• Wyjazd na warsztaty do Muzeum Kresów w Lubaczowie

• 8 listopada 2022r. część uczniów z klasy V i VI wzięła udział w warsztatach tkactwa w ramach projektu "Tkanina w stylu etno. Tradycje pogranicza polsko-ukraińskiego”. Tkactwo było zajęciem powszechnym, uprawianym głównie przez kobiety. Umiejętności przekazywano z pokolenia na pokolenie. Do stałego wyposażenia domu należał  warsztat tkacki, na którym wykonywano części ubioru, tkaniny potrzebne w gospodarstwie i do dekoracji wnętrza. Wykorzystywano surowce miejscowe: len, konopie, wełnę i bawełnę. Obecnie tkaniny kupujemy w sklepach i mało kto wie w jaki sposób kiedyś były wytwarzane. Dzięki warsztatom uczniowie mieli możliwość poznać - jak wykonywano tkaniny.

W pierwszym punkcie wizyty uczestnicy wyjazdu obejrzeli film pt. „Ginące zawody - tkactwo”, następnie zwiedzili wystawę „Kultura wsi lubaczowskiej” ukazującą podstawowe dziedziny życia mieszkańców wsi lubaczowskiej, rzemiosło tkackie uzupełnione o ekspozycję lokalnych strojów ludowych oraz aranżacje izby chłopskiej. Kolejny punkt to warsztaty obejmujące naukę zakładania nici, ćwiczenia podstawowych splotów tkackich oraz wykonywanie własnej tkaniny. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali własną tkaninę i zakładkę do książki.

Warsztaty były prowadzone przez p. Barbarę Kubrak. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Agnieszka Bielecka-Krasulak.

• Wywiadówka

• Drodzy Rodzice! W dniu 14 listopada br. (poniedziałek) o godzinie 17.00 zapraszamy na wywiadówkę. Najpierw odbędzie się spotkanie ogólne na sali gimnastycznej SP w Lisich Jamach, następnie zebrania w klasach z wychowawcami. Tematyka spotkań: informacja o ocenach bieżących, sprawy bieżące, sprawy wychowawcze, organizacyjne oraz klasowe. Zparaszamy serdecznie. Liczymy na Państwa obecność.

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

• 9 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lisich Jamach odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele "Wierzę w Kościół Chrystusowy". W Konkursie wzięło udział trzech uczniów z klasy szóstej: Maja Ilnicka, Kornelia Nicpoń oraz Oskar Martyniak. Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała p. Grażyna Szczybyło - szkolny katecheta. Czekamy z niecierpliwością na wyniki!

• Akcja charytatywna GÓRA GROSZA

• Jak co roku w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Akcja potrwa do końca lutego 2023 roku. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Zapraszamy do udziału! Dorzućcie swoje grosiki!

• Akcja "Ile waży święty Mikołaj?"

• Uwaga! Ruszamy z akcją "Ile waży Święty Mikołaj", której celem jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży - wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie jego trwania (07.11.2022-10.01.2023). Puszka na monety znajduje się w klasach 1-3.

Zachęcamy do udziału w akcji!

Koordynator: Elżbieta Kaciuba

• Tydzień Misyjny

• W dniach 24-28.10.2022 r. w naszej szkole obchodzony był Tydzień Misyjny. Na religii uczniowie zapoznawali się z pracą misjonarzy na poszczególnych kontynentach świata. Modlili się na Różańcu Misyjnym i śpiewali piosenki misyjne oraz oglądali filmy o pracy na misjach w Afryce. Uczniowie przygotowali również gazetkę o misjach na świecie i inscenizację misyjną przedstawianą na lekcjach religii.

G. Szczybyło