• Integracja klasowa przy ognisku

• 14 marca 2023 roku  uczniowie klasy szóśtej korzystając z pięknej pogody uczestniczyli w ognisku klasowym, które odbyło się w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ZSP w Lisich Jamach. Czas upłynął szybko w świetnym nastroju. Spotkanie przy ognisku dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie i z wychowawcą.

Teskt: Elżbieta Kaciuba

• „Matematyka fajna sprawa, świetna przy niej jest zabawa…”

• Dzień Matematyki w klasach I-III, który świętowaliśmy 14 marca 2023r. miał na celu pokazać inną stronę „Królowej nauk”. Uczniowie uczestnicząc w przeróżnych grach i zabawach, doskonalili swoje umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, utrwalali wiedzę praktyczną, jak również integrowali się we wspólnym działaniu, wykazując się przedsiębiorczością i kreatywnością. Dla trzecioklasistów dzień ten był również kolejnym etapem rywalizacji w klasowych „Potyczkach matematycznych”. Emocji i dobrej zabawy nie zabrakło, a uczniowie mogli się przekonać, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Tekst: Elżbieta Kania-Sojka

• 2023 – Rok Wisławy Szymborskiej

• Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej, natomiast 3 marca - przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. W związku z tym, uczniowie postanowili uczcić laureatkę  Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 1996 roku - Wisławę Szymborską, która zachwyca  nie tylko pięknymi wierszami, ale także swoją osobowością. Wiemy, że lubiła się fotografować pod tablicami z dziwnymi lub śmiesznymi nazwami miejscowości (jak "Neandertal"). My także zrobiliśmy klasowe sesje fotograficzne.Zapraszamy do galerii.

Organizator akcji: M. Polak

• Wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego dla Dziewczyn i Kobiet!

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 w Nowym Jorku. Jest to oficjalne święto obchodzone prawie na całym świecie. Mężczyźni wręczają tego dnia znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.

"Kobieta, czy życie" (M. Parlicki)

To nadzwyczajny dylemat,

przed którym staje poeta -

co jest piękniejsze z dwóch zjawisk -

życie, czy może kobieta?.

Dylemat dla Salomona,

wart jednak prawdy odkrycia.

Chce się powiedzieć - kobieta,

lecz czymże kobieta bez życia?

To fakt, więc jednak życie,

ale znów spójrzmy, niestety

życie niewiele też warte,

gdy wiedziesz je bez kobiety.

Tak więc nie sposób nic wybrać,

dowiodłem to tu niezbicie,

bo najpiękniejsze są razem -

i kobieta, i życie!

Tekst: T. Głaz

Obraz w nagłówku pochodzi ze strony: https://pixabay.com/pl/photos/tulipany-kwiaty-pole-2254970/https://pixabay.com/pl/photos/tulipany-kwiaty-pole-2254970/

Wiersz pochodzi ze strony: https://parlicki.pl/wiersze-o-kobietachhttps://parlicki.pl/wiersze-o-kobietach

• Warsztaty zuchowe w GOK-u

• 7 marca 2023 roku w Gminnym Domu Kultury w Lisich Jamach odbyły się warsztaty zuchowe z Panią Martą Młodzińską z okazji Dnia Kobiet. Zuchy robiły kwiatki na spotkanie z Seniorami, które odbyło się 9 marca. Dziękujemy Pani Marcie za zorganizowanie warsztatów i spotkania z Seniorami.

• Harcerski biwak integracyjny w Lisich Jamach

• "Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie” - Robert Baden-Powell. To hasło przewodziło w czasie biwaku integracyjnego, który zorganizowała nasza drużyna. Z okazji DMB zaprosiliśmy drużynę z Krowicy Samej i Rudy Różanieckiej na wspólne harcowanie. Biwak rozpoczął się drogą krzyżową i mszą świętą. Następnie odbyło się wieczorne świeczkowisko, które było poświęcone patronowi naszego hufca. Po kolacji odbyły się tańce integracyjne, a noc rozpoczęła się seansem filmowym. Dziękujemy za mile spędzony czas .

phm. Kinga Kornaga

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca 2023r. odbyła się audycja poświęcona pamięci Żołnierzom Wyklętym. "Żołnierzami Wyklętymi" zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy pięć lat okupacji niemieckiej zmuszeni byli zamienić na idący ze wschodu stalinowski reżim. W odróżnieniu od tej części społeczeństwa, ktora uznała władzę ludową narzuconą odgórnie na polecenie Stalina, Oni - wyklęci przez komunistyczny system, nie złożyli broni. Audycję pod kierownictwem p. Jana Kudyby, p. Agnieszki Bieleckiej-Krasulak i p. Elżbiety Kaciuby zaprezentowali uczniowie z klasy szóstej.