. Cygan i p. D. Reis dzieci utrwaliły wiadomości na temat właściwej segregacji odpadów słuchając prelekcji, oglądając ciekawe prezentacje oraz uczestnicząc w różnych zabawach i doświadczeniach.

            EKOprelekcję uatrakcyjniła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Poety Ks. Jana Twarodwskiego w Krowicy Samej pod opieką p. E. Oleszyckiej, która przedstawiła interesujący happening o Zielonym Kapturku i jego przygodach w lesie.

            Dziękujemy uczniom ze szkoły w Krowicy Samej za wspaniały występ i odwiedziny. Składamy również gorące podziękowania firmie Master Stanisław Cygan za ciekawą prelekcję i atrakcyjne upominki dla uczniów [notesy, kamizelki odblaskowe, odblaski, ołówki, słodycze] i naszej placówki [tekturowe pojemniki na zużyte baterie i kolorowe bratki do ukwiecenia otoczenia szkoły].

            Tamara Głaz

        • IX Powiatowy Konkurs Logopedyczny - sukces naszych uczniów!!
          • IX Powiatowy Konkurs Logopedyczny - sukces naszych uczniów!!

          • Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic w IX Powiatowym Konkursie Logopedycznym. Uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lisich Jamach wyróżniły się poziomem wiadomości, kreatywnością i wyobraźnią.

            Kategoria PRACA PLASTYCZNA - Kornelia Głuch z klasy III [wyróżnienie]

            Kategoria PRACA LITERACKA -  Paulina Tasior i Oliwia Tasior [III miejsce ex aequo]

            Kategoria PRACA LITERACKA - Ania Kubiszyn [wyróżnienie]

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Beata Kacprzak

            Obraz pochodzi ze strony: https://pl.123rf.com/zdjecia-seryjne/drzewo_edukacji.html

        • Międzynarodowy Dzień Ziemi w Lisich Jamach
          • Międzynarodowy Dzień Ziemi w Lisich Jamach

          • 21 kwietnia uczciliśmy w ZSP w Lisich Jamach Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji społeczność uczniowska, nauczyciele i dyrekcja wysłuchali audycji radiowej "Dzień Ziemi - podejmij wyzwanie" przez szkolny radiowęzeł. Obecnie Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzi ponad 190 państw na świecie. Co roku akcja zwraca uwagę na inny problem związany ze środowiskiem i ekologią. Hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi 2022 to Invest in our planet - Zainwestuj w naszą planetę. Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia na całym świecie. Wydarzenie ma na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej.

            Podczas audycji Maja Sopel z klasy VI i p. Tamara Głaz przypomniały wszystkim w jaki sposób indywidualnymi działaniami i "metodą małych kroczków" można chronić i wspomagać naszą Planetę. Dla wszystkich uczniów zostało przygotowane ZADANIE-WYZWANIE: posadzenie drzewa, krzewu, byliny, rośliny jednorocznej lub wysianie nasion lokalnych roślin w przydomowym ogródku. Mamy nadzieję, ze uczniowie ZSP w Lisich Jamach staną na wysokości zadania i zazielenią/rozkwiecą Ziemię. Z okazji Dnia Ziemi została zrobiona tematyczna gazetka, dzięki której uczniowie przypomną sobie i utrwalą sposoby dbania o planetę Ziemię.

            Do szkolnej akcji przyłączyły się również dzieci z grupy "0", które pod opieką swoich nauczycieli przygotowały na zajęciach wspaniały ekologiczny collage zawierający wiele bardzo ciekawych pomysłów pomocy planecie Ziemi. Bardzo dziękujemy przedszkolakom i ich nauczycielom za wzięcie udziału w szkolnych obchodach Dnia Ziemi!

