• Życzenia świąteczne

• Jest taka noc jedyna w roku,
            co uczuć niesie moc i zapala światła w mroku.
            Przebaczenia, nadziei i radości, zrozumienia, szczęścia i miłości,
            co ludzi jednoczy opłatka siłą
            i tą gwiazdką uroczą na niebie tak miłą.
            Noc wigilijna pachnąca świerkami,
            noc rodzinna rozśpiewana kolędami!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by tegoroczne Święta były pięknym czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.  Nowy Rok  2022  niech upływa w szczęściu, zdrowiu i pomyślności.

Dyrekcja i Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

• Podziękowania za udział w akcji "Razem na Święta"

• Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lisich Jamach, Szkolny Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „ Razem na Święta”.

Celem naszej akcji było obdarowanie osób starszych, samotnych czy potrzebujących, własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi z życzeniami. Uczniowie szkoły podstawowej po raz kolejny przyłączyli się do tej akcji. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie pięknych kartek bożonarodzeniowych z życzeniami. Wszystkie prace były wykonane z ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą starannością. Część kartek została przekazana do Domu Pomocy Społecznej w Lubaczowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej.

Koordynatorzy akcji:

Aneta Tworko

Beata Kacprzak

Agnieszka Bielecka - Krasulak

• Boże Narodzenie w szkole

• W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy pierwszej, trzeciej oraz piątej. Młodzi wykonawcy zaśpiewali pięknie kolędy i pastorałki, uroczyście odczytano fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu i zwrócono szczególną uwagę na wartości, które wynikają z Narodzenia Pana.

Uczennice klasy Ósmej przygotowały dekorację świąteczną na szkolnym korytarzu. Pani Dyrektor Jolanta Włoch złożyła całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

• Konkurs Międzyszkolny "Druga twarz matematyki"

• Celem konkursu było pokazanie w dowolny sposób, że matematyka to nie tylko rachunki i wzory z którymi spotykamy się w szkole. Zwycięscy nagrodzonych prac  ukazali wszechstronność matematyki oraz zakres jej zastosowań, np. w muzyce, technice, architekturze, kuchni, sztuce, informatyce itd. Przygotowano prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne. W konkursie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.

Wyniki uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco:

1 miejsce- Anna Kubiszyn

2 miejsce -Aleksandra Pamuła

3 miejsce- Kacper Głuch

Wyróżnienia: Oskar Martyniak, Maja Ilnicka, Wiktor Sęga.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Organizatorzy konkursu p. A. Bielecka-Krasulak i p. E. Sałbut.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• Podziękowanie-Szlachetna Paczka

• Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Wszyscy Pracownicy Naszej Szkoły!!! Składamy wielkie podziękowanie za wspaniały udział w zorganizowaniu tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. Pieniądze zebrane z kiermaszu stroików pozwoliły zakupić tonę węgla oraz brakujące wyposażenie mieszkania m.in.: lampkę i radio. Oprócz tego zdołaliśmy zgromadzić pokaźną ilość produktów, które zapakowaliśmy w 15 paczek.

Jak zawsze można było liczyć na Wasze szlachetne serca ♥️♥️♥️

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zmienić świat na lepsze 🙂🙂😍

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza: Beata Kacprzak, Aneta Tworko.

• Książka- przyjaciel człowieka, który w bibliotece na Ciebie czeka!

• 15 grudnia  uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których otrzymali karty czytelnika i zapoznali się z pracą biblioteki. Rozwiązywali  także zadania związane z układaniem wyrazów z rozsypanych sylab. Każdy uczeń dostał książkę pt. ,,Pierwsze abecadło”, w ramach ogólnopolskiej  kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Ten ministerialny program został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.  W tym trudnym uczeniu się czytania, szkolna biblioteka zawsze będzie miejscem spotkania z przyjacielem człowieka – książką.

Tekst:Marta Lis

• Konkurs DEAR SANTA CLAUS rozstrzygnięty!

• Konkurs skierowany do uczniów klasy IV Dear Santa Claus… [List do Świętego Mikołaja] został rozstrzygnięty. Do 6 grudnia 2021 r. wpłynęły dwie prace konkursowe, których autorami byli: Fabian Antosz i Maksymilian Janczura. Chłopcy otrzymali uwagi pozytywne, cząstkowe oceny celujące z języka angielskiego i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzca konkursu -  Fabian Antosz został dodatkowo nagrodzony symbolicznym upominkiem. Bardzo dziękuję Fabianowi i Maksymilianowi za udział w konkursie, za chęci i czas poświęcony na przygotowanie swoich prac konkursowych.

Organizator konkursu: Katarzyna Szutka

Grafika pochodzi ze strony Dreamstime.com