• BohaterON w naszej szkole

• Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji "BohaterON w Twojej szkole". Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji historii i plastyki wysłuchali słuchowiska „MAŁY ROZNOSICIEL NADZIEI” klasy 4-6 oraz obejrzeli film „CO ZA HISTORIA” klasy 7-8.

Następnie wykonali pocztówki dla powstańców oraz mapki mentalne dotyczące przebiegu Powstania Warszawskiego. Materiały przygotowane przez organizatorów były ciekawym uzupełnieniem lekcji. Lekcje zostały przeprowadzone przez p. A. Bielecką – Krasulak.

Tekst: A. Bielecka-Krasulak

• Przygoda w krainie książek z Wielką Ligą Czytelników

• Zakończył się etap szkolny tegorocznego zdobywania sprawności czytelniczych w ramach projektu Wielka Liga Czytelników.  Szósta edycja konkursu odbywa się pod hasłem ,,Przygoda w krainie książek”. W naszej szkole zmagania czytelnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie we wszystkim trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 56 uczniów. W ramach przeprowadzonych szkolnych kwalifikacji do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

W kategorii klas I- III:

1. Amelia Misiak
            2. Oliwia Antosz
            3. Julia Bębnik

W kategorii klas IV- VI:

1. Julia Tworko
            2. Maja Ilnicka
            3. Kornelia Nicpoń

W kategorii klas VII- VIII:

1. Aleksandra Pamuła
            2. Luiza Myszkowski
            3. Patrycja Maszlanka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas etapu powiatowego!

Tekst: M. Lis

Obraz w nagłówku pochodzi ze strony: https://pixabay.com/pl/photos/ksi%c4%85%c5%bcki-ksi%c4%99garnia-ksi%c4%85%c5%bcka-czytanie-1204029

• "Od grosika do złotówki" - program edukacyjny w klasie II

• Na dzisiejszych zajęciach realizujących program „Od grosika do złotówki” przebywaliśmy na planecie Grosik i podsumowaliśmy wiedzę zdobytą na tej planecie. Zajęcia rozpoczęliśmy od  piosenki „Od grosika do złotówki”. Następnie uczniowie rozmawiali o roli pieniędzy w życiu rodziny; przypomnieli sobie poznane wcześniej pojęcia związane z pieniędzmi oraz zostali zapoznani z pojęciami: Mennica Polska oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Oglądając banknoty uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób są zabezpieczone i na co zwrócić uwagę, aby stwierdzić ich autentyczność. Potem rozpoczęły się zabawy matematyczno- ruchowe w których uczniowie układały monety w ciągi rosnące i malejące, bawiły się w kasjerów, czy znajdowały brakujące nominały. Następnie uczniowie bawili się w „zimowe skojarzenia” oraz „Grosikowe sporty i zabawy” w trakcie których utrwalali bezpieczne i negowali niebezpieczne zachowania podczas zabaw zimowych. Świetną pomocą do ich utrwalenia były materiały pomocnicze typu Grosikowe karty, Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, zgadywanka prawda- fałsz, czy quiz dotyczący bezpieczeństwa. Po pomyślne weryfikacji wiedzy na zakończenie zajęć uczennica przykleiła do „parasola bezpieczeństwa” naklejkę z hasłem dotyczącym bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych.                                                               Następną planetę, którą odwiedzimy będzie planeta Portfelik.  Z a p r a s z a m y !

Tekst: M. Szczybyło

• Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Koszykowej

• W sobotę, 17 grudnia 2022 w Szkole Nr 2 w Lubaczowie odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w koszykówce. W turnieju wzięły udział następujące drużyny:

- SP Nr 1 w Lubaczowie

- SP Nr 2 w Lubaczowie

- SP Narol

- SP Cieszanów

- SP Oleszyce

- ZSP Lisie Jamy

Nasza drużyna w składzie: Wiktor Szołtysek, Wojciech Naróg, Adam Bębnik, Jakub Baran, Paweł Sęga, Damian Furgała, Szymon Sowa, Kacper Kubiszyn, Miłosz Głuszyk, Tomasz Adamów, Szymon Krygowski, Dawid Sarlej i Karol Dziki zajęła III miejsce po bardzo dobrej grze! Serdecznie gratulujemy!!!