            Tamara Głaz

        • Akcja „Żonkile”
          • Akcja „Żonkile”

          • Po raz kolejny w naszej szkole, w rocznicę powstania w getcie warszawskim, została zorganizowana Akcja „Żonkile”. Organizator akcji, Muzeum Polin w Warszawie, przygotowało materiały literackie i słuchowiska przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie pionu klas I - III zapoznali się z opowiadaniem Pawła Beręsewicza pt. "Strasznie strasznie" oraz opowiadaniem Justyny Bednarek pt. "Historia pewnej ulicy". Obydwie historie przeniosły uczniów w tragiczne czasy II wojny światowej i opowiadały o wielkich emocjach, które towarzyszyły bohaterom w tamtym okresie. Uczniowie kl. IV -VII obejrzeli  film pt. „Będę pisać”, który przedstawił historię przyjaźni dwójki żydowskich nastolatków – Natana i Zosi. Uczniowie przygotowali papierowe żonkile, które są symbolem tych bolesnych dni. Pracę uczniów koordynowali nauczyciele: Agnieszka Bielecka-Krasulak, Beata Kacprzak, Marta Polak, Małgorzata Folwarska i Marek Szczybyło.

            Obraz pochodzi ze strony https://polin.pl/pl/zonkile

        • Profilaktyka szkolna
          • Profilaktyka szkolna

          • W dniu 12 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy I oraz uczniów klas VII-VIII z funkcjonariuszami KPP w Lubaczowie. Uczniowie klasy I mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klasy VII i VIII. Policjanci omówili zagadnienia zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, wyjaśnili czym jest demoralizacja oraz czyn karalny. Mundurowi podali przykłady przejawów demoralizacji oraz zwrócili uwagę na środki wychowawcze i poprawcze stosowane przez sąd wobec nieletnich, którzy wykazują przejawy demoralizacji i dopuszczają się czynów karalnych. Naszym gościom dziękujemy za przybycie.

            Beata Kacprzak

        • Konkurs – „Świąteczna Kartka Wielkanocna”
          • Konkurs – „Świąteczna Kartka Wielkanocna”

          • Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnych konkursach plastycznych.
            5 kwietnia 2022r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu powiatowego pt. „Świąteczna Kartka Wielkanocna”

            Konkurs organizowany był  przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem  konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,  pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą.

            Dwie osoby z naszej szkoły otrzymały nagrody w tym konkursie, Luiza Myszkowski zajęła III miejsce, Michał Kurasiński otrzymał  wyróżnienie.
            Raz jeszcze gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
            Zapraszamy do obejrzenia pozostałych prac plastycznych, które brały udział w tym konkursie.

             

        • Kiermasz palm wielkanocnych
          • Kiermasz palm wielkanocnych

          • Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Wkrótce po raz kolejny będziemy przezywać ten radosny wiosenny czas, urozmaicony pięknymi polskimi tradycjami. W naszej szkole odbył się kiermasz palm wielkanocnych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup gier edukacyjnych do świetlicy szkolnej. Wszystkim, którzy zakupili palmy serdecznie dziękujemy!

            Organizatorzy

            Marta Lis

            Katarzyna Szutka

        • Próbny egzamin ósmoklasisty
          • Próbny egzamin ósmoklasisty

          • W dniach od 6 do 8 kwietnia uczniowie z klasy VIII przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Po raz kolejny sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z j. polskiego, matematyki oraz z j. angielskiego. Poza tym zapoznawali się z obowiązującymi na egzaminie procedurami, aby w maju bez przeszkód osiągnąć jak najlepszy wynik.

            Tekst: Wychowawca klasy VIII - Marta Lis

        • "O niezwykłych wynalazkach..."
          • "O niezwykłych wynalazkach..."

          • Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez telefonów komórkowych, komputerów, Internetu, telewizji …. A jak wyglądał świat wynalazków przed stu laty? Bez czego nie mogli się obyć nasi dziadkowie i prapradziadkowie?  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań  szukali uczniowie klasy 2 pod opieką p. Elżbiety Kani-Sojki  podczas warsztatów w  Muzeum Kresów w Lubaczowie w dniu 7 kwietnia 2022r.

