Już po raz kolejny w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. Z tej okazji w dniu 4 stycznia 2011 r. drużyna harcerska zorganizowała dyskotekę dla uczniów klas III – VI, podczas której zbierane były fundusze na XIX Finał WOŚP. W tym roku celem była pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Szkolną akcję wsparli również uczniowie z młodszych klas, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. W sumie zebrano kwotę 200 zł. Wszytkim serdecznie dziękujemy za wsparcie. Organizacją dyskoteki oraz zbiórką pieniędzy zajęły się panie Marta Polak i Tamara Głaz.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Najpiękniejszy karmnik dla ptaków
Zakończył się szkolny konkurs na najpięknieszy karmnik dla ptaków, którego celem było zwrócenie uwagi na konieczność dokarmiania ptaków zimą. Dokarmiając ptaki (jak czynimy to co roku) pomagamy im przetrwać najtrudniejszy czas, mamy też okazję je obserwować. Zimą do karmników przylatują nawet typowo leśne gatunki, jak chociażby dzięcioły. Z ilości wykonanych karmników, wnioskujemy, że konkurs cieszył się dużą popularnością. Uczniowie wykonali wspaniałe „ptasie domki” wykazując się pomysłowością i dużym wkładem pracy, bo są to prawdziwe arcydzieła.
Szkolna komisja konkursowa, w której skład wchodziła p. Janina Szalko, p. Małgorzata Folwarska, p. Bronisława Nowak-organizator konkursu, wyłoniła zwycięzców.
Oto wyniki konkursu:
Klasy I-III
Miejsca I:
- Karol Dorota,
- Kamil Krywcun,
- Michał Misztal
Miejsca II:
- Roman Grabas,
- Magdalena Sarlej,
- Konrad Trojnar,
Miejsca III:
- Mariusz Smoliniec,
- Dawid Głuch,
- Antoni Sopel
Klasy IV-VI:
Miejsca I:
- Justyna Ilnicka,
- Sylwia Litwin,
- Szczepan Kulczycki
Miejsca II:
- Edyta Roman,
- Jakub Hanus
Miejsca III:
- Damian Mosiężny,
- Justyna Smoliniec,
- Kamila Zajączkowska.
Wyróżnienia otrzymali:
- Karolina Smoliniec,
- Klaudia Misztal,
- Jakub Czura,
- Mateusz Richter,
- Beata Furgała,
- Paweł Szczybyło,
- Sebastian Huk.
Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, za trud włożony w pracę, za oryginalność w tworzeniu.
Terenem pod „ptasią gospodę” jest obejście szkoły. Karmniki rozwieszono na drzewach, które posadzili wiele lat wcześniej członkowie szkolnego koła ekologicznego. Wystawiono je również za oknami, które będą stanowić doskonały materiał pierwszych lekcji na temat obserwacji przyrody, szacunku do niej i odpowiedzialnych zachowań proekologicznych. Również przedszkolaki (którym podarowano karmniki) przez okna sali, każdego dnia będą mogli obserwować jakim powodzeniem cieszy się „ptasia stołówka”. Wszystkie karmniki wykonane na konkurs obejrzeć można w galerii. Wykonane karmniki spełniają założenia:
-odporne na zimowe warunki atmosferyczne,
-zapewniające ochronę karmy przed deszczem, śniegiem, wiatrem,
-pozwalające na łatwe, wielokrotne napełnianie,
-nie stanowią zagrożenia dla ptaków.
Żywot karmnika to dwa, trzy sezony, więc nasz konkurs, tak jak wzorem lat ubiegłych, to niekończąca się historia… Opiekun Szkolnego Koła Ekologicznego p. Bronisława Nowak, ma propozycję dla uczniów, jak dokarmiać ptaki w przydomowych ogródkach:
1. Wydrąż dziurę w kokosie, opróżnij z mleczka. Ptaki będą się zajadać tłustą koprą.
2. Wykonaj automatyczny podajnik do ziaren słonecznika ze „skróconej” butelki po Nałęczowiance. Ptaki dziobiąc robią miejsce na zsuwające się następne ziarenka.
3. W brzozowym kijku wytnij trzy otwory i wypełnij je ziarnami z łojem lub smalcem.
Uczniowie naszej szkoły obiecali, że ich karmniki nigdy nie będą zimą puste!
Jasełka "Betlejem to my sami"
“Jasełka” to widowisko związane z Bożym Narodzeniem i otaczającymi je wydarzeniami religijnymi i historycznymi. Swoje korzenie wywodzi i wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych. Treścią inscenizacji jasełkowych jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Wiele wzruszeń dostarczyły jasełka wykonane przez uczniów klasy V pod kierunkiem ks. Mariusza Kota. Oprawę muzyczną przygotował p. Marek Szczybyło wraz z uczennicami klasy II.
Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa
W dniu 20 grudnia 2010 r. został podsumowany i rozstrzygnięty szkolny konkurs pt. „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”. Głównym celem było kultywowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych wśród dzieci i młodzieży. Jury w składzie Barbara Antosz, Janina Szalko i Małgorzata Folwarska przyznało nagrody i wyróżnienia uczniom kl. I – VI.
W kategorii klas I – III:
miejsce I
- Patrycja Kopciuch - klasa I
- Andrzej Antosz - klasa II
- Klaudia Krygowska - klasa III
miejsce II
- Mariusz Smoliniec - klasa I
- Natalia Sibicka - klasa III
- Eliza Kołodziej - klasa III
miejsce III
- Antoni Sopel - klasa I
- Patrycja Antosz - klasa III
- Dominika Zajączkowska - klasa III
wyróżnienia:
- Magdalena Sarlej - klasa I
- Julia Juchno - klasa I
- Roman Grabas - klasa I
- Bartłomiej Mazgaj - klasa I
- Karol Dorota - klasa I
- Jakub Misztal - klasa I
- Dawid Głuch - klasa I
- Konrad Trojnar - klasa I
- Michał Misztal - klasa I
- Wiktoria Smoliniec - klasa II
- Patrycja Głuch - klasa II
- Tomasz Juchno - klasa II
- Krzysztof Szczybyło - klasa III
- Łukasz Mazgaj - klasa III
W kategorii klas IV – VI:
miejsce I
- Robert Klufas - klasa V
- Małgorzata Łapcio - klasa VI
miejsce II
- Edyta Roman - klasa V
miejsce III
- Anna Furgała - klasa VI
wyróżnienia:
- Daria Sudoł - klasa IV
- Aleksandra Juchno - klasa IV
- Klaudia Misztal - klasa IV
- Justyna Ilnicka - klasa IV
- Karolina Smoliniec - klasa IV
- Kamila Zajączkowska - klasa IV
- Anna Zajączkowska - klasa IV
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koncert charytatywny
Dnia 19 grudnia 2010 r. uczennice z klasy II, III i IV wzięły udział w koncercie charytatywnym w Domu Kultury w Lisich Jamach. Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniężna na pomoc świąteczną dla potrzebujących dzieci z Gminy Lubaczów.
Organizatorem koncertu był Wójt Gminy Lubaczów we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Najpiękniejsza ozdoba choinkowa
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz zgodnie z długoletnią tradycją Muzeum Kresów w Lubaczowie zorganizowało po raz VIII konkurs "Najpiękniesza ozdoba choinkowa 2010". Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży historii, kultury i sztuki ludowej regionu, poznanie rodzimych tradycji i obyczajów związanych z obrzędowością bożonarodzeniową. Uczniowie z naszej placówki pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców przystąpili do konkursu przygotowując przepiękne ozdoby choinkowe.
