• Zdalna poczta walentynkowa-wyniki konkursu

• Dzień świętego Walentego to dzień dobry dla każdego.

W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają.

W naszej szkole został przeprowadzony konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową w trzech kategoriach. Uczniowie kl. I-III wykonywali kartki pocztowe wykonane dowolną techniką i przynosili je do szkoły, zaś uczniowie kl. IV-VIII przesyłali karki na platformie Microsoft Teams do nauczycielki plastyki. Bardzo dużo uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym konkursie, w kategorii kl. I-III wpłynęło 27 prac, zaś IV-VIII- 32 prace. Wszystkie prace były bardzo efektownie wykonane. Obradujące jury miało trudną decyzję do podjęcia.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii I-III.

1. Natalia Buczko kl. 3 i Kinga Kapel kl. 3

2. Kornelia Głuch kl. 2 i Fabian Antosz kl. 3

3. Oliwia Antosz kl. 1 i Tymoteusz Pamuła kl. 2

Wiktor Sęga kl. 3,

Amelka Misiak kl. 1,

Julia Bębnik kl. 1,

Oskar Baran kl. 1

W kategorii IV-VI.

1. Kubiszyn Anna kl. 6 i Głuch Kacper kl. 4

2. Misztal Adrian kl. 6 i Pamuła Aleksandra kl. 6

3. Tasior Paulina kl. 6 i Fedor Emilia kl. 4

Martyniak Oskar kl. 4,

Nicpoń Kornelia kl. 4,

Kulczycki Patryk kl. 4,

Turczanik Karolina kl. 4,

Ilnicka Maja kl. 4,

Kornaga Łukasz kl. 6,

Buczko Oskar kl.6.

W kategorii kl. VII-VIII:

1. Chlastawa Wiktoria kl. 7

2. Furgała Oliwia kl. 8

3. Janczura Martyna kl. 7

Bundyra Dominik kl. 7,

Burda Klaudia kl. 7,

Huk Nikola kl. 7.

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy konkursu p. Agnieszka Bielecka-Krasulak i p. Aneta Tworko

• Wyniki konkursu plastycznego ''Kartka Walentynkowa''

• 12 lutego 2021r.  odbyło się ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego ''Kartka Walentynkowa'', który został zorganizowany przez Miejski Domu Kultury w Lubaczowie w formie online.

Celem konkursu była popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do pięknego wyrażania przyjaźni i sympatii w języku polskim z okazji Dnia Św. Walentego. Uczniowie naszej szkoły dość licznie wzięli udział w tymże konkursie i odnieśli duży sukces.

W kategorii Klasy IV - VI

I miejsce - Karolina Turczanik

III miejsce - Oskar Martyniak

Wyróżnienia: Paweł Sęga.
            W kategorii Klasy VII - VIII

I miejsce - Wiktoria Chlastawa

II miejsce - Martyna Janczura.
            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Agnieszka Bielecka-Krasulak

• Akcja "DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ"!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele. Mamy pełnię zimy. Dla nas - ludzi to czas, kiedy możemy schronić się w przytulnych i ciepłych domach. Dla zwierząt i ptaków to ciężki czas - okres chłodu i głodu. Do karmnika w moim ogrodzie przylatują sikorki, gile, szczygły, wróble, mazurki i gołębie. Mogą tam znaleźć pokarm, który o tej porze roku jest dla nich ratunkiem. Wierzę, że staniecie na wysokości zadania i zaczniecie dokarmiać ptaki, które zostały w Polsce na zimowy czas...!

Przyrodnicy - okażcie serce zwierzętom w potrzebie!!! Czym karmić ptaki? Do karmienia ptaków używamy tylko naturalnych produktów – nie przetworzonych przez człowieka! W sklepach bez trudu zdobędziemy kasze, zboża, płatki owsiane, ziarna słonecznika, konopi, dyni, orzechy, suszone owoce oraz gotowe mieszanki nasion dla dzikich ptaków. Sikorki uwielbiają słoninkę, którą można powiesić na gałęzi na haczyku z drutu. UWAGA: Nie wolno dawać ptakom chleba lub resztek z obiadu! To dla nich zabójstwo!!!!

Pozdrawiam wszystkich miłośników ptaków!

Tekst: Tamara Głaz

• Konkurs na Europejskie Drzewo Roku - ZAGŁOSUJMY!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Zagłosujmy na POLSKIE DRZEWO - Lipę św. Nepomucena w Dulczy Wielkiej. To drzewo potrzebuje naszych głosów! Zagłosujcie na stronie http://www.treeoftheyear.org/

Celem Konkursu Europejskie Drzewo Roku jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy, które powinniśmy cenić i chronić. W Konkursie Europejskie Drzewo Roku, w odróżnieniu od innych konkursów, decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. Poszukiwane są drzewa, które stały się integralną częścią społeczności.Organizatorem konkursu jest Environmental Partnership Association. Konkurs Europejskie Drzewo Roku został zapoczątkowany w 2011 r. jako rozwinięcie konkursu Drzewo Roku, który w Republice Czeskiej od wielu lat organizuje Czeska Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. W finale konkursu europejskiego biorą udział zwycięzcy etapów krajowych.Co roku w głosowaniu biorą udział dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób. Liczba krajów biorących udział w konkursie wzrosła z początkowych 5. do 16. Organizatorzy nadal poszukują kolejnych partnerów w krajach europejskich, aby sprawa ochrony drzew, stała się przedmiotem międzynarodowej debaty.Już 1 lutego 2021 r. rozpoczęło się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Polskim kandydatem jest zwycięzca organizowanej przez Klubu Gaja krajowej edycji konkursu Drzewo Roku 2020 – Lipa św. Nepomucena w Dulczy Wielkiej. Serdecznie zachęcamy do głosowania na polskie drzewo! Źródło informacji: http://swietodrzewa.pl/?page_id=5377

Informacja: Tamara Głaz