            W pierwszej części zajęć p. Dariusz Sałek zapoznał uczniów z wystawą dotyczącą rozwoju rzemiosła lokalnego tj. kowalstwo, bednarstwo, garncarstwo, tkactwo. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe. Aby móc dotknąć, sprawdzić działanie i  nie uszkodzić  eksponatów, dzieci wyposażone zostały w białe rękawiczki.  Podczas spotkania  uczniowie ze zdumieniem i zainteresowaniem poznawali działanie patefonu, gramofonu, radia , maszyny do liczenia, lampy naftowej, aparatu fotograficznego, kamery, telefonu, dawnej broni, żelazka z duszą. Dużą atrakcją cieszyła się możliwość pisania na starej maszynie, gdzie przyciski enter, spacja czy przewijanie strony nabrało całkiem innego, magicznego znaczenia. Na zakończenie wizyty w muzeum odbyła się projekcja bajek z rzutnika.
            Zajęcia wywarły na dzieciach niezapomniane wrażenia, co uwidocznione jest na zdjęciach w albumie fotograficznym. Dziękujemy za wspaniałą podróż w przeszłość,
             z pewnością jeszcze tam wrócimy….

            Tekst: E. Kania-Sojka

        • Światowy Dzień Autyzmu w Lisich Jamach
          • Światowy Dzień Autyzmu w Lisich Jamach

          • Nasza placówka kolejny raz obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego święta jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, ponieważ zostało ono uznane przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. W samej Europie rozpowszechnienie spektrum autyzmu to ok. 1 na 100 dzieci. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu. W ramach Ogólnopolskiej akcji „Polska Na Niebiesko” 4 kwietnia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników dominował w ubiorze kolor niebieski. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

        • Dzień Książki dla Dzieci w naszej szkole
          • Dzień Książki dla Dzieci w naszej szkole

          • 4 kwietnia obchodziliśmy święto książek dla dzieci. Z tej okazji uczennice z klasy ósmej: Nikola, Martyna. Klaudia i Izabela zorganizowały dla dzieci z klasy ,,0” spotkanie z książkami z serii ,,Basia”. Podczas zajęć przeczytały ciekawe fragmenty przygód Basi – sympatycznej kilkuletniej dziewczynki, której problemy są bliskie każdemu przedszkolakowi. Dzieci uważnie słuchały i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące Basi i jej rodziny.

        • Na ratunek przyrodzie...
          • Na ratunek przyrodzie...

          • W ciągu ostatnich dwóch tygodni w naszej szkole w związku z kampanią społeczną Gminy Lubaczów "Wiosna...ach to TY!" przeprowadzono szereg akcji, konkursów i prelekcji proekologicznych, które miały na celu edukację dzieci i młodzieży pod kątem segregowania odpadów, recyklingu, oszczędzania wody i energii oraz bioróżnorodności. Każda klasa miała swój mniejszy lub większy udział w kampanii, co jest godne pochwały.

            27 marca uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Martą Polak uczestniczyli w krótkiej wycieczce, podczas której obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Odkrywali otaczającą naturę dzięki możliwościom sensorycznym. Analiza tekstu "Mój dziadek był drzewem czereśniowym" pozwoliła poznać uczniom korzyści płynące z ekologicznej uprawy przydomowego ogródka.

            Klasa V ze swoją wychowawczynią p. Anetą Tworko 19 marca podczas wyjścia w teren uczestniczyła w zajęciach proekologicznych "Jak dbamy o środowisko w naszym otoczeniu? Jak dobrze segregować odpady? ". Dzięki prelekcji nauczyciela i burzy mózgów uczniowie utrwalili swoją wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

            18 marca 2022 roku klasa VI wzięła udział w zajęciach o tematyce proekologicznej podczas godziny wychowawczej. Szóstoklasiści poszerzyli swoją wiedzę z zakresu oszczędzania wody, energii i ograniczenia zużycia plastiku. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach kampanii edukacyjnej "Nasz klimat" przez wychowawcę klasy szóstej p. Tamarę Głaz.

