13 października 2011roku odbyła się akademia poświęcona obchodom uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunem p. Anetą Tworko przygotował okolicznościowe wystąpienie. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego p. Leszek Kornaga, grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci i pracownicy szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej
Wyjazd do Rzeszowa
Dnia 12 października 2011r. odbyła się wycieczka do Rzeszowa, której głównym celem była wizyta w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Ożenek" w reżyserii Remigiusza Cabana. Wspaniałe kreacje aktorskie, komediowy charakter przedstawienia i piękne kostumy pozostaną na długo w pamięci. Kolejny punkt programu, czyli przejście Podziemną Trasę Turystyczną „Rzeszowskie piwnice” – cieszył się także dużym zainteresowaniem uczestników. Opiekę nad uczniami sprawowali p.Marta Polak, p.Tamara Głaz i p.Jan Kudyba.
72. rocznica napaści niemiecko - sowieckiej na Polskę
Dnia 30 września 2011 roku uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lisich Jamach uczestniczyli w akademii poświęconej 72. rocznicy napaści Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy drugiej gimnazjum pod kierunkiem p. Agnieszki Bieleckiej, p. Anety Tworko i p. Beaty Streit.
Harcerski Start
Dnia 27 września 2011r. harcerze z 7 Drużyny Harcerskiej "Bohaterowie Sienkiewicza" rozpoczęli kolejny rok harcerski. W integrującym ogniskiu uczestniczyli także chętni uczniowie, którzy wyrazili chęć zostania harcerzami. Zostali oni przyjęci w poczet drużyny na okres próbny, który trwa trzy miesiące. Wśród zabaw i pląsów upłynęło wrześniowe popołudnie. Czuwaj
Turniej Pilki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów
W dniu 17 września 2011 r. w godzinach popołudniowych na boisku sportowym „Moje Boisko Orlik 2012” Wójt Gminy Lubaczów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie zorganizował Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla, w którym wzięło udział 6 drużyn tj. reprezentacja: Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubaczów, Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straży Granicznej w Lubaczowie, Służb Medycznych w Lubaczowie i Nadleśnictwa Lubaczów. Zespoły podzielono na dwie grupy:
I GRUPA : Straż Graniczna Lubaczów, Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Nadleśnictwo Lubaczów
II GRUPA: Służby Medyczne Lubaczów, Państwowa Straż Pożarna w Lubaczowie, Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Lubaczów.
W grupie I padły następujące rozstrzygnięcia :
Straż Graniczna Lubaczów – Nadleśnictwo Lubaczów 4:1
Nadleśnictwo Lubaczów - Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie 1:1
Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie – Straż Graniczna Lubaczów 1:3
W grupie II :
Służby Medyczne Lubaczów – Państwowa Straż Pożarna Lubaczów 0:4
Państwowa Straż Pożarna Lubaczów- Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Lubaczów 4:3
Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Lubaczów - Służby Medyczne Lubaczów 4:3
W meczu o III miejsce walczyły drużyny:
Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie - Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Lubaczów ( 1:9 )
W meczu finałowym o I miejsce zagrały : Straż Graniczna Lubaczów oraz Państwowa Straż Pożarna w Lubaczowie, która odniosła zwycięstwo wynikiem 1:3 i zdobyła Puchar Wójta Gminy Lubaczów – Pana Wiesława Kapla.
Zwycięzcy wystąpili w składzie : Tadeusz Kurak – kapitan drużyny i bramkarz, Maciej Kida, Damian Indyk, Marcin Kubiszyn, Bartłomiej Pacuła, Łukasz Mazur, Piotr Kurak, Tomasz Szmagara, Zbigniew Woszczak, Tobiasz Kubiszyn.
Podczas Turnieju wyłoniono najlepszego strzelca, którym został Piotr Kurak zawodnik drużyny zwycięskiej z wynikiem trzech bramek, zaś najlepszym bramkarzem okazał się Grzegorz Wasieńko – reprezentujący Straż Graniczną Lubaczów. Najlepszym zawodnikiem w ocenie arbitrów Czesława Furgały i Roberta Mazgaja okazał się Łukasz Mazur zawodnik PSP Lubaczów.
Zwycięzcy Turnieju otrzymali puchar ufundowany przez Wójta Gminy Lubaczów, wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez Gminę Lubaczów. O poczęstunek dla zawodników zatroszczył się współorganizator Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach.
Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, dla których pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali bardzo ciekawy blok sportowo – rekreacyjny, który skupił wielu uczestników bardzo chętnych do zabawy. Było wiele radości, śmiechu i udanej zabawy oraz różnorodne nagrody, które dla zwycięzców zakupił organizator Urząd Gminy Lubaczów.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lisich Jamach
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 16 września 2011 roku. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: przewodniczący - Tomasz Antonik, sekretarz - Sylwia Ziomek, członek - Jakub Czura. Podczas głosowania oddano 119 głosów ważnych i 3 nieważne. W wyniku wyborów powołano Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2011/2012 w składzie:
Przewodniczący - Wojciech Terech - kl. III gimnazjum
Zastępca: Wioletta Janczura - kl. VI SP
Sekretarz: Iwona Antosz - kl. III gimnazjum
Skrabnik: Karolina Smoliniec - kl. V SP
Członek: Patrycja Sęga - kl. VI SP
Członek: Konrad Szynal - kl. IV SP
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Aneta Tworko.
Otwarcie i nadanie imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej
Z nowym rokiem szkolnym swoją działalność rozpoczął Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach. W skład Zespołu wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Uroczyste otwarcie szkoły zostało połączone z oddaniem nowego budynku dydaktycznego i hali sportowej oraz z nadaniem Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. To doniosłe wydarzenie w historii naszej szkoły rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Lisich Jamachcelebrowaną przez ks. biskupa Wacława Depo wraz z zaproszonymi kapłanami. Ksiądz biskup dokonał również poświęcenia nowych oraz zmodernizowanych budynków a także sztandaru Szkoły Podstawowej. Święto nadania imienia Szkole zgromadziło wielu znakomitych gości. W uroczystym otwarciu wzięli udział - Posłowie na Sejm RP, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrekcja Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, samorządowcy z powiatu, miasta i gminy Lubaczów, księża z miejscowych parafii z Dziekanem Dekanatu Lubaczowskiego i wiele innych osób. Tak długo oczekiwana uroczystość zgromadziła również w Lisich Jamach całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli i pracowników. Zaproszeni goście nie szczędzili słów podziękowań i gratulacji. W części artystycznej wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w montażu słowno – muzycznym, tańcu ludowym i scenkach humorystycznych. Wszyscy, biorący udział w uroczystości mieli możliwość obejrzenia wystaw tematycznych poświęconych patronowi szkoły oraz mogli wpisać się do księgi pamiątkowej. Wybór patrona – Jana Pawła II jest dla społeczności uczniowskiej z Lisich Jam ogromnym zaszczytem i zarazem wielkim zobowiązaniem. Mottem przewodnim dla uczniów szkoły w Lisich Jamach stały się słowa Jana Pawła II: „(…)Wy jesteście moją nadzieją(…)”.Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu części artystycznej, dekoracji sali i organizacji całej uroczystości należą się gronu pedagogicznemu, panu dyrektorowi i pracownikom szkoły.
Jan Paweł II patronem Szkoły Podstawowej
Dnia 31 marca 2011 r. odbyły się wybory patrona Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach. W głosowaniu wzięło udział 92 uczniów, 63 rodziców, 20 nauczycieli i 13 pracowników obsługi. Na patrona Szkoły Podstawowej został wybrany Jan Paweł II zdobywając 175 głosów na TAK.
Unia Europejska
Dnia 24 marca 2011 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach odwiedzili konsultanci z Głównego Punktu Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Uczniom klas I - III przedstawiona została geneza powstania Unii Państw Europejskich oraz korzyści z funkcjonowania Polski we wspólnocie.
Pogadanka połączona z prezentacją multimedialną została urozmaicona zabawą w kolorowanie symboli unijnych.
Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu otrzymali symboliczne upominki.
Rodem warszawianin, sercem Polak - Fryderyk Chopin
Z okazji zakończenia Roku Chopinowskiego uczniowie klasy IV w dniu 1 marca 2011 r. przygotowali poranek słowno – muzyczny pod hasłem „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”.
Te słowa Cypriana Kamila Norwida stały się mottem akademii poświęconej życiu i twórczości Fryderyka Chopina.
Spotkanie bogato ilustrowane prezentacją multimedialną i muzyką mistrza było tłem do pięknej opowieści o życiu Fryderyka Chopina w kraju, i na emigracji.
Przygotowana dekoracja wprowadziła nas w XIX –wieczną atmosferę polskiej wsi i paryskich salonów.
Poranek przygotowały panie- Marta Polak i Tamara Głaz.
Harcerskie Walentynki
Dnia 24 lutego 2011r. drużyna harcerska „ Bohaterowie Sienkkiewicza” zorganizowała spotkanie walentynkowe.
Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły i zaprzyjaźniona drużyna harcerska z Krowicy Samej.
Walentynkom towarzyszyły różne zabawy i wróżby związane z tym świętem.
Koło taneczne działające w naszej szkole zaprezentowało tańce dyskotekowe.
