• Witaj majowa Jutrzenko!

• Z okazji zbliżającego się narodowego święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią p. Martą Polak przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji 231. rocznicy uchwalenia konstytucji. Druga w świecie, a pierwsza w Europie - była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności. Dzieło Wielkiego Sejmu z 1791 roku zostało przekreślone przez kolejne rozbiory Polski, a Rzeczypospolita na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku wznowiono obchody rocznicowe związane z tym istotnym dla Polaków świętem. Wyrazy uznania dla debiutujących na szkolnej scenie czwartoklasistów złożyła p. dyrektor Jolanta Włoch. Przypomniała także o konieczności wywieszenia flag w tym ważnym dniu. Do przygotowania akademii przyczynili się p.Tamara Głaz – zdjęcia, p.Wiesława Sopel – dekoracja, p.Jan Kudyba -nagłośnienie,p. Andrzej Mindziak - poczet sztandarowy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę!