• Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozstrzygnięte!

• W sobotę, 8 października, odbyły się w Lubaczowie Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre lokaty!

Igrzyska Dzieci:

Jakub Kornaga - II miejsce!!!

Kacper Sęga - VI miejsce

Emilia Kopciuch - IX miejsce

Patryk Kulczycki - IX miejsce

Julia Tworko - XII miejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Patrycja Maszlanka - znów na podium - II miejsce

Jakub Baran  - X miejsce

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z powiatu lubaczowskiego. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy wszystkich i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Klasy I-III w Centrum Edukacji Ekologicznej

• Idzie jesień, złota jesień,
            bukiet liści z sobą niesie.
            Czasem deszczyk, czasem słońce,
            babie lato włosy plącze.
            Pora roku ta wspaniała
            do spacerów doskonała.

Jesień już zagościła na naszych podwórkach. Krajobraz się zmienił a za oknem widzimy piękne jesienne kolory. Nasi uczniowie z klas I-III pod opieką nauczycieli wychowawców feerię barw jesieni mogli podziwiać na własne oczy w Centrum Edukacji Ekologicznej zlokokalizowanym przy ZSP w Lisich Jamach. Na terenie CEE dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości na temat różnych roślin, zapoznać się z jesiennymi kwiatami i złożyć wizytę w jesiennym ogrodzie jeszcze pełnym warzyw...

Katarzyna Trojak

• Przedszkolaki w CEE

• Przedszkolaki odwiedziły Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzieci - pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli - podziwiały drzewa i krzewy, kwiaty oraz warzywa. Najwięcej radości sprawiły im warzywa w ogrodzie, których nazwy od razu udało się odgadnąć. Jesienny spacer upłynął w spokojnej atmosferze przy wtórze szelestu liści i szeptów wiatru.

Brawo dla naszych Przedszkolaków, które świetnie znają się na warzywach!

Obraz w nagłówku pochodzi ze strony https://pixabay.com/pl/photos/

• Ognisko klasy IV w Centrum Edukacji Ekologicznej

• W środę, 5 października uczniowie klasy IV, w czasie godziny wychowawczej rozpalili ognisko w Centrum Edukacji Ekologicznej. Wraz z wychowawczynią cieszyli się z ładnej słonecznej pogody i wspólnie spędzanego czasu. Wszystkim podobała się miła atmosfera panująca podczas pieczenia kiełbasek i śpiewania ulubionych piosenek.

• Projekt RAZEM PRZECIW PRZEMOCY

• 3 października klasy VI-VIII uczestniczyły w spotkaniu z kuratorami zawodowymi z Sądu Rejonowego w Lubaczowie Panią Bogusławą Broź-Kiczuła oraz Panem Januszem Dziadurą. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z definicją przemocy, rozmawiali o jej rodzajach oraz o tym, jakie skutki niesie ze sobą przemoc. Spotkanie odbyło się w ramach projektu RAZEM PRZECIW PRZEMOCY.

Beata Kacprzak

• Zagraj w baseball na Orliku 2022

• W sobotę, 1 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej obyło się niezwykłe  spotkanie pt. „Zagraj w baseball na Orliku”. W zajęciach wzięli udział nasi uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami z terenu Gminy Lubaczów. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów - zawodników baseballu Piraci Władysławo, poznali  dyscyplinę sportową jaką jest baseball i od razu mogli wziąć udział w rozgrywkach, bo po nauce zaplanowane było rozegranie miniturniejów.

Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, gry edukacyjne, zabawy integracyjne, animacje oraz rozgrywki sportowe. Wszystko po to, aby aktywnie i zdrowo spędzić czas wolny.  Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek i moc niezapomnianych wrażeń.

• Powiatowe sztafetowe Biegi Przełajowe

• W sobotę, 1 października odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Lubaczowie - Mazury. Nasi uczniowie: Jakub Baran, Karol Dziki, Wojciech Naróg, Mateusz Solilak, Wiktor Szołtysek i Filip Midura, zajęli IV miejsce godnie reprezentując naszą szkołę.

• Nowy rekord szkoły ustanowiony!!!

• W czwartek 29 września br. w Kolbuszowej odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Lekkoatletyczne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Patrycja Maszlanka i Damian Furgała. Patrycja zdobyła VII miejsce w biegu na 600 metrów ustanawiając nowy rekord szkoły z wynikiem 1.55.49 min. Damian uplasował się w drugiej dziesiątce w biegu na 100 metrów. Serdeczne gratulacje!!!