Dzięki zaangażowaniu harcerzy, druhny Marty Polak oraz pani Tamary Głaz uczestnicy spotkania spędzili miłe chwile podczas biesiadowania przy „szwedzkim stole”.
Czuwaj!
Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech
22 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Niemczech. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas IV – VI. Test konkursowy obejmował 49 pytań z zakresu polityki, geografii i kultury Niemiec. Do zdobycia było maksymalnie 77 punktów. Organizatorem konkursu była p. Tamara Głaz – nauczyciel języka niemieckiego. Laureatkami konkursu zostały:
I miejsce + zaszczytny tytuł „Deutschlandkenner”
Anna Furgała – klasa VI (56 pkt.)
II miejsce
Justyna Smoliniec– klasa V (54 pkt.)
III miejsce
Karolina Smoliniec– klasa IV (48 pkt).
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku zginęło pięciu studentów podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Szacuje się, że polski jest językiem ojczystym około 46. milionów ludzi na świecie. Jest także szóstym językiem pod względem liczby użytkowników w Unii Europejskiej.
Od najdawniejszych czasów nadzwyczajną rolę w kształtowaniu naszego języka odgrywali poeci i pisarze. Mikołaj Rej, przeciwstawiając się powszechnie stosowanej łacinie, jako pierwszy pisał wyłącznie w języku ojczystym.
„ A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Polacy posługują się swoim językiem z dumą. Język nasz przetrwał lata zaborów oraz lata wpływów obcycych mód. Zdajemy sobie sprawę, że język jest nośnikiem, twórcą i obrońcą naszej narodowej kultury, naszych tradycji i historii.
Dla uczczenia tak ważnego dnia 21 lutego 2011 r.uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie językowo – ortograficznym mającym na celu popularyzację wiedzy o języku polskim.
Konkurs nadzorowały panie - Marta Polak i Tamara Głaz. Uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali test zawierający zadania ortograficzne, interpunkcyjne,językowe i frazeologiczne. Zwycięzcami zostali:
Klasa IV
- I miejsce: Karolina Smoliniec, Klaudia Misztal (ex equo)
- II miejsce: Barbara Smoliniec, Tobiasz Sęga, Kamila Zajączkowska (ex equo)
- III miejsce: Jakub Czura
Klasa V
- I miejsce: Anna Zajączkowska
- II miejsce: Patrycja Sęga
- III miejsce: Adrian Paryniak
Klasa VI
- I miejsce: Anna Furgała
- II miejsce: Robert Huk
- III miejsce: Piotr Mosiężny
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Babci, Dzień Dziadka uczniów klas I - III
Dnia 17 lutego 2011r. uczniowie klas I-III zaprosili najstarszych członków swoich rodzin na okolicznościowe spotkanie pod hasłem „Kochające serce zawsze jest młode”. Spóźniona, ale jakże radosna uroczystość dla babć i dziadków odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury
w Lisich Jamach. Licznie zebranych szacownych gości przywitał dyrektor p. Stanisław Szczybyło. Następnie uczniowie wierszem, piosenką i tańcem wyrażali swoją miłość
i szacunek dla dziadków. Własnoręcznie wykonane upominki sprawiły seniorom niezmierną radość. Najmłodsi wykonawcy podbili serca gości, zarówno babcie jak i dziadkowie nie ukrywali swoich wzruszeń podczas oglądania programu. Uroczystość dała okazję do nawiązania mocniejszych więzi międzypokoleniowych. Ten szczególny dzień uczył wszystkie dzieci sprawiania innym radości i wspólnego jej przeżywania. Montaż słowno-muzyczny uczniowie wykonali pod kierunkiem wychowawców: p. Małgorzaty Folwarskiej, p. Elżbiety Kania-Sojka i p. Marka Szczybyło, natomiast układy taneczne opracowała p. Tamara Głaz. Miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
XIX Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"
Dnia 11 lutego 2011r. po raz kolejny harcerze wzięli udział w hufcowej imprezie. W Gminnym Ośrodku Kultury w Krowicy Samej odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.” Strofy o Ojczyźnie”. Drużynę Harcerską „Bohaterowie Sienkiewicza” reprezentowała druhna Justyna Ilnicka z klasy IV, która recytowała dwa utwory – jeden poetycki, a drugi prozatorski.Występ naszej koleżanki możemy obejrzeć na stronie internetowej: http://www.lubaczow.tv/pl w zakładce - kultura.
Konkurs plastyczny
Uczniowie z naszej placówki pod kierunkiem nauczycieli, wychowawców przystąpili do XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą".
Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.