W grupie wiekowej 6-9 lat:
- klasa I - Antoni Sopel, Magdalena Sarlej, Patrycja Kopciuch, Kingfa Kopciuch, Julia Juchno, Mariusz Smoliniec, Karol Dorota, Konrad Trojnar, Dawid Głuch, Jakub Misztal, Bartłomiej Mazgaj - opiekun p. Małgorzata Folwarska
- klasa II - Andrzej Antosz, Wiktoria Smoliniec, Patrycja Głuch - opiekun p. Marek Szczybyło
- klasa III - Patrycja Antochów, Klaudia Krygowska, Krzysztof Szczybyło - opiekun p. Elżbieta Kania-Sojka
W grupie wiekowej 10 - 12 lat:
- klasa IV - Wojciech Kopciuch, Klaudia Misztal, Paweł Szczybyło - opiekun p. Janina Szalko
- klasa V - Justyna Smoliniec, Wioletta Janczura - opiekun p. Janina Szalko
- klasa VI - Anna Furgała - opiekun p. Janina Szalko
W dniu 19 grudnia 2010 r. podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.
Patrycja Antochów z klasy III zdobyła II nagrodę w grupie wiekowej 6-9 lat.
Magdalena Sarlej z klasy I zdobyła III nagrodę w grupie wiekowej 6-9 lat.
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs Sienkiewiczowski
W grudniu 2010 r. Zespół Szkół Publicznych w Wielkich Oczach - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza zorganizowała XVI Prezentacje Sienkiewiczowskie pod hasłem "Dzieła Henryka Sienkiewicza w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży".
Młodzież z naszej placówki pod kierunkiem p. Małgorzatay Folwarskiej i p. Janiny Szalko przygotowała prace plastyczne tematycznie związane z dziełami znakomitego noblisty.
Mikołajki
Święty Mikołaj to jedna z najbardziej znanych postaci na świecie.
W Niemczech nazywają go Heilige Nicolaus, w Anglii - Father Christmas, w Ameryce Północnej to Santa Claus, a we Włoszech Babbo Natale.
W zależności od kraju przybiera inne imię i przychodzi w inny dzień, ale zawsze i wszędzie z niecierpliwością oczekiwany jest przez wszystkie dzieci i nie tylko...
Dzieci z naszego przedszkola św. Mikołaj odwiedził 3 grudnia. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przygotowały montaż słowno - muzyczny poświęcony zacnemu gościowi z dalekiej Laponii, który odwdzięczył się prezentem dla każdego dziecka.
Zabawa andrzejkowa
“Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”
H. Łochocka
Andrzejki mogą być wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Sale lekcyjne w tym dniu przybierają szczególnego wyglądu. Ozdabiane są balonami, serpentynami i plakatami.
Aby tradycji stało się zadość pierwsze zabawę andrzejkowął rozpoczęły przedszkolaki, które razem ze swoimi paniami bałwiły sie w kółeczku, pociągu oraz z kolegami i koleżankami.
Setna rocznica śmierci Marii Konopnickiej
Dnia 23 listopada 2010r. odbył się szkolny konkurs recytatorsko- plastyczno – literacki poświęcony wybitnej poetce Marii Konopnickiej. W ten sposób uczniowie klas III – VI uczcili setną rocznicę śmierci poetki, która przypadła 08 października 2010r. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, umiejętności plastyczne i wykazali się znajomością biografii poetki. Koordynacją projektu pod hasłem: Maria Konopnicka- dzieciom zajęła się pani Marta Polak, natomiast współorganizatorami były panie Elżbieta Kania – Sojka i Tamara Głaz. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w konkursie.
