Trzeci Szkolny Dzień Profilaktyki rozpoczął się prelekcją o dopalaczach wygłoszoną przez pracownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie p. Elżbietą Ważną–Rubin. Uważnymi słuchaczami pogadanki byli uczniowie klas gimnazjalnych. W tym samym czasie odbyły się warsztaty przeprowadzone przez pracownika z PPP w Lubaczowie: p. Marzenę Witkoś pt.: „Reaguj na przemoc”. Grupa przedszkolna starsza i młodsza uczestniczyła zaś w spotkaniu z funkcjonariuszem Policji p. Beatą Sopel. Spotkania zorganizowała pani Beata Streit.
Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się punktualnie o godzinie1100 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w konkursie literackim ,,Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa” i jako pierwsi zaprezentowali swoje rymowanki i wierszyki. Następnie uczniowie klasy drugiej, którzy przygotowywali się pod opieką pani Elżbiety Kani - Sojki wykonali piosenkę „Jesień, jesieniucha”. Posiadanie i rozwijanie własnych zainteresowań, talentów i pasji, wzmacnia naszą ochronę przed podejmowaniem ryzykownych decyzji. Pasją Maćka Zielińskiego, ucznia klasy III szkoły podstawowej w Lisich Jamach oraz Państwowej szkoły Muzycznej w Lubaczowie jest gra na fortepianie. Mogliśmy usłyszeć w jego wykonaniu „Allegro moderato C-dur” oraz ,,Starodawną piosenkę francuską” .
W naszej szkole działa koło taneczne, które połączyło wielu uczniów z klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej. Podczas uroczystości w GOK-u publiczność mogła podziwiać efekty pracy młodych tancerzy. Choreografię i uczniów przygotowała pani Małgorzata Kopciuch.
Klasa 4. również wie, jak ważne jest zdrowe odżywianie i ruch, dlatego wykonała piosenki pt. „Taki duży taki mały może zdrowym być” oraz „Ruch to samo zdrowie”. Uczniowie z klasy czwartej przygotowywali się pod kierunkiem pani Agnieszki Bieleckiej - Krasulak.
O tym, jak czasami jedna zła decyzja może odmienić nasze życie przekonała nas klasa III gimnazjum, która wykonała scenkę zainspirowaną poruszającymi wspomnieniami Barbary Rosiek „Z pamiętnika narkomanki”, według scenariusza pani Beaty Streit. Uczniowie przygotowywali się do występu na zajęciach artystycznych pod kierunkiem pani Marty Lis.
Uczniowie klasy II gimnazjum zainspirowani lekturą Dziady część druga A. Mickiewicza przygotowali pouczającą parafrazę tego romantycznego dramatu. Duchy, które przybyły na profilaktyczne dziady przekazały nam ważne życiowe przesłania. Uczniów przygotowała pani Marta Lis.
Na koniec podsumowania nastąpiło rozdanie nagród wszystkim uczestnikom konkursów. Nagrody dla laureatów ufundowane zostały przez gminę Lubaczów. Po części artystycznej gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Policji – Specjalistą ds. Nieletnich panią Beatą Sopel.
Zapraszamy do albumu fotograficznego!
Tekst : Beata Streit