Do etatpu gminnego zakwalifikowały się następujące prace uczniów:
- w kategori wiekowej I grupa młosza - 6 - 8 lat
- klasa I - Konrad Trojnar, Michał Misztal Karol Dorota - opiekun Małgorzata Folwarska
- klasa II - Patrycja Głuch, Dawid Rachwał - opiekun Marek Szczybyło
- w kategori II grupa średnia 9 - 12 lat
- klasa III - Patrycja Antochów, Klaudia Krygowska, Eliza Kołodziej - opiekun Elżbieta Kania - Sojka
- klasa V - Justyna Smoliniec, Bartosz Kronaga - opiekun Janina Szalko
Dzień Babci, Dzień Dziadka w przedszkolu
Babcie i dziadkowie, to oni najbardziej, jak nikt na świecie kochają swoje wnuczęta. Jest to miłość wyjatkowa.
"Dziadku, Baciu cóż Ci dam?
Jedno serce tylko mam.
A w tym sercu róży kwiat.
Dziadku, Babciu żyj 100 lat!"
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni to w kalendarzu są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież to święto naszych kochanych babć i dziadków. Tradycją naszej placówki jest zapraszanie naszych ukochanych na uroczystość z okazji ich święta. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla nich samych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 10 lutego 2011 r. goście zostali zaproszeni do Domu Kultury w Lisich Jamach. Na wstępie Pan Dyrektor Stanisław Szczybyło przywitał licznie zgromadzonych w imieniu swoim oraz pracowników Przedszkola, złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.
Po części oficjalnej dzieci z przedszkola pod kierunkiem swoich pań wystąpiły z programem artystyczno - muzycznym. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym.
Dzieci bardzo starały się, aby przedstawienie było udane, składały życzenia, śpiewały piosenki. Szanowni goście nagrodzili ich gromkimi brawami. Niejedenej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wyjatkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki tradycyjnie odśpiewali STO LAT i wręczyli upominki. Odbarowani zaś śmiali sie, wzruszali, dziękowali za zyczenia i z miłością ściskali wykonawców. Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom, jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie.
Po oficjalnej części niecodzienni gości zaproszeni zostali na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
Herody
Uczniowie klasy I w dniu 30 stycznia 2011 r. wzięli udział w III Przeglądzie Zespołów Kolędniczych "Herody 2011". Występ odbył się na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Dzieci pod kierunkiem p. Grażyny Szczybyło przedstawiły miejscowe tradycje bożonarodzeniowe, kolędy, pastorałki. W przygotowania do występu czynnie włączyli się rodzice uczniów, którzy przygotowali stroje i rekwizyty. Nasi mali aktorzy otrzymali wyróżnienie, kosz słodyczy, dyplom oraz nagrodę pieniężną. Celem przeglądu było kultywowanie polskich tradycji regionalnych.
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W dniu 13.01.2011r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez p. Marka Szczybyło.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, popularyzacja kolęd i pastorałek wśród dzieci oraz wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym środowiska.
Przesłuchania konkursowe, w których uczestniczyło 24 uczniów rozpoczął zespół uczennic z klasy VI, które wykonały kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie występowali soliści i zespoły z klas niższych wykonując znane i popularne kolędy. Wszyscy otrzymywali gromkie brawa za swoje prezentacje. Szczególnie mocnymi brawami publiczność nagrodziła najmłodszych uczestników konkursu. W trakcie prezentacji panował podniosły, uroczysty nastrój.
Wykonawcom przysłuchiwali się uczniowie szkoły oraz jury w składzie: dyrektor szkoły p. Stanisław Szczybyło, p. Bronisław Nowak oraz p. Janina Szalko. Po zakończeniu przesłuchań wszyscy uczestnicy i widzowie wspólnie wykonali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, po czym uczestnicy zostali obdarowani przez organizatora słodkimi upominkami.
Uczniowie nagrodzeni:
- Kinga Kopciuch – klasa I
- Karolina Kapel – klasa II
- Anna Szczepanik – klasa II
- Wiktoria Smoliniec – klasa II
- Natalia Skibicka, Patrycja Antochów – klasa III
- Justyna Ilnicka, Karolina Smoliniec, Jakub Czura - klasa IV
Uczniowie wyróżnieni:
- Magdalena Sarlej, Kamil Furgała, Antoni Sopel – klasa I
- Patrycja Krywcun – klasa I
- Patrycja Głuch – klasa II
- Krzysztof Szczybyło – klasa III
- Dominika Zajaczkowska – klasa III
- Aneta Kubiszyn, Natalia Hałus – klasa III
- Daria Sudoł, Aleksandra Juchno – klasa IV
- Aleksandra Antonik, Małgorzata Łapcio, Anna Furgała - klasa VI
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Lipiec 2021
- Wszystkie