Wyniki poszczególnych kategorii konkursu przedstawiają się następująco:
Konkurs recytatorski
I miejsce ex aequo - Patrycja Antochów, Justyna Ilnicka
II miejsce ex aequo - Klaudia Misztal, Karolina Smoliniec
III miejsce - Klaudia Krygowska
Wyróżnienie - Marcin Furgała
Konkurs plastyczny
Kategoria portret Marii Konopnickiej
I miejsce ex aequo – Damian Mosiężny, Karolina Smoliniec
II miejsce ex aequo – Justyna Ilnicka, Krzysztof Szczybyło
III miejsce Klaudia Misztal
Wyróżnienie – Anna Furgała, Kamila Zajączkowska
Kategoria dworek poetki
I miejsce ex aequo – Patrycja Antochów, Natalia Skibicka
II miejsce ex aequo – Justyna Smoliniec
III miejsce – Klaudia Misztal
Kategoria rysunek do utworu
I miejsce – Karolina Krywcun
II miejsce – Jakub Czura
Konkurs literacki
I miejsce ex aequo – Justyna Smoliniec, Wioletta Janczura
II miejsce – Patrycja Sęga
III miejsce – Bartosz Kornaga
Harcerski biwak w Dachnowie
W dniach 19-20 listopada 2010r. harcerze z 7 Drużyny Harcerskiej „Bohaterowie Sienkiewicza” wraz drużynową phm Martą Polak uczestniczyli w biwaku szkoleniowym „Młodej Kadry”, którego celem było zdobycie patentu zastępowego. Zajęcia programowe przyniosły wiele nowych wiadomości z zakresu musztry, ceremoniału harcerskiego, nauki pląsów i piosenek harcerskich. W drugim dniu biwaku dużą atrakcją okazał się bieg patrolowy. Nie zabrakło elementów historii – spotkanie z Sybirakami zostanie na długo w pamięci uczestników biwaku. Spacer po Dachnowie pozwolił bliżej poznać miejscowość.Czuwaj!
Harcerskie andrzejki w Krowicy Samej
Harcerskie andrzejki to kolejne przedsięwzięcie 7 Drużyny Harcerskiej „Bohaterowie Sienkiewicza”. W dniu 18 listopada 2010r. na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej harcerze wzięli udział w spotkaniu andrzejkowym. W programie spotkania przedstawiono tradycje i zwyczaje związane z tym magicznym dniem.. Największą popularnością cieszyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Uczennice klasy piątej, uczęszczające na koło taneczne, zaprezentowały taniec współczesny, który został przyjęty ogromnymi brawami. Spotkanie należy zaliczyć do bardzo udanych!
Zachowaj Trzeźwy Umysł
Z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w przebieg ogólnopolskiej kampanii edukacyjno –profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Kampania ta, to projekt długofalowych działań profilaktyki uzależnień. W 2010 r. przypadła dziesiąta rocznica edycji, tej największej w Polsce akcji profilaktycznej.
W tym roku opatrzona była hasłem „Więcej wiem, bo główka pracuje”. Z chwilą rozpoczęcia kampanii otrzymane materiały edukacyjne rozdano dzieciom, rodzicom, ogłoszono konkursy ulotkowe „Życzę sobie”, „Dwa kółka”, „Pozytywnie nakręceni”.
Celem głównym kampanii było uświadomienie uczniom, że zdrowie mózgu zależy w dużej mierze od tego co robią, jak go traktują i czym wspomagają jego pracę. Zajęcia z uczniami na ten temat przeprowadziła pani Bronisława Nowak. Wyjaśniła uczniom, że trzeźwy umysł ma wiele znaczeń. Jest to umysł rozsądny, dokonujący właściwych wyborów, umysł wolny od dymu tytoniowego, narkotyków, alkoholu. Również w ramach prowadzonych zajęć świetlicowych rozmawiała o sposobach spędzania wolnego czasu.
Uzdolnieni plastycznie i literacko uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w wyżej wymienionych ulotowych konkursach. Zajęcia z uczniami prowadzili nauczyciele- p.Janina Szalko, p. Małgorzata Folwarska, p. Elżbieta Kania – Sojka, p. Marek Szczybyło.
Uczennica Anna Zajączkowska otrzymała w konkursie „Dwa kółka” (prawidłowe odpowiedzi na pięć pytań dotyczących kolarstwa) komputerową grę edukacyjną.