            Włączając się do kampanii społecznej Gminy Lubaczów „WIOSNA… ACH TO TY” uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, p. Katarzyną Szutka, udali się w środę 23 marca na teren Centrum Edukacji Ekologicznej w Lisich Jamach. Uczniowie uprzątnęli alejkę z wystawą tropów zwierząt oraz teren poza ogrodzeniem w okolicy altany widokowej. Butelki po napojach, opakowania po chipsach, a nawet stare garnki czy dętki z pojazdów rolniczych nie będą już degradować środowiska naturalnego i wpływać ujemnie na krajobraz podziwiany z altany widokowej.

            Klasa VIII w ramach akcji "Wiosna... ach to " zajęła się posprzątaniem terenu wzdłuż rzeki i w okolicach drewnianego mostu na Lisich Jamach. Zebrane odpady zostały posegregowane przez uczniów. Podczas akcji uczniowie rozmawiali o niezrozumiałym zachowaniu wyrzucania śmieci do przydrożnych rowów, do  rzeki lub w jej pobliżu, czy na pobocze. Sprzątanie terenu miejscowości odbyło się pod czujnym okiem wychowawczyni klasy VIII p. Marty Lis.

            Koordynator działań ekologicznych w ZSP w Lisich Jamach kieruje słowa podziękowania do wszystkich wychowawców i nauczycieli z ZSP w Lisich Jamach, którzy zaangażowali się we wszelkie działania proekologiczne w ramach akcji Gminy Lubaczów "Wiosna...ach to TY".

        • 17. rocznica śmierci Jana Pawła II- Patrona naszej szkoły
          • 17. rocznica śmierci Jana Pawła II- Patrona naszej szkoły

          • 2 kwietnia 2005r., w pierwszą sobotę po Wielkanocy, o godz. 21.37 odszedł do domu Ojca Papież – Polak. Do Watykanu na pogrzeb Jana Pawła II przybyły miliony ludzi z całego świata. Po 17 latach od tamtych ważnych wydarzeń, w obliczu okrutnej wojny na Ukrainie i dwóch lat zmagania się świata z epidemią, nauczanie Karola Wojtyły nabiera nowego znaczenia. Jego słowa znów z mocą wskazują na takie wartości jak: wiara, nadzieja i miłość, a także wolność, solidarność i odpowiedzialność. W naszej szkole została przygotowana gazetka przypominająca słowa papieża kierowane do młodych i dzieci. Odbyła się także audycja radiowa poświęcona Patronowi. Natomiast we wtorek, w najbardziej lubiany przez Jana Pawła II dzień tygodnia, uczniowie będą uczestniczyć w maratonie filmów dokumentalnych o Wielkim Papieżu Polaku.

            Tekst: Marta Lis
             

        • ,,Żywienie na wagę zdrowia”- udział ósmoklasistów  w warsztatach w Oleszycach
          • ,,Żywienie na wagę zdrowia”- udział ósmoklasistów w warsztatach w Oleszycach

          • 1 kwietnia 2022r. uczniowie z klasy VIII wzięli udział w warsztatach nt. ,,Żywienie na wagę zdrowia” w Zespole Szkół w Oleszycach. Podczas spotkania ich starsi koledzy z III klasy technikum zapoznali ich z zasadami zdrowego odżywiania. Ponadto uczniowie mogli układać własne jadłospisy oraz liczyć kalorie posiłków. Opiekunem uczniów podczas wyjazdu była p. Marta Lis.

        • Gdzie jest Turek?
          • Gdzie jest Turek?

          • Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w krótkiej wycieczce regionalnej, której celem było zlokalizowanie krzyża tzw. "Turka". Dzięki wskazówkom wychowawczyni - p. Marty Polak - czwartoklasiści odnaleźli zabytek i poznali historię jego powstania.