• Dzień Książki dla Dzieci

• 4 kwietnia w szkolnej bibliotece odbyły się zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie z klasy drugiej i trzeciej. Uczniowie wraz z wychowawcami p. Elżbietą Kanią – Sojka oraz p. Markiem Szczybyło świętowali Dzień Książki dla Dzieci. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin największego baśniopisarza wszechczasów pana Hansa Christian Andersena. Dzięki baśniom dzieci od najmłodszych lat, uczą się odróżniać dobro od zła i postępować zgodnie z zasadami moralnymi.

Podczas spotkania zorganizowanego przez p. Martę Lis zostało na nowo przypomniane przesłanie nauczania Jana Pawła II skierowane do najmłodszych. Zapakowano także plecak z książkami, które powinien znać każdy dobry uczeń. Biblioteka po raz kolejny okazała się miejscem przyjaznym, w którym uczniowie chętnie spędzają czas, bawią się i uczą jednocześnie.

• Dzień Świadomości Autyzmu w Lisich Jamach

• Nasza placówka kolejny raz obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego święta jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, ponieważ zostało ono uznane przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. W samej Europie rozpowszechnienie spektrum autyzmu to ok. 1 na 100 dzieci. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu.

W ramach akcji wśród uczniów i nauczycieli dominował w ubiorze kolor niebieski a na zajęciach świetlicowych dzieci z klas I-III tworzyły piękne niebieskie motylki. Koordynatorkami szkolnej akcji na rzecz autyzmu były: p. B. Kacprzak - szkolny pedagog i p. E. Kaciuba - nauczyciel wspomagający.

Tekst: B. Kacprzak

• Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. gen.J. Kustronia w Lubaczowie

• W ubiegły piątek, 31 marca, uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Nasi ósmoklasiści mieli możliwość poznać szkołę, jej kierunki kształcenia, a także spotkać starszych kolegów i koleżanki. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół za przygotowanie ciekawej prezentacji oferty edukacyjnej. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Marta Lis i p. Katarzyna Szutka.

Obraz w nagłówku pochodzi ze strony: https://zs-lubaczow.com/https://zs-lubaczow.com/

• Biwak rekolekcyjny w Rudzie Różanieckiej

• W dniach 31.03-01.04 harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Biwaku Rekolekcyjnym w Rudzie Różanieckiej. Pierwszego dnia po uroczystym apelu odbyła się droga krzyżowa ulicami miejscowości, a wieczorem zajęcia warsztatowe: zajęcia muzyczno-ruchowe, warsztaty fotograficzne i zajęcia plastyczne. Drugiego dnia wzięliśmy udział w grze terenowej. Dziękujemy komendzie hufca ZHP Lubaczów i dh. Elżbiecie Kudybie za możliwość uczestniczenia w biwaku. phm. Kinga Kornaga

Tekst: K. Kornaga

• ,,My Jana Pawła uczniowie…”

• Słowa Hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II były tematem zajęć poświęconych Patronowi naszej szkoły. 2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci Wielkiego Papieża, Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie z klasy I i IV podczas lekcji religii wzięli udział w zajęciach bibliotecznych. Gdy zaśpiewali hymn ,,My Jana Pawła uczniowie..”, zastanawiali się nad tym, co tak naprawdę znaczą te słowa. Odpowiedź uzyskali na koniec spotkania, kiedy pakowali plecak ucznia Jana Pawła II, a znalazły się w nim: mądre i dobre słowa, pomocne dłonie i wrażliwe, kochające innych serca. Okazało się, że uczniowie doskonale wiedzą jak powinien postępować uczeń szkoły noszącej imię Wielkiego Papieża. Teraz czas na to, by te myśli i słowa w dobre czyny przemieniać.

• Kiermasz palm wielkanocnych

• Zbliżająca się Wielkanoc to czas na pielęgnowanie polskich i chrześcijańskich tradycji. Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej już na wcześniejszych zajęciach przygotowali kwiaty z bibułek i papieru, następnie przynieśli piękne wiosenne bazie i zielony bukszpan. Z nich powstały wielkanocne palmy, które dziewczyny z klasy IV sprzedawały wśród uczniów z naszej szkoły. Zebrane pieniądze (150 zł) zostaną przeznaczone na zakup nowych książek do biblioteki. Wszystkim, którzy zakupili palmy serdecznie dziękujemy!!!

Pomysłodawcą i organiztorem kiermaszu była p. Marta Lis - nauczyciel języka polskiego i opiekun szkolnej biblioteki.