W ramach kampanii odbyły się międzyszkolne rozgrywki sportowe, uczniowie z wielkim entuzjazmem rywalizowali między sobą – pod opieką p. Andrzeja Mindziaka.
Uczniowie naszej szkoły na zakończenie kampanii uczestniczyli pod opieką p. Bronisławy Nowak w gminnym programie „Szkolnego Dnia Profilaktyki”, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Młodowie. W konkursie dla uczniów na temat „Zagrożenie uzależnieniami dorastającej młodzieży” zespół uczniowski: Jakub Hanus, Robert Huk, Piotr Mosiężny, Anna Zajączkowska, zajął II miejsce wykazując się dużą wiedzą.
W kampanię włączono również rodziców. Wśród odwiedzających szkołę – rozprowadzano ulotki i ściągi edukacyjne związane z kampanią, dostarczano je również sprzedawcom okolicznych sklepów.
Kampania pozwoliła uczniom na poznanie lepsze niż dotychczas swoich szerokich zainteresowań, wykorzystanie swojej wyobraźni, inwestowania w swoje marzenia, ponieważ warto je mieć.
Poprzez realizację zadań osiągnięto główne cele:
- promowano profilaktykę uzależnień,
- podnoszono sprawność fizyczną,
- upowszechniano wzorce i postawy prozdrowotne,
- rozwijano zainteresowania uczniów,
- wzmacniano poczucie własnej wartości.
Organizatorzy kampanii, Wójt Gminy Lubaczów – p. Wiesław Kapel, podziękowali uczniom, nauczycielom, koordynatorom kampanii poprzez wręczenie nagród i certyfikatów.
Dziesiąta jubileuszowa kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - ogólnopolska akcja promująca nowoczesną profilaktykę została zakończona, lecz praca profilaktyczna w naszej szkole nie kończy się wraz z kampanią. W dalszym ciągu odbywać się będą konkursy, gry, zabawy i inne przedsięwzięcia profilaktyczne, ponieważ jest to projekt długofalowych działań.
Szkolny Koordynator Kampanii
Bronisława Nowak
92 rocznia Odzyskania Niepodległości
W dniu 10 listopada 2010 r. uczniowie naszej placówki uczestniczyli w akademii poświęconej 92 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Montaż słowno - muzyczny, wraz z oprawą taneczną i mulitedialną przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Marty Polak i p. Tamary Głaz.
Konkurs Listeratura i dzieci - uśmiechnij się
W październiku Miejski Dom Kultury w Lubaczowie pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego zorganizował Konkurs "Literatura i dzieci - uśmiechnij się".
Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w soich utworach poruszali tematykę związaną z uśmiechem. Konkurs miał na celu popularyzację literatury dziecięcej oraz rozwijanie wyobraźni i spontaniczności wśród dzieci.
Uczestnicy konkursu z naszej placówki zaprenentowali swoje prace w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria: I - III klasa szkoły podstawowej:
- klasa I opiekun p. Małgorzata Folwarska: Kinga Kopciuch, Magdalena Sarlej, Jakub Misztal, Mariusz Smoliniec;
- klasa II opiekun p. Marek Szczybyło: Karolina Kapel, Anna Szczepanik, Józef Szczybyło;
- klasa III opiekun p. Elżbieta Kania - Sojka: Patrycja Antochów, Eliza Kołodziej, Klaudia Krygowska, Dominika Zajączkowska, Krzysztof Szczybyło;
II kategoria: IV - VI klasa szkoły podstawowej:
- klasa IV opiekun p.Janina Szalko: Jakub Czura
- klasa VI opiekun p. Janina Szalko: Anna Furgała
Klaun WALDUŚ
Z gościnnym występem dnia 27 października 2010 r. zawitał do naszej szkoły znany z ubiegłego roku i lubiany Klaun WALDUŚ.
