• Uwaga! WAŻNA INFORMACJA!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Zmieniamy witrynę internetową naszej szkoły! Działająca od kilkunastu lat strona przekazywała na bieżąco wszelkie aktualności o życiu szkoły, sukcesach naszych wychowanków, akcjach, konkursach i ważnych dla lokalnego środowiska wydarzeniach. Ponieważ staramy się iść z duchem czasu i stawiamy na nowe technologie ZMIENIAMY NASZĄ WITRYNĘ INTERNETOWĄ! Zapraszamy!

Oto nasza nowa strona:https://zsplisiejamy.gminalubaczow.pl

• Ogólnopolska akcja "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA"

• Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i przedszkolaki do udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji "Przytul się do drzewa". Akcja trwa od 1 czerwca 2023 roku  do 20 września 2023 roku. Wystarczy PRZYTULIĆ SIĘ DO DRZEWA przekazując mu swoją miłość i zrobić zdjęcie - indywidualnie lub w grupie.  Ogólnopolska kampania PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach.  Uczula przede wszytkim na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Czy wiecie, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? Najgorsze, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Włączmy się w kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji i czekamy na wasze zdjęcia! Przesyłajcie je na adres: tamaraglaz685@gmail.com

B. Kacprzak i T. Głaz

Obraz w nagłówku pochodzi ze strony: https://straznicylasow.pl/przutul-sie-do-drzewa-2023/

• Rajd rowerowy do Czerwonej Figury i Dębów Sobieskiego

• Uczniowie z klasy piątej w słoneczny poniedziałkowy dzień wybrali się na rajd rowerowy na trasie Lisie Jamy - Wólka Krowicka - Brozie - Borowa Góra - Czerwona Figura - Dęby Sobieskiego - Cerkwisko w dawnej wsi Sieniawka - świetlica w Borowej Górze - Lisie Jamy. Pokonując ponad 30 km trasy, piątoklasiści podziwiali piękno rodzimej przyrody oraz poznawali historię swojej małej ojczyzny. Na zakończenie rajdu na placu przy świetlicy w Borowej Górze rozpalono ognisko, by upiec kiełbaski i odpocząć w cieniu pięknych sosen. Na wyprawę rowerową z uczniami wybrały się panie: Katarzyna Szutka i Marta Lis oraz dwoje rodziców: pani Dorota Jabłońska i pan Dawid Mozol. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi bezpiecznie wrócili do domu.

Tekst: M. Lis

• Narodowe Czytanie

• 7 września 2023 roku uczniowie klasy siódmej i piątej przystąpili do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej 12.odsłony była powieść Elizy Orzeszkowej pt. Nad Niemnem. Spotkanie rozpoczęła p.dyrektor Jolanta Włoch odczytaniem opisu dworu Korczyńskich, natomiast uczniowie przeczytali legendę o Janie i Cecylii. Nad całością spotkania, które odbyło się w Centrum Edukacji Ekologicznej, czuwały nauczycielki języka polskiego p. Marta Lis i p. Marta Polak. Oprawa techniczna p. Elżbieta Kaciuba, p.Beata Kacprzak, oprawa muzyczna p.Marek Kindrat.

Tekst: M. Polak

• Pierwszy dzwonek na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W poniedziałek 4 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.  Najpierw społeczność naszej szkoły wzięła udział we mszy św. w kościele parafialnym w Lisich Jamach. Następnie uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią p. Martą Lis przedstawili część artystyczną, która nawiązywała do 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ponadto recytatorzy wspominali piękne wakacyjne przygody, ciesząc się z powrotu do szkoły. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do pierwszoklasistów. Po występie klasy piątej Pani dyrektor Jolanta Włoch przekazała wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom najlepsze życzenia z okazji nowego roku szkolnego.

Tekst: M. Lis

Zdjęcia: T. Głaz