Repertuar jak zawsze był interesujący i zabawowy z elementami edukacyjnymi. Przedszkolakom i uczniom klas I - III na zawsze pozostanie w pamięci incenizacja ,,Czerwonego Kapturka'' wraz z przesłaniem "zawsze należy słuchać mamy i dorosłych".
Atrakcją pokazu jak zawsze była świnka morska.
Pierwszoklasiści ślubują !
Uroczystość ślubowania pierwszoklasisty to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu najmłodszych uczniów, w naszej szkole ta ceremonia miała miejsce w dniu 26 października 2010 r.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lisich Jamach p. Stanisław Szczybyło, ks. Mariusz Kot, przewodnicząca Rady Rodziców p. Barbara Antosz, a także nauczyciele, rodzice, społeczność szkolna oraz grupa dzieci z przedszkola wraz z wychowawczyniami.
Aby dostąpić zaszczytu pasowania, najmłodsi uczniowie z przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Folwarską. Dowiedli, że doskonale poznali szkolne zasady i sumiennie ich przestrzegają, że znają już litery i wiedzą wiele o ojczystym kraju i przyrodzie. Udowodnili, że z chęcią i zapałem podejmują obowiązki szkolne. Każde dziecko przyrzekało uroczyście być dobrym uczniem szkoły, godnie ją reprezentować, szanować nauczycieli i rodziców, dbać o honor i godność kraju. Następnie p. dyrektor wielkim ołówkiem dokonał pasowania każdego pierwszaka na ucznia i od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Podczas uroczystości ksiądz probosz dokonał poświęcenia plecaków, książek i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.
Dla upamiętnienia ślubowania uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy, podarunki i słodkie upominki, które ufundowali: Rada Rodziców, pani katechetka Grażyna Szczybyło, panie z przedszkola oraz uczniowie III klasy.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Otwarcie Domu Kultury w Lisich Jamach
W niedzielne popołudnie 24 października 2010 r. nastąpiło uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku odnowionego po gruntownym remoncie Domu Kultury w Lisich Jamach.
Uczniowie naszej placówki pod kierunkiem p. Tamary Głaz oraz p. Jana Kudyby zaprezentowali społeczności lokalnej swoje umiejętności artystyczne.
Pasowanie na przedszkolaka
21 października 2010 r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Dyrektor na wstępie powitał wszystkich rodziców zapraszając ich na popisy artystyczne maluszków. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań.
Uwieńczeniem imprezy był akt pasowania. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie po czym nastąpiło pasowanie na przedszkolaka za pomocą czarodziejskiego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i słodycze.
Z uśmiechem na buziach oraz w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla maluchów dzień w przedszkolu. Uroczystość pozostawiła wiele miłych i ciepłych wrażeń.
Pasowanie na starszaka
,,Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie...''
Pasowanie na starszaka jest ważnym wydarzeniem w życiu przedszkolaka.
Uroczystość ta odbywa się w naszym przedszkolu co roku. Od poczatku września do połowy października dzieci poznają się ze sobą, uczą się wierszy, piosenek i i osłuchują się z tekstem ślubowania.
- Ślubuję być dobrym i dzielnym starszakiem;
- Ślubuję dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola;
- Ślubuję swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i paniom;
- Ślubuję bawić i uczyć się tutaj wesoło, czynić świat lepszym, a wkrótce zawołać - WITAJ SZKOŁO!
Dnia 20 października 2010 r. w obecności Dyrektora Zespołu, przedstawiciela Urzędu Gminy p. Zbigniewa Cencory - Dyrektora Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół Gminy Lubaczów, swoich pań i rodziców przedszkolaki złożyły przyrzeczenie.
Dyrektor dotykając specjalnym ołówkiem ramienia każdego dziecka wypowiedział słowa - "Pasuję Ciebie na starszaka". Nastepnie wręczone zostały dyplomy oraz słodycze.
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Lipiec 2021
- Wszystkie